Samé vyrážky na tvári

Príspevok v téme: Samé vyrážky na tvári
ruletka345

Viem že táto téma tu už sto krát bola ale aj ták vás prosím o nejaké rady:( som strášne moc zúúfala :/ od 14 rokov mám samé vyrážky na tvári. Niektoré sú hnisavé niektoré nie. Mám aj takú ,, krupičku na lícach".
Vždy pred spaním sa odmaľujem, potom som strášne horúca a červená :/
Niekedy aj cez deň keď niesom namalovana sa mi to stáva :/ Používam pravidelné čis. gél aj raz dva x do týždna masku aj piling.
(mám 20 rokov)
U kožnej som bola a nepomohla mi z ničim.
Chodila som aj na vyčistenie pleti a nič :´(

sunny169

skus si dat vysetrit krv, mozno mas nejaky vnutorny problem, o ktorom ani nevies a ktory rozne masticky a kremiky nevyliecia

ADULIKKKK

boze co jej to tu za hluposti radite chod ku koznej ta ti da skvele masticky ktore ti na 100%pomozu a nekupuj debilne gely z drogerie tie len skodia a nepomozu zbytocne vyhodene love

RNG

Hormonalne hladiny sa daju upravovat aj prirodnymi doplnkami.
Hnisanie je sposobene prienikom nakaz z povrchu koze, aj tomu sa da zabranit pouzivanim roznych antimikrobilanych kremov,najma zmesi kokosoveho oleja, s par kvapkami GSE, oreganoveho oleja alebo jodovej tinktury. Niektori pouzivaju aj oxidatory, ako peroxidy, chloraty( zname ako MMS1 a MMS2 ). Najviac skody ale napachaju priemyselne znicene potraviny, znicene rastlinne tuky(oxidovane, polymerizovane) a tiez denaturovane bielkoviny, na ktore nemaju jednotlivci dostatok enzymov, tj im zamoruju telo, ktore sa ich snazi vsemozne vyhodit, aj cez kozu. A ked tuhnuce znicene tuky zapchaju mazove kanaliky, tak je to dovod na acne, najma pri vyssich hladinach hormonu DHT, kde sa mazotok zvysuje

Magy

nadmerna tvorba mazu v pokozke, vytvaranie tzv. erupcnych vyrazok, hnisanie a vytok su sposobene v podstate iba niekolkymi cinitelmi.
- genetika. s tou nespravis nic.
- hormony. v obdobi dospievania telo prechadza prudkymi zmenami aj v obalsti produkcie hormonov. treba jednoducho pockat
- strava a zivotosprava. to co jes (alebo nejes), dostatok ci nedostatok mineralov a vitaminov, dostatok spanku, stres, fajcenie, alkohol, masita strava, privelmi korenena strava, chemia v strave, a kopec dalsich faktorov - to vsetko dost vyrazne vplyva na metabolicku, hormonalnu a chemicku rovnovahu tela. musis sama posudit, co z toho na teba plati a prip. sa toho snazit vyvarovat.
- choroby. vacsinou chronicke, prip. poruchy organov, pecene, obliciek, zliaz, mononukleoza, kozne infekcie alebo alergie...
---
doporucujem skusit pre zaciatok vyhadzat vsetku chemiu (prip. ju nepouzivat), vylucit zo stravy cervene maso, a koreniny, vyhybat sa fajceniu prip. zafajcenemu prostrediu, doplnit vitaminy...
dlhodobou detoxikaciou organizmu si ublizit nemozes, len ziskat. a mozno aj prides na to, v com mas problem.