Depresia - som na dne

Príspevok v téme: Depresia - som na dne
bezradna987

Dobrý deň,
mám 19 rokov, a v súčastnosti mám depresie. Už mi nič nedáva zmysel, neviem čo chcem, neviem kto som, čo mám rada, nič necítim, len úplnú prázdnotu. Neviem sa na nič sústrediť, strácam pamäť, len chodím ako bez duše a ponevieram sa bez cieľa.
Chodím do školy na tlmočníctvo a prekladateľstvo, ale neviem či som schopná toto štúdium dokončiť, neviem prečo som sa rozhodla pre tento odbor.
Cítim sa ako by osm celý svoj život len predstierala, že som iná ako naozaj som, a teraz keď som ostala sama, zistila som, že som nikto.
V nič neverím, nič ma neteší, som zlý hnusný človek, ktorý nemá miesto na zemi. Chcem zomrieť. Ale neviem sa odhodlať ani na to. Celý môj život je nezmyselná tragika.
Chcem opäť cítiť radosť, chcem opäť vedieť kde sa nachádzam, ale neviem späť.
Chodím von s kamarátmi, ak ma zavolajú, oni si myslia, že som normálna, len trošku tichá. Začína sa im to ale zdať zvláštne. Už sa nevládzem tváriť.
Chcem zomrieť, ale chcem žiť.
Chcem sa tešiť ale neviem ako.
Celkom som sa opustila a neviem ako naspäť.
Nikdy som si nemyslela že takto dopadnem.
Čo robiť?

mimi333

Ahoj ja mam podobny problem,som strasne nestastna lebo som pribrala 10kg:(citim sa ako hroch ked idem von nohy sa mi osuchuju je mi zle zo seba ako vyzeram snazim sa aj cvicit ale vzdy to prezeniem z jedlom dokazem zjest na posedenie cokoladu so zmrzlinou a potom v ten den este sa prezrat z normalneho jedla proste uz nevladzem dalej zit takto chcem byt opat chuda a nezajedat problemy jedlom co mam robit?chodim aj k psychiatricke a nepomaha mi to.Dakujem za vsetky rady