Vzťah so schyzofrenikom

Príspevok v téme: Vzťah so schyzofrenikom
kuna22

Zdravím, pred pár mesiacmi ma sestra zoznámila so svojim spolužiakom a už od začiatku ma každy s nim daval dokopy, prežívam ťažke obdobie, otec vážne ochorel a doma je napätá atmosfera. potrebovala som pri sebe nejakeho blizkeho človeka tak som sa s nim dala dokopy. prve mesiace boli fajn, no zakaždym mi trošku naznačoval že neni až tak v poriadku, nakoniec vysvitlo že ma asi schyzofreniu a že sa lieči sa u psychologa. niekedy vobec nevie čo chce, nevie či chce mńa, inokedy zas prehnane miluje cely svet, menia sa mu nalady, a teraz somnou už skoro vobec nekomunikuje a neviem čo sa deje. ako sa da vychadzať so schyzofrenikom? ma vyznam nejaky vzťah? jeho choroba ešte neni tak važna...

Jane_3sto18

Však ale keď niekoho raz ľúbim tak s ním budem aj keby mal všetky eFkové diagnózy sveta. Snažila by som sa mu hlavne pomôcť a snažila by som sa naučiť rešpektovať jeho divné nálady a zmýšľania. Prečo by "zdravý" človek sa mal stýkať len so "zdravými". To je skoro ako nejaký prejav xenofóbie alebo čo.

Maoam

pan d., zabudol si pridat, ze si robil dlhy, bol dlhodobo nezamestnany a byvalu zenu si podvadzal

myslim, ze tvoja psychoza a s tym spojene prejavy boli len kuskom v celej mozaiky problemov a neunosnych situacii, ktore tvoja zena prezila

kukuruku

to co pises, teda prehnane striedanie radosti a smutku nie je schizofrenia, ale maniodepresia. vela ludi si to myli

pan d.

Podla toho, ze si napisala schizofrenia s tvrdym y usudzujem, ze si asi este dost mlada. Podla mna radsej od neho utekaj, ak mam byt celkom uprimny. Jeho psychiater ti pravdu nepovie.

pan d.

U mna prepukla len psychoza a zena sa so mnou hned rozviedla. Ak by si niekto myslel, ze mam schizo, tak je na omyle, lebo podla mojej doktorky mam len jeden priznak a to hlasy. Pocut hlasy neznamena mat schizo. Ano, bolo by dobre, keby si sa otvorene porozpravala s jeho psychiatrom. On nechodi k psychologovi:D To ti on povedal?:D On chodi k psychiatrovi.

luciano

Ja sám som schizofrenik a žijem s manželkou v krásnom vzťahu už viac ako 25 rokov. Schizofrénia sa síce nedá vyliečiť, ale dá sa veľmi úspešne potláčať tak, že na chorom človeku nie je nič poznať. Niekedy sa však choroba môže prejaviť, potom nastupuje preliečenie v nemocnici a zmena medikácie. Niekedy však lieky nepomáhajú a na ťažkom schizofrenikovi poznať, že je duševne chorý. Život s takýmto chorým človekom je veľmi náročný, až neznesiteľný. Musíš sama rozpoznať do akej miery je tvoj priateľ nenormálny a zodpovedne sa rozhodnúť, či vzťah s ním má perspektívu, alebo nie. Možno by ti pomohlo, keby si sa porozprávala s jeho psychiatrom.