Nedostatok kyslika

RNG

Nuz ja neviem , aka je situacia na Slovensku, ale ja mam sam doma ten malicky pristroj, nastrcku na prst, co nosim casto so sebou, najma na hory, aby som videl, ako vysoko mozem pri ture ist.Dufam, ze haematologovia taku malickost tiez maju.Pozri napr na vyber a pporovnanie roznych
-odkaz odstránený-
Ja som to kupil uz davnejsie, z obchodu pre sukromnych pilotov a samozrejme som za to zaplatil ovela viac, skoro 2 stovky, dnes to mozno dostat za zlomok ceny

Lampicka

kebyze to je take jednoduche, ze staci pohyb a prejdu bolesti, tak nepisem do fora.
"Potapajuci sa aj slamky chyta."

konficius

po tisicrocia zivot fungoval na zaklade neprestajneho pohybu,zbytok zariadila priroda,pre chrbticu to plati zvlast...potom nieje treba ziadne meraky tlaku,cukru,cholesterolu,kysliku..atd...

RNG

Okyslicenie krvi sa da velmi lahko zistit , dnes na to maju aj pre sukromne pouzitie take nastrcky na prsty, co meraju sytenie O2 v krvi a pulz zaroven.

Lampicka

dakujem, za reakciu:) praveze ani neviem presne definovat problem. Len, mam velmi caste problemy s chrbticou, mam aj platnicky plus urcite svalove stahy, ktore mi robia problem pri stati, alebo po sportovani.
Na internete som nasla iba slabe zaznamy, ze nedostatok okyslicenia, moze sposobovat problem s panvou oblastou, svalove stahy.
Ktosi mi poradil, ze v cievak moze byt nedostatok kyslika, ze to treba dat vysetrit, plus ked som chodila na infuzky, tak sestricka hovorila, ze cievy su 'prazdne', ale viac sa jej nechcelo to riesit. Tak pri nekonecnych problemoch, uz skusam hladat vsade, co by mi pomohlo.

ferotaraba

nie som si isty, ci je otazka polozena spravne..
ale odpoved na otazku: moze. aj ja ked som mal seknuty chrbat, som dychal plytko a s bolestami. rano som sa zobudil uplne zaduseny, hned ako som sa prebral zacal som lapat po vzduchu (kysliku), keby som spal dlhsie hadam by som sa aj zadusil