Cysta na maternici

Príspevok v téme: Cysta na maternici
Maruska313

Dobry vecer, chcem sa podelit s mojim problemom a dufam, ze mi niekto poradi alebo pomoze. V auguste som bola na preventivke u gynekologicky a pri vysetreni mi nasla vodovu cystu, ktora mala 4cm, tak mi predpisala 10 injekcii (tusim sa to volalo Tyamin, alebo take volaco), pichala mi ich viačenej do krizov a dost stipali, posledne sa uz nedali zniest. A ze po tych injekciach by sa mala cysta zasusit alebo ju bude potrebne operacne odstranit. Po 10 injekcii mi povedala ze mam pockat na menzes a potom mam prist na vysetrenie. Bola som tam dnes a po vysetreni mi zahlasila, ze cysta nezmizla ale ze sa este o 1 cm zvacsila a dala mi tabletky INDONAL a kvapky MASTODYNON. Je jej postup dobry??? Coho sa mam obavat?? Poradte ked sa s tym niekto stretol...

Maruska313

V tom soku som ani nazaregistrovala ze co mi povedala, ze z coho ju mam.. Ale je vodova to si pamatam.. Digam len ze bude vsetko v poriadku. Dakujem za info

bazalka

Mne bolo povedané, že cysty sa tvoria možno až 90% ženám, z ktorých väčšina ani nevie, že cysty má. Tvoria sa a sami praskajú. Niekedy sa však stáva, že cysta nepraskne a rastie. Vtedy je treba dopomôcť buď injekciami, alebo tabletkami, v krajnom prípade operáciou. Ale záleží aj na druhu cysty, teda aký obsah tá cysta má.

bazalka

Ja som mala pred tromi rokmi 10 cm vodovú cystu. Hovoril, že niekedy sa dávajú injekcie na "vysušenie" cysty, alebo môže cysta prasknúť po menzese. Moja však už bola veľmi veľká, takže nepraskla a musela som ísť na operáciu. O tom, že by sa dávali tieto tabletky a kvapky na cysty som nepočula, takže viac ti poradiť neviem.