Cytologia Pap 2-3 a

Príspevok v téme: Cytologia Pap 2-3 a
elisa

dobrý deň, pred dvoma týždňami mi robili cytologiu, doteraz som mávala pap 2 asi desať rokov, posledná cytologia mi vyšla pap 2-3a, doktorka mi dnes spravila ešte dva stery, jeden na kultiváciu poslala a druhý kvôli hpv, ďalej mi oznámila, že ma pošle na onkogynekológiu, moja otázka je, že by som sa rada dozvedela, čo ma čaká ďalej, prípadne, že kto mal podobné výsledky, ako to u neho prebiehalo
v roku 2010 som sekciou porodila druhú dcéru a odvtedy mávam veľmi silnú a bolestivú menštruáciu, tú som mávala aj pred pôrodmi, ale teraz ešte ako bonus mávam bolestivú aj ovuláciu, asi dva - tri dni to trvá, doktorka to doteraz brala na ľahkú váhu, ale ja mám stále pocit, že to nie je úplne v poriadku, za všetky odpovede vopred ďakujem

Benyke

Mám 35 rokov a jedno dieťa,ale ak by potom zákroku bolo možné ešte jedno dieťa by sme chceli.Neviem akou metódou mi to budú robiť ale dúfam že to nebude nič strašné.Povedali mi že ráno ma zoberú a poobede by už mali pustiť.Dúfam!!!

zabiatko11

gemerka, citologia neboli, nehovorím, že je to príjemné, ale je to bezbolestné
mima ja mám výtoky asi od 13 rokov, takže ešte dávno predtým než som začala sexuálne žiť, nejako sa v tom neorietujem, tou metodou čo to robili aj tebe, to je aká?
benyke, neboj sa, vraj je to relatívne v pohode a keď ti to má pomôcť, potom asi nie je o čom, tiež ma zaujíma, či máš detičky

mima009

Benike a kolko mas rokov?uz si rodila?lebo to je dost dolezite,ked skracuju krcok..mne robili konizaciu v marci a konecne mam pokoj od vytokov a zapalov,ale ja sa uz nechystam rodit,takze u mna nebolo co rozmyslat,mala som cyt III,robili mi to Leetz metodou,nic som necitila a na druhy den som mohla ist do roboty,ale normalne ako to robia v nemocnici skalpelom,by som si to nedala robit,to je vraj riadna mesiarcina

gemerka

a cytológia bolí?? Ešte mi to nerobili a som panna. A nie je zameraná ako na prevenciu rakovinu kŕčka maternice???

Benyke

Ano robili mi test na HPV a na základe toho ma posielajú na tú konizáciu.A bola som aj očkovaná proti vírusu HPV a predsa to nepomohlo.Prvý krát mi prišli výsledky papII-III potom sme počkali 6 mesiacov a znova som bola na testoch ale bohužiaľ sa to nezlepšilo takže na základe toho ma posielajú.Akurát dnes som bola na predoperačnom a 14 novembra mám ísť do Topoľčian,ale sa bojím.

zabiatko11

dostala som odpoveď ešte od jednej doktorky

Dobrý deň, na základe jedného zhoršeného výsledku cytológie na PAP II-IIIa posielať pacientku na onkogynekológiu je naozaj zbytočné!!! Treba urobiť stery na kultiváciu, chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy, kolposkopické vyšetrenie krčka a sledovať vývoj cytológie ďalej v cca 3-6 mes. intervaloch. Osobne by som doplnila aj moderné vyšetrenie cytológie metódou LBC ( je tu doplatok pacientky). Určite sa neplašte!!!S bolestivou ovuláciou zhoršená cytológia nemá nič spoločné. Skúste si nasadiť aj Indonal na dobu 3 mes. a v tomto čase sa chrániť prezervatívom. Veľa zdravia

RNG

Virusy sa daju doplnkami potlacit, a telo sa potom samo regeneruje. Nevidim dovod na rezanie, jedine ze lekar nevie potlacit cinnost virusov a poskodena oblast sa zvacuje.
A vobec treba predchadzat, liecit a regenerovat, nie vyckavat a rezat.

zabiatko11

Benyke a robili ti ster na hpv? a ako dopadol? to som prekvapená, že pri takejto cytologii ťa posielajú na konizáciu krčka, už som videla niektoré, že pri 3a poslali, ale pri 2-3a som taký prípad ešte nevidela, tak sa drž a napíš mi ako si dopadla, držím palčeky

Benyke

Ja som mala tiež pap2-3,bola som aj na onkogynekologií a teraz ma posielajú na konizáciu.Podľa lekárov je to teraz lepšie ako ked už bude neskoro,ale aj ja mám z toho obavy a bojím sa aj toho zákroku.

emalea

súhlas s pritt...aj moja známa mala pap3 a gyndoš ju preliečil a bol pokoj, pokiaľ viem nikde ju neposielal...je tomu už 6-7 rokov dozadu a známa je zdravá jak rybička...klopo..klop na drevo ...aby som to nezakríkla!!!