Ako prestat s fajcenim?

Príspevok v téme: Ako prestat s fajcenim?
TinaM

Hned na uvod by som vas chcela poprosit, aby do tejto temy prispievali ludia, ktori fajcili a prestali,alebo fajciari. Pretoze nazory od nefajciarov v zmysle: proste prestan, je to nechutne, skodi ti to, si slaboska...tieto naozaj nepomahaju.

Fajcim nieco vyse dvoch rokov. Koncim vysoku skolu, fajcit som zacala z vlastnej hluposti a to priznavam. Nebola to tuzba zapadnut ani nic podobne, jednoducho, nech to vyznie akokolvek hlupo, zacala som s tym asi preto, lebo to bola v tom obdobi jedina vec, ktoru som mohla ovplyvnit, rozhodla som sa, ze budem fajcit, chuti mi to. Nie som nejaka chudera bez sebavedomia, mam normalny zivot, skveleho priatela, ziadne extremne problemy. No napriek tomu, asi si nevazim samu seba natolko,aby som s tym sekla. Chcela som, uz tisickrat, asi to poznate. Ale nedokazala som to. Ako ste to zvladli vy? Co bol pre vas tym rozhodujucim momentom?

TinaM

Chcela by som prestat fajcit, lebo..milion dovodov, preco by to bolo dobre. Ale samozrejme, ze by mi chybali,preto je to take tazke.

Juchu

Ved ja viem, to by bolo idealne... Len, ked mi vyjde pozitivny test - tak si poviem - hiiii, prestavam fajcit! Ale ked si poviem - tak o rok by som chcela babatko, tak by som mala prestat fajcit.. To prve sa mi zda lahsie..

Tinka a ty si presvedcena, ze chces predstat fajcit? Myslim, momentalne (bez ohladu na dietatko)... Odmyslime si zavislost na nikotine... Nebudu ti cigarety chybat?

TinaM

Sorry, nejako sa to tu skopirovalo...

Aj ja si hovorim, ze ked otehotniem,tak prestanem,ale to je neskoro. Treba prestat skor, aby sa telo zbavilo skodlivych latok, az potom mozem mysliet o dietati. Preto by som chcela prestat skor.

TinaM

Juchu, ja som na tom tusim podstatne horsie, casto stiahnem krabicku denne. Rozmyslala som aj o elektronickej cigarete,lenze...ako si potom poviem:este dame jednu cigu a ideme? Je to hrozna zavislost- pri kave, pri vine, cez prestavku, cestou na zastavku, na precistenie hlavy, ukradnut si chvilku pre seba...a vela inych "prilezitosti. Ale som z toho nestastna, ze si nedokazem povedat dost a proste prestat. To, preco som zacala fajcit- ze som to dokazala ja ovladat- sa teraz otocilo proti mne- uz to nedokazem ovladat a to ma desi.

Juchu

Ta elektronicka... Neviem.. Kolegyna ju fajcila, nevedela si ju vynachvalit... Mesiac nesiahla po normalnej cige... Ale! Zrazu zacala normalnu fajcit k alkoholu, potom aj vtedy, ked bola nervozna a teraz ma elektronicku zastrcenu niekde v supliku a uz po nej ani nesiahne...
Mojim spoluziackami pomohla ta (teraz si nie som ista, ale myslim ze) magneticka liecba... Jednu na to donutila ist mama a pritom ona ani nechcela prestat fajcit. No bac, po liecbe ked si zapalila ju napinalo na zvracanie a teraz sa jej cigarety totalne hnusia... Ale zase dalsia moja kamoska na tom bola a u nej totalne ziadna zmena a to bola na tom 2x... Takze neviem... Ja prestanem ked otehotniem :)Sebe ublizovat dokazem ale druhym (babatku) urcite nie

TinaM

Juchu, ja som na tom tusim podstatne horsie, casto stiahnem krabicku denne. Rozmyslala som aj o elektronickej cigarete,lenze...ako si potom poviem:este dame jednu cigu a ideme? Je to hrozna zavislost- pri kave, pri vine, cez prestavku, cestou na zastavku, na precistenie hlavy, ukradnut si chvilku pre seba...a vela inych "prilezitosti. Ale som z toho nestastna, ze si nedokazem povedat dost a proste prestat. To, preco som zacala fajcit- ze som to dokazala ja ovladat- sa teraz otocilo proti mne- uz to nedokazem ovladat a to ma desi.

Juchu

Tinka, mam 24 rokov a fajcim uz (teraz som to pocitala a skoro som odpadla) 9 rokov!!! Ale skutocne som sa rozfajcila pred 6 rokmi, dovtedy to bolo len s kamaratmi cez prestavky v skole...
A vies co je zaujimave? Nechcela som prestat, proste, paci sa mi ten zakvas s cigaretkou :) Ked mozes vypnut... Neviem si predstavit, co by som, kebyze nefajcim robila - isla sa niekde na 5 min len tak postavit a cumiet do blba?
Ale uz asi rok myslim na to, ze chcem prestat. Urcite nechcem cely rok fajcit. Skusila som s tym seknut zo dna na den. Ale bola som tak nervozna (len uz z tej predstavy, ze si nezapalim), tak som si zapalila polku cigarety. A zistila som, ze kludne vydrzim na 1 cigarete denne - polku rano a polku vecer... Tak som "prestala" fajcit na 2 mesiace (drzala som si limit tu jednu cigu). Ale potom som zacala chodit do skoly a baaac... A teraz fajcim hadam viac ako predtym... Cca 7 cigariet denne, v skole viac, cez vikend aj 15 za vecer (fuj)

TinaM

Bola som v nemocnici, nefajcila som 5 dni. Nemala som ziadne muky, no ked som prisla domov, uvarila som si kavu a znovu som si zapalila.