Rehabilitácie

Príspevok v téme: Rehabilitácie
philips

Dobrý deň,

mám 15 rokov. Všeobecný lekár ma poslal k ortopédovi s podozrením na zakrivenie chrbtice dozadu a do boku. Ortopéd ma vyšetril a do zdravotnej karty mi napísal toto: hyperkyfoza chrbtice, anteflexia trupu, TH kyphoza, esovitá th-L skolioza, chabé paravertebrálne svalstvo, thomayer +20

Zároveň ma aj poslal na rehabilitácie, ale dosť pochybujem, že sa tam niekedy dostanem /prosím, dôvody neriešiť/. A ako som hľadal v Googli, tak som našiel veľa cvikov na chrbát, ale neviem, ktoré mám robiť. Vie mi niekto poradiť?

Vopred ďakujem za odpoveď
S pozdravom
philips

orol

...a potom sa doň opri rukami ( ruky najlepšie vo výške pliec a poriadne tlač. ( tlačiť sa dá aj do steny ). Veľa zdaru.

orol

Mám takýto názor.Vždy SPRÁVNE sedávať na stoličke atď., skontrolovať posteľ – podĺa možnosti SPAŤ NA ROVNOM A TVRDOM ( prípadne aj dosky ). P.s – cvičiť špec. cviky so správnym dýchaním ( mačací chrbát, kolíska, ležanie na bruchu a dvíhanie končatín a hlavy ( opatrne), v stoji predpažiť ruky a striedavo raz jednou raz druhou nohou dozadu, cvičenie so špec. loptou, cvičenie na pohyblivej podlahe atď atď) + cviky na rozt, šľiach Plávať. Masáže. Teplé zábaly, obklady – tie na doporučenie pokynov lekára. V prírode sa môžeš chrbtom opierať o stromy a zároveň si trením o strom „premasírovať“ chrbát.

karolza

ahoj philips
zdravie máš len jedno a to má teraz prednosť aj pred učením-učenie ,,dobehneš,,
ale zdravie hlavne teraz nezanedbávaj teraz rastieš a ešte sa ,,vyvíjaš,, tak sa daj pekne naporiadok
pozdravuje ťa karol

philips

Na to som nepomyslel... Zajtra o 13:35 ďalšia návšteva rehabilitácie, dúfam, že sa mi podarí dostať sa zo školy...

karolza

ahoj philips
ani teoreticky a ani prakticky,bola by to veľká zátaž hlavne na lopatky ,veď na rukách by si držal celú svoju váhu a potom by ta nielen bolel chrbát ale aj ruky
s pozdravom karol

RNG

Chrbtica sa zakrivuje pod tlakom gravitacie, ked su oslabene slachy a disky, aby to drzalo vzpriamene.
Jedina naozaj ucinna pomoc je pracovat dlhodobo proti gravitacii, napr spanim v trakcii=natiahnuty mensim zavazim(obvykle su to plasticke vrecka, do ktorych sa da naliat rozne mnozstvo vody podla potreby. Trochu to pripomina mucenie na skripci, ale zialbohu to inac neide. Kratkodobe natahovanie, zavesenie sa za nohy sice trochu pomoze, ale len velmi malicko, lebo to posobi prilis kratky cas.Na to treba denne dlhe hodiny, podobne ako sa dlhe hodiny cez den chrbtica pod tlakom gravitacie krivi.