Kamarátka na chudnutie

Maoam

ProHealth: to mas na 165cm (ja mam tiez tolko :D) uz vybornu vahu, musis pekne vyzerat, to je taka pekna stihla postava

Maoam

Alica30: dakujem ti za prispevok :-)nepisem sem vzdy tak vela, ale teraz boli sviatky plus kvoli mojmu zdr. stavu (zivot sa so mnou nikdy nemaznal, prebijala som sa sama od mala, nulova opora, vela vaznych dg., caste operacie) robim potom zvysok casto cez home-office (casto cele noci, co samozrejme ludia na fore nevidia, vikendy, sviatky atd., medzi sviatkami, vstavam o 4-5 atd., inak som zdravotak), mala som tento rok strasne brutalny po vsetkych strankach, vratane tumorov prsnika (OP 9/13), fin. palky ze clovek by odpadol atd., vela smutnych pripadov v rodine, tazky rok proste, cize tak. Mne vobec nevadi, ze sa ma na to pytas, nemam ci to preco tajit. Co sa toho tyka, 'byt tvrdsia na nich', vies co, je to taka vec, ja som kedysi bola v inych temach (ked som sama chudla po 2rocnom brani cortizonu) a este som prispievala s dobrym umyslom v sekcii PPP - v zmysle pomoct im tam, otvorit im oci, podarilo sa to v 3 pripadoch z XY.
Ale aspon daco a tie zeny mi dodnes pisu. Nerobim to preto - ale tesi ma, ze to zvladli a ziju opät plnohodnotny zivot.

Moja skusenost je ta, ze som mala fazy, kedy som bola ovela tvrdsia, ale vzdy to dopadlo tak, ze sa to obratilo proti mne - a nakoniec si tie zeny beztak robili co chceli. Ono len niekto, kto skutocne chce, tak prijme tvoje rady a aj kritiku a je schopny sebareflexie. Su to tak 3 osoby zo 100, ak vobec.
Ony samy musia prist na to, aka cesta je pre nich ta najprijatelnejsia a najlepsia.

Ja som vtedy musela po tom cortizone, chcelo to strasnu volu, sebadisciplinu, vela si nastudovat, proste samostatna praca, asi tak a vydrz-vydrz-vydrz. Vsak cez dva roky to slo. Ale to bola len jedna z malickosti, v porovnani s ostatnym.

Preco tu som, par bab poznam.

Co sa tyka PPP, na to mam nos, to mas pravdu. Ale to su uz aj skusenosti, zasa nemam 20 (33) a ono to clovek relativne rychlo odhali.

Ale aj tam - vies, nie som typ, ktory odsudzuje, lebo za vsetkym je pribeh a ten je dolezity. Hoci uz ked si nacrtla temu PPP, cest vynimkam, ktore na to mali/maju skutocne padne dovody pre vznik daneho psych. ochorenia, je tam velmi vela ludi, ktori nevedia, co so sebou. Tam pomoze zväcsa az psychiater a hlbkova psychoanalyza u terapeuta, ale ak je to sparovane s hranicnou poruchou osobnosti ci BAP, tak su sance casto nulove a tie zeny s tym ziju dozivotne (dokym teda preziju).
Tam som prestala chodit uplne, pretoze same utoky, nevdak - cest vynimkam, ktore som uz spomenula.

Zeny tu - tie prijmu vela rad, nie som coach, ktory by ich driloval, su dost stare na to, aby samy vedeli, co robit a niektorym sa uz aj zadarilo zhodit, je to vsetko v hlave, musia to prehodnotit ony samotne a mozem im akurat drzat palce alebo zodpovedat nejaku otazku (metabolicku atd.)

Co sa teba tyka, nemyslela som to tak, ze si smer PPP, vobec nie, asi si naucena mat velmi stihlu postavu, to das dole rychlo, tak drzim moc palce a este raz vdaka :-).

ProHealth

Cavte kocky!:)

vidim ze su tu nejake sarvatky, kaslite nato nehadajte sa.
Ja som uz nabehla na svojmu beznu stravu co jedavam cez rok takze:
R: mango + matcha cajik
O: cesnakova polievka so zemiakmi
Olovrant: tiez cesnakova polievka
V: tofu, baby spenat a rajciny
Mam 165cm a po Vianociach som trocha pribrala takze teraz vazim 56 kil a neciiitim sa ako prasa! :D Oblecenie nosim S niekedy vrch Mko lebo mam velke prsia. No tie 3 kilecka dam dole za 2-3 tyzdne a bude dobre. Drzte sa baby a nevytacajte sa blbymi recami, zivot nieje len o tom ako kto vyzera alebo kolko ma kto kil;)

Alica30

A teraz ostatne slecny a panie.

Este uvodna poznamka "61kg prasa" bola zbytocna hyperbola, ospravedlnujem sa. Ja mam od mala na seba ine naroky ako na ludi v mojom okoli. Ide o subjektivny pocit a hodnotenie sebasameho. Takze, ak som sa niekoho dotkla, ospravedlnujem sa.
A teraz:

Ak mam pravdu povedat, nikto z Vás, mozno tak Helus (pred jej jedalnickami klobuk dole), nema sancu schudnut, resp. zmenit zivotny styl tymto sposobom ako tu uz vyse roka prezentujete.
Vy ste zacali utocit a ja sa idem branit.

2.) Carey? Vztahovacny streser, po skole bude bedakat nad pracou...povedz mi, kto toho v zivote nema vela??
Chudnes, cpes sa tofu a zeleninkami, pride stres a si znova pri cokolade. Popries to? Nie, nemozes.

3.) Jessical a kilecko, keby sa chudlo reznami a majonezakom a cvicenim na rotane a skackanim po schodoch, uz ma na tomto svete nevidno. Baby, Jessical Ty si stravou kompenzujes vnutornu frustaciu a cim viac sa snazim a nahodou neschudnes, o to viac Ta to do chladnicky laka, co? Kilecko, papame a papame? Brusaky Ti nepomozu, jedine pri 1200kcal denne, nie pri tom vo jedavas (nemyslim len vianocne menu, co tu prezentujes)

4.) a ta Twelve ci ako sa volas, fakt sorry, dotknut som sa Ta nechcela. Mrzi na to. Zena je krasna ak sa tak citi. Pekne verim a dufam, ze mas zdrave sebahodnotenie, to je skutocne stastie pre zivot :) Rano sa postavit pred zrkadlo a vidiet sa skutocne krasna...nenahovarat si vety terapeutov "mam sa rada" ale skutocne to citit.

Amen, dievcata, drzim Vam palce do zivota a chudnutia. Uz prispievat v zivote nebudem (a mozno ano, provokacne...ako som sa "strasne objedla" z porcie kapustnice a vecer zjedla pol cokolady a plna funim pred TV)

Caute

A Maoma, bud ma nich prisnejsia, robia somariny.

Alica30

(Sry, pisem z mobilu) ....rovnakej úrovni čo sa kvantity tyka. To akože čo v pondelok sa trápiim a nejem a v utorok sa vyspim a tlacim buchty ale v stredu a stvrtok mám zase smútok?! Ok, možno sa mylim. Mimma, neodsudzujem Ťa.

Alica30

V poriadku, prepočte mi, už sem prispievať nebudem ale neodpustim si záverečný komentar:
1.) Maoma, Teba povazujem za jednu skvelú ženu. Neviem akú máš pracu, že stíhas mat toľko príspevkov na zdravie.sk ale môžem povedať, že úroveň vyjadrovania, rady a empatia, ktorá z Tvojich riadkov vyzaruje, má vždy prekvapila. Keď si niekomu pisala aj kriticky (vrátane mna), vždy som vnutorne pritakavala.
PS: podľa mna má mimma ppp a priateľ je vyhovorka (Ty to podľa mna tusis) jeden deň je ako vrabec a další deň je ako jedalnicek drevorubaca. Ak by bola natom tak psychicky na dne, výkyvy nema a jej jedalnicky by boli cca na r

mimma

Dnes R: kava s mliekom
O: kapustnica, vyprazany rezen s majonezovym salatom, tiramisu
Ol: kolaciky
V: kapustnica, majonezovy salat, tiramisu, 2 kysnute buchty tvarohove

Fu az mi je zle :D

lekno09

dievčata kolko ste schudli za mesiac,??čítala som že zdravo schudnúť za mesiac je 2,5kg mesačne,je to pravda??