Interrupcia

Príspevok v téme: Interrupcia
levandulova1

Tak a pisem sem znova. Tentokrat budem musiet urobit najtazsie rozhodnutie v zivote a to je, nehat si vziat babo, ktore cakam. Jedno uz mam 17mesacnu dcerku, toto druhe tehotenstvo bolo neplanovane, necakane, no ja to beriem ako zazrak zivota, nieco nadherne, no moja matka to berie asi ako pritaz :( .. Od kedy zistila ze som znova tehotna, nic ine nepocuvam, len ze moja babka mala pravdu ked vravela ze mam brat antikoncepciu... Tak som povedala matke ze si to malicke neham teda vziat.. Ostala kludna, usmieva sa a vidiet ze je spokojna.. No ja sa trapim, predsa len ten cloviecik uz nejaku tu dobu vo mne je, a uz som si veru poplakala a riadne, pretoze sa ho nechcem vzdat, no nechcem ani pocuvat vecne vycitky zo strany matky.. Bojim sa, ze ked sa to malicke narodi, tak ho moja matka nebude mat rada, pri prvom tehotenstve sa tesila, malu zboznuje, no tot druhe tehotenstvo mi vycita a bojim sa aby nerobila rozdiel medzi mojou prvorodenou a druhym babom.. Zijem s matkou, pretoze "musim"... S priatelom mi to neklape, stale sa len hadame a co sa tyka spolocneho byvania, tak teraz to nejde.. Prosim co mam urobit? Ja sa z toho zblaznim :( Mam toho teraz tolko, ze sa cudujem ze sa este dokazem usmiat... Malu caka operacia ociek, o priatelovi som zistila ze ma klame a ohovara, cakam druhe babetko ktore je v mojej rodine neziaduce, mam dlhy ktore nevladzem splacat... Nebavi ma to uz :(

taka_nijaka

Levandulova je uz zrejme v nejakom 3-4 mesiaci, takze pre nu je to uz bezpredmetne ;)

Ze si babatko necha, sa rozhodla, vid sprava 04.11.12 21:12..

A dufam, ze uz co najmenej zien bude celit podobnym rozhodnutiam..

ebi77

súhlasím s agnes, nechápem takých nezodpovedných ľudí.

ja mám už síce 26, ale každý deň špekulujem na tom ako si zabezpečím domácnosť tak, aby som bola pripravená na bábo a aby som bola schopná sa o bábo a celú rodinu postarať.

nikdy by som sa nepúšťala do tehotenstva, ak by som vedela, že ani o seba sa nevviem postarať.

Agnes999

No vsak nemusis si to dieta dat zobrat, co tak ho porodit a dat na adopciu. A zacni sa spravat trocha zodpovedne, byvas s matkou, s priatelom ti to neklape a kazdu chvilu si tehotna? Mas dlhy, nemas sa ako o to postarat? Ine zeny cakaju aj do 30-tky kym si najdu zodpovedneho partnera, kym sa same zabezpecia, urobia prip. nejaku karieru a potom rodia. Nie toto. Ja si budem rodit a zivte ma kto chcete. Tvoja matka to s tebou mysli dobre, tiez musi mat obavy ako vas vsetkych uzivi.

paganstorm

ťažko ti poradiť je to tvoje rozhodntie, myslim, že ty sama tam isť nechceš a až pojdeš len z donutenia a to horšie sa budeš z toho spamatavať
ked rodičia čakali najmladšieho brata, stara mama tiež nahovarala moju mamu na potrat, ta sa zdula a niekolko mesiacov sa s nou nebavila a napokon je najmladši brat navačšim milačim u starych rodičov, myslim, že toho že by robili rozdieli medzi nimi sa zase obavať nemusiš