LF UK alebo LF SZU?

Martina1989

Ale prosim vas na szu sa poserete zo skusok. Radsej to ani neskusajte. A celkovo kazda medicina je neustaly stres. Je to akokeby vam furt hadzali polena pod nohy. Bud vam nedaju ani termin na skusku alebo vas zo skusky vyhodia. Nezalezi na tom kolko ste sa ucili. Po tych rokoch prehodnocujem ci to za to stalo...staale stojite na tenkom lade. Nemate istotu, nemate vianoce,prazdniny...neustaly boj,ucenie...aj ked ste na dne sil musite ist dalej. Kto nezazil nepochopi

TOMIN

Lekarska fakulta SZU je vyborna. Ja osobne som ju vystudoval, s komlikaciami ale uspesne :-). Vsetky tie reci o tom ze szu nie je dobra, ze nema tradiciu su bludy. Szu ma dlhorocnu tradiciu v postgradualnom vzdelavani lekarov. Ma kvalitnych odbornikov aj vyucbu. Staze su na vysokej urovni. Skusky su narocne. O statniciach ani nehovorim. Ale s uplatnenim nie je problem.

TOMIN

Lekarska fakulta SZU je vyborna. Ja osobne som ju vystudoval, s komlikaciami ale uspesne :-). Vsetky tie reci o tom ze szu nie je dobra, ze nema tradiciu su bludy. Szu ma dlhorocnu tradiciu v postgradualnom vzdelavani lekarov. Ma kvalitnych odbornikov aj vyucbu. Staze su na vysokej urovni. Skusky su narocne. O statniciach ani nehovorim. Ale s uplatnenim nie je problem.

Natalia134

SZU je prestizna skola. Maju vyborne kliniky a vyucuju tam same kapacity. Staze sa nedaju s uk porovnat. Na uk sedime v bufete a stazi mame menej ako na szu. Mam na to nervy. Ja som strasne chcela ist na szu ale nezobrali ma. Skusim tento rok prijimacky ale je to nemozne. Na szu musis mat 95%. Jebne ma z toho.

Monca 23

Ja som studovala na LF UK ale podmienky boli nepriatelne. Otrasny pristup, plesniva budova a kvalita stazi nulova. Ale na skuskach sa vyzaduje vela.... V 4. Rocniku som prestupila na LF SZU a bola som dost prekvapena. Staze su neporovnatelne! Vzdy sa nam venovali ( nie ako na uk, tam nas bolo vela a vzdy sme len zavadzali). A okrem toho szu ma vyborne kliniky. Najviac casu sme travili na specializovanych klinikach NOU, NUSCH a kramare kde nas vyucuju spickovi lekari. So skuskami je to uz horsie. Na skuskach su prisni, vyzaduju naozaj vela. A zo skoly vyhadzuju aj napriek tomu ze beru malo studentov. Ja som uz uspesne vystudovala a mozem povedat ze na szu je studium narocne (tiez aj na uk samozrejmee) ale vyplati sa :-)

dok

Co si myslite mudrlanti ze konkretne skoly z Vas spravi lepsích lekárov?Je uplne jedno ci budete studovat na lfuk alebo szu alebo v martine ,alebo v tramtarii.Vsade na Slovensku je to rovnake,je to uplne jedno.Aj tak najpodstatnejsie je Vase studium a ako pristupujete ku skole.Aj tak skoncite skolu az 26 potom si budete robit 5 rokov atestacie za mizerny plat 500 euro budete robit poskoka v nemocnici,kazdy si budete musiet najst svojho mentora a ak nebudete mat stastie a nebude to rodina ,budete pisat prace aby doktor mohol potom prednasat na skolach co ste mu napisali,NIKTO SA S VAMI NEBUDE SRAT pretoze lekary su ludia sami o sebe namyslení, a tzv.blind.nie kazdy samozrejme ale mohla by som Vam tu rozpravat.Takze pevne nervy a je jedno na akej skole.Vsade su debovia

Liana710

Zdravim vsetkych , tento prispevok by som chcela venovat vsetkym uchadzacom o lekarske fakulty.Chcela by som vam priblizit hlavne Slovensku zdravotnicku univerzitu v Bratislave a porovnat ju s LFUK, kedze je tu zalozenych dost vela for ohladne tychto dvoch skol.Zacnem s LFUK a s jej nevyhodami . prvou a dost hlavnou nevyhodou je urcite to, ze pri prijati 350 ludi do rocnika je nad slnko jasnejsie , ze vsetci tu skola neukoncia aj keby boli vsetci experti v oblasti mediciny, laicky povedane zoberu ich schvalne viac aby mali z coho riedit. dalsou vecou je ze priestory LFUK su v KATASTROFALNOM stave, opadavajuce fasady , doslova to pada na hlavu. ( viackrat to uz bolo aj v spravach) plesnive steny , je to tam cele uplne stare ,odpudzujuce , nic sa tam nerenovuje. na skuskach sa vyhadzuje pre blbosti jedna radost.ucitelia tam niesu velmi mili, ale najdu sa aj svetle vynimky samozrejme. v kruzkoch je 10 ludi, no na cvikach su dve kruzky takze 20 ludi spolu, asi si to viete predstav it ako vyzera prakticka vyucba trebars na pitve , nie je sanca vidiet to dobre zblizka ked sa tam tlaci 20 ludi. SZU je sice novsia skola , nema mozno take meno ako LFUK , ale s istotou mozem tvrdit , ze sa tam snazia vybudovat tu skolu a urobit jej dobre meno ,stale vymyslaju nieco nove, co jej chyba atd. na druhej strane zase tak uplne nova nie je pretoze tato skola ma zaklady a historiu v banskej bystrici dlhe roky a v BA sa vyucba len rozsirila . szu ma moderne vybavene laboratoria, kvalitnych vyucujucich , a hlavne tam nestuduje v rocniku 350 ludi, ktori mozu stratit na prijimackach 100 bodov , ale ma 40-50 ludi v ronciku ktori mozu stratit ozaj minimum bodov na to aby sa tam dostali ( tento rok to bolo len 20 bodov zo 600!!! )a musia byt fakt dobru aby sa dostali na tu skolu, proste spicka. podla tych cisel si mozte urobit vlastny nazor.a co sa tyka uplatnenia zo szu , absolventi nemaju najmensi problem s tymto, pracuju casto na kramaroch , v BB , V cesku a v inych statoch ., robia sa vymenne pobyty , erasmus a vselico ine .na zaver by som chcela dodat , ze na LFUK jedine pozitivum je dlhorocne meno , ale uvedomte si ze je to len meno ktore urobil skole niekto ini nie ti ludia ktori su tam teraz ! myslim si ze zo szu sa to neda porovnat , studenti szu maju ovela viac praxe na skole , takze niesu vytreti ak maju urobit nieco rychlo a reagovat v kritickych situaciach ,ked ide o zivot , podanie prvej pomoci atd .na lfuk by som chcela vidiet kolko ludi by sa tam naslo takych ktori nevedia podat ani prvu pomoc .... to by sme zostali vsetci prekvapeni z toho cisla . hlavne ze mudruju , ze na szu je malo teoretickej vyucby, to je mozno pravda , ale ak ide ozaj o zivot tak ta teoria ti velmi nepomoze ale treba vediet reagovat a nieco robit !medicina nie je o tom sa nieco nadrtit a natlacit co najviac info do hlavy ale o niecom uplne inom casom na to pridete urcite.posledna vec : dobre si rozmyslite ktoru skolu si vyberiete, zvazte to dobre , premyslajte , je to vasa buducnost .nemrhajte casom na lfuk, nevyplati sa to . drzim vam velmi prsty na prijimackach szu , je tazke sa tam dostat , ale ak velmi chcete a mate motivaciu , silnu motivaciu , zvladnete to ! drzim prsty :) do toho makajte na sebe!!! urcite to nebudete lutovat :):-)

Nela41

Ja sa mám v Martine dobre, zatiaľ si ani netrhám vlasy ako som čakala :-D ale neviem no.. ľudia o SZU nemajú dobrú mienku, lebo je to pomerne nová škola a nevedia čo od nej čakať a LF UK je stará prastará takže si získala aké to meno. Ja osobne by som sa zamerala na LF UK v prípade ak ti ide o to ako na teba ľudia pozerajú. Lenže tam zase nikdy nevieš či ti nepadne strecha na hlavu :-D