Kamarátka na chudnutie

LIGHT95

Bre ranko kamosky = mozem sa spytat prosim ODPOVEDAM ? ked mam stacionarny bicikel da sa na tom akoze kardio ? chcela by som zacat !!!! s nejakym programom...a ci mi to pomoze na OVISNUTEEE VEEELKE BRUCHO...a potrebujem tiez vylucit sacharidy??a hlavne sladkosti!!!?,ked som citala Tvoje prispevky ,tak vidim ze to mas vsetko zmaknute...a velmi dobre sa citaju Tvoje rady :)Mam sedave zamestnanie a nie som uz najmladsia = mam par rokov po padesiatke,dost problemi s chrbticou,moj cvicebny program stale skoncil nejakym seknutim....DIKY :)))

odpovedam

Musis byt trpezliva, kilecko. Buduj si svalovu hmotu, ta spali viac energie, to znamena, ze akonahle budes mat viac svalov, budes moct aj zjest viac - teda sa vratit k priloham. Je to tazke, ja si tiez teraz prechadzam nechcenym chudnutim (kvoli zapalu pluc, kedze plesne sa zivia sacharidom), ale treba to vydrzat. Teraz prijimam len tretinu z toho, co doteraz.

kazdopadne maj svoj dlhodoby ciel a neustale si pripominaj, ze je to dobre pre teba a neber to ako trest, ale cestu k hrdosti na seba ;-).

Tie spominane gulicky nejedz, je to plne sacharidov. celkovo tie reklamovane cerealie - nesquik, cini minis a im podobne menej zname znacky su hlupost. na ranajky naozaj zacnite bielkovinami a tukmi (na dlhsie zasytenie) a potom kvoli vitaminom na desiatu ovocie (pripadne opacne).

Co sa tyka cvicenia, tak NIKDY nekombinuj kardio (beziaci pas, bicykel, orbitrek) v jeden den s posilovacim cvicenim. Palis si tym svalovu hmotu. Ty ju, naopak, potrebujes nechat narast. Trening si rozvrhni na 4 cviciace dni a 2 kardio dni do tyzdna. jeden den budes mat pauzu. napr:

1. den: nohy
2. den: hrudnik, biceps
3. den: kardio
4. den: chrbat, triceps
5. den: ramena, brucho
6. den: kardio
7. den: oddych

Pred cvicenim sa rozvic, daj si pas, ale len na 5 min. potom rozcvic klby - krut nimi, prekrvuj svalovou kontrakciou a uvolnenim. Az potom chod cvicit. Kazdou seriou zvysuj vahy. Povedzme, ze si das vytlaky na ramena najprv bez ciniek, potom s 1kg jednoruckami, v dalsej serii s 2kg atd. Ked uz nebudes vladat vyssie vahy, nic sa nedeje. Ostan pri tom, co este zvladas. V jednej serii si daj 8-10 opakovani. A nezabudaj, sval musi stipat. Kym ta to nestipe, v skutocnosti vobec necvicis.

Strecing rob az po docviceni, nie pred nim. inak si znizis svalovy vykon. po cviceni zo zaciatku mozes dat 5 min pas, ale to len kym nie si zvyknuta na pohyb. potom po strecingu uz proste odid do satne.

To je tak zhruba nacrtnute. nie je tu priestor na vsetko... ale pokojne sa pytaj.

kilecko

Odpovedam,mas pravdu to leco som mohla kludne jest aj bez zemiakov povodny plan bol taky a potom sme uvarili viac zemiakov a uz som si dala ,chlebik jedavam len celozrnny zvykla som si a hlavne na rano ,ale dnes som si dala aj vecer k tej treske pritom mam uhorku aj rajciny cerstve no blba som moja chyba potom jasne ,ze sa z vahou nehybem.
Vo fitku no 20 minut chodim na beziaci pas ,potom ruky na stroji ,brusko na strojoch vsetko cvicim ,nohy a tak dookola skacem a nakoniec na stepery 12 minut som spotena jak mys precvicim tam cele telo 1 hodinku a domov mam pocit ,ze nohy sa trosku formuju ,ale brusko potrebujem a to pojde asi az posledne.Ja ked sedim doma necinne mne mysel len na jedlo chodi ,ale budem mat pobednu tak vtedy tak nejedavam a ako sa mam casto merat kazdy tyzden ,alebo az po mesiaci .Inac som zatial vylucila knedlu ,slane oriesky a take voloviny zemiaky obmedzim a tu ryzu no kopcek staci ved bude masko so zeleninkou .Ozaj co hovoris na rano si dat take gulicky mam kupene s mliekom je to vhodne ci nie.VOLske oko mam rada a ked si do toho nakrajam papriku a tak spravim to je mnamka tak to robili na dovolenke ked sme boli ,vidis a ja som si kupila parenicu zrovna udenu.Susene bielka na to ma urcite nenahovoris a ja caj vobec nesladim pijem bylinkove ,alebo tie na chudnutie rozne na celulitidu a pu er a kavu pijem bez cukru zvykla som si ,inac dnes som mala chut na sladke tak mi pochutilo jablcko take bolo stavnate ,ale ovocie jedavam len dobeda ja zrejme musim obmedzit len zemiaky,cestovinu a ryzu proste viac zeleniny ,ale priznam sa chyba mi to neviem tak dlhodobo jest .

odpovedam

Jaj, nie. To som len pisala prijem sacharidov, jasne, ze zjem toho viac, Zvysok su bielkoviny, tuk a vlaknina. Teda hlavne tie bielkoviny.

Ako citam, kilecko, kazde tvoje jedlo obsahovalo sacharidy, poobede ich uz nejedz. K masku si daj nejaky fajny zeleninovy salat. ja tak milujem jest - ak maso alebo rybu dobre osolis, tak je to chutne aj s tou zeleninou. Pripadne si daj len jednu kopku ryze a zvysok nech je zelenina.

Ja momentalne vsetko jem so zeleninou (bud listovou alebo si dusim/varim mrazenu zmes). Davam si to k rybe, masu, cottagu, neudenej parenici ci volskym okam. zatial mi to chuti a sladke mi vobec nechyba. tak skus to takto aj ty. Pripadne sa pytaj blizsie.

Aky si mala dneska trening? Co si presne a ako cvicila? ja som teraz dosla z fitka a tesim sa na kavu :-).

Inak dobrou vecou su aj susene vajecne bielka a bezkaloricky cukor - ja pouzivam bud xylitol alebo erytritol. Na dosladenie, ked ti chyba sladke.

kilecko

ODPOVEDAM ,ty za cely den zjes len to ovocie a 3 polystyreny to ziadne masko ,no to by som mozno vydrzala jeden den ,ale dlhodobo nie .A sacharidy 40g ja vlastne calorie ani nepocitam jem menej cvicim takze dobry zaciatok .Inac kukam na ine dievcata co dietuju napriklad tie co drzia tu 13 dnovu dietu tu by som zvladla v pohode ,ale co potom ,ale z kilami by som sa pohla ,ked mi to nepojde tak za seba nerucim budem musiet to jedlo nejak zredukovat na zajtra chcem restovat kuracie prsia cina mam si dat k tomu aj ryzu ,alebo nie Odpovedam porad mi prosim ,myslim si ,ze v stravovani mam velke rezervy jem tak neorgazinovane preto mi asi vtedy ta 90 dnova dieta tak zabrala ,ale to nie je riesenie na cely zivot musim si najst taku svoju ,ale spravnu cestu v stravovani.

kilecko

Ahojte,MAOAM dakujem za podporu ,dobre mi to padlo vzdy ma to pohana dopredu.
TRALALKA neries jeden cronsaint ides dalej to ja som uz mala prehreskov a takych este bude si si toho vedoma ,ze si urobila zle ,a ides dalej ,vela zdaru.
ODPOVEDAM ,tak dnes uz mam vo fitku odcvicene ,to je ale pocasie uprsane asi vytiahnem manzelove cinky a skusim cvicit este doma a zopar brusakov lepsie ako sediet prei telke.
Ranajky>2 celozrnne chlebiky so sunkovou salamou,
cvicenie vo fitku
banan,brokolicova polievka kremova
za 2 hodiny leco s trochou zemiakov
jablko a este sa chystam na veceru treskujogurtovu z obchodu neprejedam sa odpiste mi este k tomu pocvicim a caj si uvarim bylinkovy nech mam dostatok pitneho rezimu.

odpovedam

Ahojte opat. Tak veruze, ja nechudnem, ja priberam, ale principy stravovania v podstate platia vseobecne. Teraz mam rysovacku - zahdzujem tuk, cize tiez obmedzujem sacharidy do cca 40g denne, podla toho, ako sa podari. Zatial sa dari :-). Cize ziaden cukor nejem, momentalne len 3 polystyreny denne a bobulovite a citrusove ovocie na desiatu.

Co sa tyka cvicenia vo fitku, tak trener je perfektna vec, no zas na druhej strane to samozrejme stoji peniazky. Na internete je vsak vela videi, kde si viete pozriet, ako zacat. Pripadne sa pytajte, rada poradim.

Tralalka

Ahojte, snažím sa dodržiavať jedálniček, ale dnes po raňajkách (ovsená kaša s trochou mlieka a vodou + trochu vlašských orechov)som si dala plneny croissant (psychicke jedenie), ako to zachraňujete vy, keď trošku zlyháte?

kilecko

Ahojte,
ODPOVEDAM ,MIMMA s nami ani tak nechudne podla mna ona ma super postavu ona tu je taka nasa podpora a ona ked si da BB keks ona moze to len mne by uskodili.
Dievcata rano pravidelne ranajkujem ,troska mi prestala chutit voda pit neviem asi je to tym uprsanym pocasim,obedujem neviem ci az tak zdravo ,ale snazim sa veceram do 17.00 snazim sa uz len bielkoviny.Cvicim pravidelne vo fitku neviem ci dobre ,ale na trenera nemam takze to riesit nebudem berem to tak uprava stravy a pravidelne cvicenie snad prinesu vysledok.Ved po mesiaci sa odvazim a odmeram a uvidim ,ale je to celozivotne stravovanie inac kila naberem spat ,ale ked chce clovek vyzerat musi nieco spravit pre to nie som tip co to ma v genetike tak vytrvalostny beh mi len ostava.
Mne to za to stoji.