Nekonzistentna diakritika v temach a prispevkoch

Príspevok v téme: Nekonzistentna diakritika v temach a prispevkoch
wreck

nieco som vypozoroval a chcel by som to pochopit, kedze som brutalny grammar nazi. :) snad mi pomozete.

castokrat vidim, ze ludia pisu temy a prispevky velmi zvlastne. je to akoby snaha o pouzivanie makcenov, dlznov a ostatnych kras nasej abecedy, ale nie dosledna. prispievatel zjavne vie, kde na klavesnici sa nachadza ktore pismeno, alebo aspon vie ako ho napisat, no napriek tomu ho raz napise spravne a raz nie. napriklad, vymyslim, "mám ho opustiť alebo to stale počuvať" -- mam je napisane s dlznom na a, ale v slovach stale a pocuvat dlzen chyba.

takto zmrsenych prispevkov je tu fura a ja by som len chcel pochopit, co za dyslekticke pochody sa odohravaju v hlave niekoho, kto takto pise. tak bud nemam zapnutu slovensku klavesnicu a potom pisem ako ja alebo ju mam zapnutu, asi z nejakeho dovodu, a potom pisem slova spravne, nie?

ono to vlastne ani nie je grammar nacism :) len to ma k nemu blizko a celkom ma to zaujalo, lebo sa to casto vyskytuje.

ako to vidite vy?

sesamestreet

ked pisem cez pc tak pisem bez diakritiky, ked cez mobil tak ten mi sam opravuje niektore slova a s presnostou sa vtedy nezatazujem, takze potom niektore su tak a ine tak. a tiez ak su urcite slova pri ktorych by musel rozmyslat ci tym myslim to alebo ono, tak pouzijem diakritiku.

flegma

tak ja nepouzivam diakritiku pokial nemusim, lebo som maximalne leniva :D... ale niekedy su potrebne na upresnenie vyznamu slova... napr. taka pracovna
to moze byť ako práčovňa aj pracovňa
co mna viac serie, je pouzivanie verzaliek alebo absencia bodiek, ciarok - taky prispevok sa mi ani citat nechce