Depky, kedy prestanete?!

Príspevok v téme: Depky, kedy prestanete?!
kristi1

Dobrý deň, začínam mať pocit,či je so mnou všetko OK. Ako každý človek zažívam v živote radosti i starosti,ale mám pocit,že po celkovom zhodnotení je to jedno veľké mínus. Nepamätám si,že by som mala niekedy dlhšie obdobie,kedy by som si mohla povedať,že som šťastná,stále ma niečo štve,je mi do revu,spomínam na to,čo bolo pekné,akoby unikám z reality. Pritom keď sa reálne pozriem, mám všetko,čo som vždy chcela-dobrú prácu,okolie,na ktorom mi záleží...a predsa - mám depky,topím sa v nich,akoby mi niečo v živote stále chýbalo a neviem prísť na to,čo by to mohlo byť.Zažili ste aj vy niečo podobné??
-----------------------
Depresia www.zdravie.sk

damaxy

Anitka mne to urobili deti neviem skus sa spytat na uzkosti niekoho mozno aj tishi by ti poradila zabehni rano alebo vecer a skus

tu citaj

LÁSKA
Láska je tiež druh potravy.
Láska, tak ako slnko, svetlo a vzduch sa jesť nedá, brucho si ňou nenaplníme, nemá ani vôňu, ani chuť, ani ju nevidíme. Láska je potrava našej duše a duša diriguje naše telo. Láska je prvý a najdôležitejší liek pre ľudí.
Nedostatok lásky spôsobuje v ľuďoch škodlivé chemicko-psychologické procesy.
Podívajme sa ako reaguje dieťa, ktoré zažije príhodu sklamania, nelásky, alebo priamo agresívny prejav nenávisti. V tomto strese sa rozplače a uteká k mame, alebo k otcovi, aby ich prejav lásky zastavil a zvrátil nepríjemný chemicko-psychologický proces práve prebiehajúci v tele dieťaťa.
Prejavy rodičovskej lásky dieťa ukľudnia.
Ak túto lásku a ochranu deti u rodičov (alebo ich náhrady) nenájdu a negatívne zážitky sa opakujú (i v udalostiach videných v televízii) vtedy produkty negatívneho chemicko-psychologického procesu v tele dieťaťa sa hromadia a postupne rokmi otrávia telo a dušu mladého človeka.
A hľa! Vyrástol anti-sociálny človek, ktorého organizmus je plný chemicko-psychologických jedov, nenávidiaci seba, svoje okolie a svet.

anita

aňa, a ozvi sa aj ty.
alternatíva, na teba myslím stále...už mám z toho výčitky, že som taký ľajdák :( ale akosi sa nemôžem naladiť na tvorivú vlnu :)

anita

pete, ako sa máš?
damaxy, ahoj! a keby som chcela aj ja mať ICQ, tak čo musím urobiť? ako si to nainštalovať?

žolík

kristi1
...pozitivny a dynamicky postoj k zivotu. Snazime sa realizovat nase idealy v tomto svete, dnes i zajtra. Namiesto prezivania nicim nenaplneneho zivota podporovaneho fantaziami entuziasticky smerujeme nasu energiu k naplneniu nasej vizie nekonecneho vyvoja vpred.

Aby sme mohli zit naplno, efektivne a radostne, musime sa prestat mracit, musime prestat mysliet negativisticky, musime sa zbavit porazeneckych nalad. Uznavame problemy, ci uz technicke, socialne alebo psychologicke, ale nedovolujeme im, aby dominovali nasmu mysleniu a smerovaniu. Na porazky reagujeme objavovanim a vyuzivanim novych moznosti. Pridrzajme sa optimistickeho pohladu na buducnost, v ktorej vidime mnohe protilieky na choroby minulosti, a pritom jedine co musime urobit je prevziat zodpovednost a zacat ju tvorit. Prakticky optimizmus nedovoluje pasivne cakanie a dufanie v krajsie zajtrajsky; nezastavitelne nas pohana k okamzitej cinnosti, konfrontujuc dnesne vyzvy a vytvarajuc este schopnejsie vychodiska pre nasu buducnost.
Kde ini vidia problemy a tazkosti, my vidime vyzvy. Kde sa ini vzdavaju, my pokracujeme vpred. Kde ostatni vravia "tak uz dost" my vravime "Vpred! Nahor!"