Pozna to niekto?

Príspevok v téme: Pozna to niekto?
TinaM

Neviem, ako to opisat a ci to niekto pochopi, pripadne aj pozna. Na velkych pyskoch sa mi tvoria vriedky. Dali by sa mozno nazvat vyrazkami, ale opisem to asi blizsie. Nejedna sa o problem zarastania chlpkov po holeni, tie poznam tiez a je to nieco uplne ine.Mam pocit, ze to s holenim vobec nesuvisi. Zacina sa to tak, ze si nahmatam bolestivu hrcku (2-3mm), z ktorej sa asi v priebehu jedneho dna stane vriedok, ktory je uz aj viditelny. Ked ho stlacim, je plny bieleho hnisu. Akonahle ho odstranim, miesto sa zahoji. Ale nerozumiem tomu, co to je? Ako sa to vytvara?Ako tomu zabranit? Pozna to niekto?

TinaM

veru uz len zo zvedavosti to asi zacnem riesit.Normalne mam vycitky svedomia voci mojmu zdraviu,ze som to doteraz nerobila, a ze mi to nepripadalo vazne.Ale oproti starostiam,ktore som u gynekologicky riesila predtym mi to naozaj pride ako hlupa vyrazka na brade :)

kabel

ako vravim-hnisavy zapal zliazok to bude, mava to pomerne dost zien a pokial to nema zavazny priebeh, tak sa s tym nic nerobi, max. ta ATB mast lokalne. Na imunologii kedysi pouzivali Polystafanu, ale sa uz tusim nevyraba, u jednej pacientky skusali ako imunomodulator Bronchovaxom (aj ked je primarne urceny na dychacie cesty), vcelku to pomohlo...

Maoam

TinaM, vies co, tymto na recepcii sa snaz dako prejst, proste zazri aj ty ;DD to je najlepsie.
Ulohou slecien tam je byt na pacientov mila, aj ked su to necakane pripady bez terminu.

TinaM

Maoam...ved aj musim, inak by som sa k lekarke asi ani nedostala. Platim si za to a este su ofucani, ked mam nahodou zdravotny problem mimo objednania sa.

TinaM

no, buduci tyzden ma caka zubar. Ale v marci som bola na operacii srdca, robili mi vsakovake vysetrenia a bola som zdrava- a aj vtedy som to mala. To nie je akutny problem, ktory sa mi stal a boli ma to alebo co. Stane sa to obcas a len jedna tato "vyrazka". Zmizne a o par dni/tyzdnov dalsia..

TinaM

ako pise emalea, je to nieco ako j*bak na brade-najprv zdurene pod kozou a potom to obelie a puk!...je po tom. Fuj, nechutne to vyznieva.

kabel

1. pohladat fokalnu infekciu v tele-t.j. mandle, zuby, gynda, urologia..
2. urobit ster
3. ist na imunologiu, ak to prilis vadi, alebo je to rozsiahle, pripadne pouzivat ATB masti v pociatocnom stadiu

TinaM

Aj ked to tak mozno nevyzera, o svoje zdravie-aj to intimne- sa naozaj staram. U gynekologicky som bola ani nie pred mesiacom, robila mi preventivku,aj sono, vsetko...A vsetko bolo v poriadku,takze si myslim, ze keby to bolo nieco vazne, asi by na to prisla aj ked som prave vtedy nemala tuto moju "vyrazku". Viem, ze vy mi diagnozu nepoviete, len ma zaujimalo, ci sa to tiez niekomu deje. Dakujem vam za prispevky, skocim k lekarke a opytam sa jej. Len je to dost naorcne, kedze je to vzdy max trojdnova zalezitost, neviem sa objednat dopredu. Asi budem musiet ist ako akutna a to zas na mna budu na recepcii zazerat.

emalea

Aj ja to mávam, tak raz za mesiac, nie je to bradavica ani nič podobné, proste, vyzerá to ako jeb.k na brade, proste vypučím a vydenzifikujem...ale myslím si, že to súvisí s imunitou, zatiaľ to zásadne neriešim...