Menštruácia po vysadení HAk

Príspevok v téme: Menštruácia po vysadení HAk
Anjelik 1805

Dobrý deň,

už som sem raz prísala kvôli tomu, že som vysadila antikoncepciu Chloe.
Brala som ju 4 roky a po jej vysadení som mala normálne menštruáciu, no na ďalší mesiac mi došla len na jeden deň a aj to slabá. Potom som počkala týždeň, dva a išla som na vyvolávačku. Prišla mi na dva dni a na ďalší mesiac, čiže v auguste mi vôbec neprišla po 28 dňoch...čakala som dva týždne a išla na kontrolu...dali mi tam ďalšiu vyvolávačku, no doktor vravel, že sa mi to tam samo netvorí. Prečo je tomu tak? Máte s tým skusenosti? Zlepší sa môj stav?
Doktor mi vzal krv na hormóny a vravel, že potom sa dohodneme, ale stále mi vravl že je najlepšia na to znova antikoncepcia. Ale ja ju už nechcem brať! Neviete, čo iné by mi mohlo pomôcť a napraviť môj cyklus? Pretože už mám aj plno vyrážok, po jej vysadení, a lepší sa to pomaly, ale isto. Na tele už pomaly vyrážky nemám a tvár sa hádam postupne zotaví. Len sa bojím, že ten cyklus nenabehne a ja nebudem môcť mať deti, mám s toho strach :-(
Ďakujem Vám za pomoc.

Nela41

Gynekológ ti môže pomôcť jedine liekmi a vyvolávačkami nič iné nezmôže takže tak ani chodiť nemusíš. Telu musíš dať čas a ono sa dá dokopy samo.. aj ja mám to isté čo ty po vysadení ale nič iné nám neostáva len čakať. Pri HAK má telo "umelý cyklus" a chvíľu potrvá kým budeš mať plnohodnotný ten svoj. Mne ale veľmi pomáha alchemilkový čaj, ktorý treba piť od prvého dňa menštruácie po ovuláciu a fakt super vyzerá to tak, že mi upravil aj cyklus:)

Siuz

anjelik, ja som brala HAK 10 rokov s jednou rocnou prestavkou a vysadila som ju pred troma rokmi. Pravidelny menzes mam iba posledny rok, takze prvy rok po vysadeny ziadny menzes a druhy rok som mala menzes asi kazdy druhy mesiac. Az po cca dvoch rokoch sa mi upravil cyklus. Nepchala som uz do seba ziadne hormony a az takto dlho trvalo mojmu telu aby sa ako tak zotavilo... pohuzial mi pred mesiacom objavili cysty na oboch vajecnikoch co tiez prikladam tej blbej HAK... teraz si mozem akurat tak buchat hlavu o stenu ze som to brala... je to svinstvo a keby som sa mohla zase rozhodnut urcite by som ju uz nebrala, alebo aspon nie tak dlho... pevne verim ze budem mat este deti :/

kvetinac

Liecit poruchu cyklu antikoncepciou je totalny nezmysel. Tym sa vyvola iba pseudocyklus, ktory je dobry len na to, aby ta oklamal, ze je vsetko OK.
Gynekolog ti urcite neprezradil, ze 1-2% zien po vysadeni HAK nema spontanne menzes cely rok a ze vacsina zien po vysadeni ma problemy s naskocenim cyklu a casto i s plodnostou. Urcite uz viac do seba nepchaj ziadne hormony, "vyvolavacky"-co je taktiez hormon a pod. Nechaj tomu volny priebeh a HAK zosiroka obchadzaj. Nechaj telo, nech sa s tym samo vysporiada, moze mu to trvat dost dlho. Ak nechces okamzite teraz otehotniet, nic nesil. Mozes trebars pit alchemilku a rebricek, psychicky sa nestresuj, ono to casom naskoci samo.