OCD - zazili ste? kolko to trvalo ? Vyliečili ste sa

Príspevok v téme: OCD - zazili ste? kolko to trvalo ? Vyliečili ste sa
Saskia22

Dobrý deň, som vydata pracujúca matka 2ch detí.Asi pred mesiacom som brala antibiotika Klacid, v tom období sa mi z ničoho nič začali objavovať vtieravé myšlieky smerujúce k ublíženiu mojej mladsej dcery. Od vtedy s tým bojujem raz je to lepsie raz horsie. Riesila som tento problém aj s terapeutkou, ktorá tento problém nazvala OCD. Prvé sedenie mi vôbec nic nedalo. Dostala som lieky na prírodnej báze a Magne B6. Ulavu som ani moc nepocitila, ked som v spoločnosti alebo je u nás niekto na navsteve je to fajn. Najhorsie je to ked idem domov z práce mám obavy strach busenie strdca. Netrpím prehnanou starostlivostou ani cistotou skor sa radím k ludom co veci beru flegmaticky. Stretli ste sa s niečím podobným ako ste to riesili, kolko to trvalo a iné vaše rady :-))dakujem

roberto610

ahoj saskia mám uplne to iste ako ty tiež to mám voči mojej 5ročnej dcere napis mi na email a zkontaktujeme sa tam roberto177@seznam.cz

ttrubka

mne sa tiež pri chorobe a po chorobe úzkosti zhoršujú..a aj teraz nejako posledný týždeň, možno to bude aj zmenou počasia

Saskia22

jeny este sem chodis ??? ak ano hod e-mail.
ttrubka .... fuu takze mas to za sebou aj ty ... je to strasne co sa toto deje, mne ked sa niekto postazuje ze ho nieco psychické trápy tak ho tiez nasmerujem na terapiu ze to nieje hamba, bola som dlho na tom fajn a anxiolanom, potom cca 10 týzdnav som brala homeopatika a teraz som dáko na tom veeeľmi zle, týzden som marodila a depka jak vysita ... plač uzkost obavi desive sny ...

ttrubka

píšem na stokrát... ale možno aj preto sa mi TO stalo, aby som si to zažila na vlastnej koži a neodsudzovala to, čo neprežijem. Vôbec ti to neprajem, lebo je to hnusné, strašne hnusné a nepríjemné a kruté a nespravodlivé a všetky negatívne slová, čo mi ešte napadnú... lebo deti milujem a som ešte k tomu aj učiteľka...

ttrubka

kraskaham - ináč som normálna :) akurát som príliš veľká perfekcionistka, čo sa mňa týka, bojím sa toho, aby som niečo nespackala a vraj preto som úzkostnejšia :) a moje dieťa sa má úžasne :DDD a vôbec ti nezazlievam, že takto reaguješ, pretože ja som tiež mala predtým sakramentské predsudky voči ľuďom, čo brali lieky na ukľudnenie prípadne chodili k psychiatričke, kým som tam nebola a nezistila, že aj mnoho mladých ľudí z môjho okolia je "na nervy", lebo je skrátka taká svinská doba

ttrubka

Tak presne toto som mala...myslela som si, že ma z toho zavrú do blázinca a vezmú mi dieťa, poviem vám ale, že asi by som bola aj rada, lebo by som vedela, že je malá v bezpečí, v tom čase som nemala internet, bolo to pred desiatimi rokmi, no hrôza. Chodila som na psychoterapiu, kde mi psycholog vysvetlil, že ak by som bola psychopatka, tak nechcem dať dieťa do bezpečia a neuvažujem reálne, že ju chcem ochrániť pred sebou. Postupne to odoznievalo, ostal ešte strach zo strachu, ktorého som sa nevedela zbaviť, tak ma poslal ku psychiatričke, ktorá mi predpísala lieky proti úzkosti. Ten strach odoznieval ale dosť pomaly, asi aj pol roka, potom sa už vytrácal. Akurát úzkosti mi ostali, ale som rada, že sa už netýkajú mojej dcéry, ale rôznych oblastí života, že niekam pôjdem a bude mi zle a podobne. Teraz už má dcérka 11 rokov a som rada, že som to takto vyriešila, lebo to bolo ozaj hrozné. Mať tak vtedy tie informácie z netu, že sa to stáva aj iným mamám, tak som asi kľudnejšia.

Saskia22

kraskaham ........... aký/a si len múdry/a ty vies co bude o 10 rokov ??? co sa ti stane a podobne, tak zavzuj slová co píses do buducna ........

jeny

ahoj saskia, stalo sa mi nieco podobne, aj v tom istom case ako tebe, som bez liekov zatial, ak chces mozme si o tom popisat, ako sa dostanem k tvojmu mailu, alebo kontaktu...

Saskia22

ahoj marryJo písem po dlhej dobe , ak chces napís mi svoj e-mail a ja sa ozvem a mozeme pokecat :-))) ja navstevujem terapeutku ktora mi dala anxiolan a B6 je to urcite o nieco lepsie ... ona skor pripisuje tie moje myslienky stresu da sa povedat, ze uz dlhodobemu. ale neviem ci mi tie sedenia nieco dávajú :-(