Nechcem byt slaba zena

Príspevok v téme: Nechcem byt slaba zena
dievcca

Ahojte.
Nechapte ma zle, nie som feministka, pacia sa mi rozdiely medzi pohlaviami.
Ale... muzska povaha je predurcenejsia k uspechu, kym zeny vzdy, VZDY budu len tie, co rodia deti. Nech je to akokolvek, nech maju karieru aku chcu, su naprogramovane TUZIT po tom, aby jednoducho rodili a vsetko ostatne pre ne bolo bezvyznamnejsie. Studujem umenie, chcem byt umelkyna a mam z toho radsot, ale niekedy je mi tak neskutocne smutno z toho, ze som predurcena k slabosti. Ano, pre mna je rodenie deti slabost- nebranim sa tomu, niekto to robit musi, ale ja chcem byt slobodna. Od zeny sa ocakava, musi sa vzdat svojho doterajsieho zivota, prace a konickov, koli detom, muz pokracuje ako predtym, nic to prenho nemeni, cely zivot si buduje sam a nema ho poznaceny rodenim. A viem, ze nemusim mat deti- ale, haha, ale, moj mozog mi urobi muky, pretoze chemia chce, aby som mala deti a nedovoli mi byt ,,naplnena\" bez nich. Muzi su schopnejsi, nemam rada vsetky tie feministicke vypocty toho, ze sme ,,rovnake a lepsie!\". Su vybusnejsi, temperamentnejsi, individualnejsi, uvolnenejsi. Ma to vobec vyznam, pokracovat v tomto zivote a byt vecne slabsi, vecne nejaky prikvovac- nie dobrovolne, ale geneticky! S tym sa neda nic urobit! Tak casto vidim vsetky tie odtiene, kde je skratka jasne, ze muzi v tomto svete su viac. A to ani nezacinam o tom, co citim, ked vidim pomery v arabii, indii... Ale ved len tu, nizsie platy za rovnaku pracu... Muzi su predurcenejsi na uspesny zivot. Ja viem ze teraz zniem ako nazatrpknutejsia cat-lady pod slnkom, ale toto su take moje najsmutnejsie, najnahnevanejsie a najnespravodlivejsie predstavy a velmi by som potrebovala ine nazory, alebo hociaku spatnu vazbu.

expooo

Najlepsie a najistejsie je nic nevediet. Nevidiet ten svet sexu a klamstva. Ale na kazdeho raz pride... Este dobre, ze je tu dobrotivy Boh...

Juhnma

Nechcete byť slabé ženy? Začnite cvičiť a aj svaly nejake budu...jednoduche...žena má byť silná hlavne fyzicky aby sa vedela ubrániť...

RuzoveOkuliare

Nespravis s tym nic, ono to tak "proste" je. Ja to vidim este horsie, ako si to ty tu popisala. A len este ku vsetkemu dodam: muzi vnimaju zeny ako nieco obludne zle (do urcitej miery je to pravda), ale muzi su na tom este horsie, podla mna. Ze nie su muzi poznaceni rodenim? Nielen rodenim..........................! A pritom su to slabosi prepadajuci alkoholu, nikotinu, drogam, svojim zabavkam, to sa neda ani napisat. Skutocnost je strasna. Od malicka nam vtlkaju do hlavy lzi, lebo pravda je priserna.

dievcca

Studujem vytvarne, malbu. Ale teraz som v takej zivotnej.. nie krize, taha sa to uz roky a neviem sa vzchopit. So zaseknuta na jednom mieste :(, takze aj to umenie zanedbavam.

Myslim ze aj zeny dokazu byt silne, ale svojim sposobom.

Cariboo

Heh. On im vlastne ZAVIDI. ale vemeno podla mna to vidis az prilis ruzovo :)

Dievcca ake umenie studujes? Inac suhlasim s tym ze kazdy ma svoj typ sily.ale nie ako skupina ale jednotlivec.