Potrat

bella12

lupienok, neurob nič neuvážené, aby si to neskôr neľutovala. Počula si už o postabortívnom syndróme? Možno Ťa zaujmú tieto stránky:

www.popotratu.cz
www.alexisporadna.sk
www.zachranmezivoty.sk

k tomu moralizovaniu: ak niekto odsúdi osočovanie, podvody, krádeže či neúctu k rodičom - tiež len zbytočne moralizuje, čo nikomu nepomôže? Zlo sa má pomenovať, aby sa mu dalo vyhnúť a bolo by zle, keby naše svedomie otupelo do tej miery, že by sa zlo začalo považovať za dobro. Zbaviť nové rozvíjajúce sa dieťa v lone matky života, je veľmi zlou vecou, ktorej následky bude niesť hlavne žena - matka. Ak viem, že si týmto krokom ublíži - a to hlavne psychicky, a s týmto ťaživým vedomím bude musieť žiť až do svojej staroby a smrti, mala by som ju na to upozorniť, lebo ak to raz urobí, už to viac nevráti späť. Tým, že odsudzujem skutok, ktorý sa chystá urobiť alebo už urobila, však neodsudzujem ju samotnú. Skutok nemožno stotožnovať s osobou.

Všetci, čo trváte na práve ženy rozhodnúť sa, čo by ste povedali ženám, ktoré ste v ich rozhodnutiu ísť na potrat podporili či dokonca k nemu povzbudili, a ktoré by k vám po absolvovaní zákroku prišli s plačom, výčitkami a s bolesťou duše? Toto totiž zažívané mnohé ženy s postabortívnym syndrómom, o čom sa však tak často nehovorí. Ako je možné, aby žena, ktorá pred potratom neverí, že niekoľkotýždňový "zhluk buniek" je človekom, po potrate zažíva neutíchajúcu bolesť a smútok za týmito bunkami a ani sama nevie, prečo? Smútime a oplakávame len človeka ... Škoda, že skutočnú pravdu o tom, čo vykonala spozná veľmi neskoro.

M 25

Carie totálny súhlas s tvojimi komentármi .. moja reč! embryo je len embryo a je to telo ženy, teda jej rozhodnutie ..

tak sa tu ukludnite, lebo vaše prehováranie a moralizovanie aj tak nikam nevedie ..

Aprílka

Leela333 tebe by som radila, choď sa presvedcit na vlastne oci ze detsky domov je plny ciganov a nie bielych. Medzi 100 detmi by ste nasli 85 ciganov...asi tolko k decakom.

Aprílka

Ja som tiež istý čas pracovala s deťmi z decáku a asi ste tam nikdy neboli ale väčšina z nich boli cigáni oni mali rodičov, ale zobrali ich sociálka,lebo žili vo veľmi zlých podmienkach. A ja sa budem vyjadrovať kde chcem a nenechám si svoje názory pre seba. Každý jeden z nás si môže vyjadriť svoj názor. Ja som si ho tiež vyjadrila tak ako vy.
Mne je to úplne jedno či ide niekto na potrat alebo nie. Ja potrat neodcudzujem, je to každého vec. Keď má niekto vážne zdravotné problemy, alebo to dieta by bolo nejake poskodene tak to neodcudzujem, odcudzujem toho kto najprv kona a potom rozmysla...

ajajaja

ja som isty cas dobrovolne chodila do dd hrat sa s detmi a v kategorii do 3 rokov tam boli same cigancata. a este dodam,ze nie vsetky deti,kt.su v dd su pravne volne, lebo staci ,ze rodic im napise nejaku pohladnicu resp.ich raz za nejaky cas pride navstivit a uz sa to poklada,ze ma o dieta zaujem ( len nema na to,aby sa materialne on postaral...samozrejme,ze mnohi to tak aj zneuzivaju, preto je v sucasnosti pestunska starostlivost castejsou volbou)

Leela333

Aprílka, cigáň, že by dal decko do decáku?? :D :D :D To ma fakt pobavilo. Veď oni si tie kŕdle detí robia pre prídavky, keby sa ich vzdali asi by žiadne nedostávali, nemyslíš? :D

A nechajte ju tak, svoje moralistické názory si nechajte pre seba. Keď budete tehotné vy, rozhodnite o tom plode ako sa vám zachce.

A inak úplne súhlasím s Carie.