Može fungovať vzťah so starším ?

Príspevok v téme: Može fungovať vzťah so starším ?
nika1234567

Veľmi by som vás chcela poprosiť o radu.
Mohol by fungovať vzťah medzi dievčaťom a mužom s vekovým rozdielom 3O rokov?
To znamená, že ja mladá 15 ročná som si začala veľmi rozumieť so starším pánom.
On má manželku a už 2 dospelé deti, ale so ženou sú svoji len na papieri, nie v živote. Poznáme sa od môjho útleho detstva,nakoľko bývame blízko od seba.
On je velmi milý, (žiadny pedofil-dúfam)a velmi si rozumieme po komunikačnej stránke. Dokážeme sa rozprávať aj niekoľko hodín v kuse a stále si máme čo rozumného povedať. So žiadnym chlapcom v mojom veku sa neviem tak pozorprávať ako s ním.
Nepredstavujem si sním harmonický vzťah, svadbu a deti, no veľmi by ma lákalo sa s ním zblížiť viac, než len cez rozhovory. Pravdou je, že sama neviem, čo vlastne očakávam..či mi len lichotí,že je ku mne pozorný taký starší a sympatický muž, alebo chcem vyskúšať niečo čo sa mi už možno v živote nenaskytne,alebo si v ňom len hladám nejakú úlohu otca,nakoľko môj vlastný otec sa ku mne moc pekne nespráva. Sama som velmi deprimovaná z tejto situácie a viem, že okolie by ma odsudzovalo, no vek je vlastne len číslo, a takmer všetci ludia mi vravia, že na môj vek mám myseľ o minimálne 1O rokov vyspelejšiu,než je normálne.
Viac krát o mňa prejavovali záujem aj takí tridsiatnici kvôli tejto \\\\\\\"ineligencii (?) \\\\\\\" . Mala som už vťahy s chlapcami v mojom veku, no nebolo to ono. Pred nedávnom som ukončila vyše jeden a pol ročný vťah a tak, už mám istú predstavu čo v dlhodobejšom vzťahu chcem a čo nie..
Tak vás prosím, skúste sa mi niekto vyjadriť :-)
Hrozne by som bola vďačná za každú radu a každú odpoveď. Ďakujem pekne vopred.

flegma

"Pred nedávnom som ukončila vyše jeden a pol ročný vťah a tak, už mám istú predstavu čo v dlhodobejšom vzťahu chcem a čo nie.."
boze, deti, nevolajte vztah to, ked chodite 13 rocne so spoluziakom po skole na kofolu...

doubledog

ale to sa mylis, vek nie je len cislo, to je len taky popularny kec zo zenskych casakov, aby sa 40tnicky necitili stare.

btw. ty mas 15 a uz mas za sebou niekolko vztahov, pricom zacinas dalsi s muzom o 30 rokov starsim?
celkom si sa rozbehla :)

kazdopadne, na trvaly sexualny vztah to nie je, najlepsie pre teba bude, ak zostanete na kamaradskej urovni.

alllias

mala by si si dat preplesk a zvazit to na co myslis, kopa inych chlapov ma take zmyslanie a spravanie ake popisujes o danom cloveku, teraz ked si budes rozumiet s 80 rocnym tak nad tym budes uvazovat? mas 15 nehrn sa do nicoho co budes neskor lutovat, uzivaj si zivot mas cas, on si mozno len chce dokazat ze ma este nato ochutnat take mlade ziena ako si ty, bacha nanho!

Lulita

myslim, ze ta zavazi najma ta klucova veta, co napisala - "chcem sa s nim zblizit viac ako len cez rozhovory" co to znamena? bozkavanie sa so starym ujom? alebo?...myslim, ze tema je dost jasne napisana...vztah so starsim muzom

Magy

lost, zasekol si sa? ved uz som ti raz napisal, ze nika NEPLANUJE s nim deti a svatbu, tak co tu stale vytahujes presne tieto protiargumenty, ako keby chcela presne to??? nechapem. samota ta bije tak velmi?

lost

to som zvedavy ako to budu vnimat ich deti, 47 ma 2-3 rocne deti, cize to iste co som pisal nizsie, budu mat 15, a ziadne aktivity s otcom, lebo bude fyzicky uz stary, ak teda sa o eba nestara a nebude vediet uspokojit destske tuzby 15 rocnych deti (napr priroda a podobne..)
jednoducho je to podla mna nekompatibilne, i ked jasne ze je to relativne, ide o priority, mozno nepotrebuju fyzicky svet az tak, aby chodili do lesov a hor, mozno im staci zahrada..

Avsak na co nikdy nezmenim nazor je toto:
podla mna je skoda ze deti nebudu mat moznost poznat starych rodicov..
teda mat vnucata najskor niekde okolo 70tky, a aj o tom je rodina, podla mna, nie len to ze "och mam 45, mam chut na 15tku a nejake deti do max 5 rokov.."

ale tak, ich zivot, preco vobec pisem :D (no ved ja viem preco :D )

Magy

Lulitaa - netusim preco prenasas povinnost rovnakych pocitov, ktore mas ty, na inych. ty by si sa citil ako psychopat, take musi sa citit tak aj iny?
inymi slovami - ked mam vyslovene odpor k death-metalu a rapu, tak taky isty odpor musi citit aj ten druhy, lebo inak to nie je normalne??
citas za sebou co pises?
nika doslovne pise "Nepredstavujem si sním harmonický vzťah, svadbu a deti..." a nie je tam nikde ani naznak sexualneho podtonu.
z jej opisu mam skor pocit, ze v dosledku rozpadu jeho rodiny v nej akoby nasiel stratenu dceru. nadviazal s nou harmonicky vztah, ktory mozno so svojimi detmi v dosledku rozpadu rodiny stratil. a nika pise len o harmonii a konverzacii. nevidim jedinu zmienku o tom, ze by jej robil navrhy, prip. medzi nimi bolo cokolvek erotickeho ci sexualneho.
moze mi prosim niekto vysvetlit, co je na tomto chore???

Lulita

Magy - prepac, ale uz to s tou tvojou benevoletnostou prehanas a to nechutnym sposobom, neverim, ze keby si mal 15 rocnu dceru-dieta, tak by si bol vyteseny, keby doniesla odmov stareho odroňa, ano zvolila som expresivne slova, lebo mi to nedalo, ale nie je normalne, aby starsieho chlapa pritahovalo 15 rocne dievcatko, ja mam cerstvych 30, ale pri predstave, ze pretahujem 15 rocneho sa citim ako psychopat, vlastne necitim, lebo mi je blivno