Žiť v takom vzťahu?

Príspevok v téme: Žiť v takom vzťahu?
cherry

Bývam spolu s partnerom a deťmi v jednej domácnosti, ale o vzťahu sa už dávno hovoriť nedá. Nemáme spoločné koníčky, nikam nechodíme, len z roboty do roboty, keď sme spolu doma, ani netrávime čas v jednej miestnosti. Niečo také ako aspoň naobedovať sa spolu, vôbec nepoznam. My jeme v kuchyni, on pravidelne pri televizore. Vlastne televizor a postel je jeho jediný svet doma. V domacnosti mi sice pomáha, ale...
Nemáme o čom komunikovať. Lepšie povedané ON nemá o čom. Za najväčší problém ja považujem to, že on NECHCE nič riešiť, o ničom diskutovať.
Už asi rok spolu spíme možno tak raz za 3 týždne. Ja som dosť sexuálne založená a považujem za niečo ozaj hrozné že on absolutne nedokáže dopriať mi ani takú základnú potrebu akou je sex.
Náš vzťah, teda toto spolubývanie, ja už nemám chuť zlepšovať ani obnoviť niečo medzi nami. Neviem, dokedy budeme spolu, domácnosť aj medzi deťmi je to celkom v pohode. Len to, že medzi nami je dávno koniec.
Mrzí ma, že on nechce o nicom so mnou rozpravat. Ale ak aj sa zmierim s tým, ze spolu len kvôli deťom bývame, neviem, ako sa mám zmieriť s tým, že spolu nespíme. Vyhýba sa akejkoľvek debate, ktorou by sme mohli niečo vyriešiť. Rozhodla som sa teda, že si nájdem milenca. /Len si na to musim najst aj čas./ Stále na to myslim. Ale zas.... asi nie som na to pripravená, asi ho stale milujem. Ale dokedy vydržim takto? Už som z toho dosť psychicky hotová, neviem sa vysporiadať s týmto jeho nezáujmom o všetko, čo sa mna týka.

Vlastne ani neviem, čo chcem poradiť. Možno odpoveď na otázku, či sa mám zmieriť so životom, ktorý prežijem s osobou, ktorá o mňa nemá absolutny záujem. K rozhovoru ho neprinutim, a ja som typ, ktorý mlčaním strašne trpí. Nechcem takto žiť. A rozísť sa bez vydiskutovania si všetkého sa mi zdá... no neviem, celý život myslieť na to, že ani jeden z nas nepovedal, co ho trápi, a že sme sa ani nepokusili o nejaké riešenie... to tiez asi neni výhra.

cherry

ach jaj, to ma vôbec nenapadlo!!! ale vsetko tomu nasvedčuje...
len... ja si ozaj nemyslim, ze má milenku, ale nechcem hovorit o tom, ze kedy, kde a tak, lebo viem, že kto chce, čas si nájde a určite to aj vie zatajiť. ak je to ale tak, tak potom ja márne budem čakať na nejaký záujem z jeho strany vyriešiť náš vzťah.
a čo ak tú milenku ozaj nemá? je možné, že by bol ku všetkému ozaj taký ľahostajný? tvrdí, že chce žiť s nami, že ma miluje (ale to asi len v tom opojení), po rokoch prejavil aj akúsi žiarlivosť. ako ho donútim konečne sa spamätať a uvidieť, že toto neni normálny vzťah???

Maoam

a co ti v tom brani?

pises, ze ma s tebou sex cca. vzdy po 3 tyzdnoch par dni a potom zasa skoro mesiac nic, mne to pride tak, ze ak ma milenku, tak s tebou sexuje v dnoch, kedy ma ona menstruaciu

ale to teda za predpokladu, ze ma milenku

cherry

ja naňho vinu nehádžem, len vidím najväčší problém v tom, že on sa nechce o problémoch rozprávať ani nič riešiť, a to teda ozaj je len a len jeho vina.
fakt si nemyslim, ze má milenku, ale ak ano a zistím to, myslim, že najväčší trest pre nich oboch bude, ked mu pobalím veci a pekne jej ho prenechám. ale ak je to tak, tak nech je to čo najskôr, lebo ja týmto vzťahom-nevzťahom len veľmi trpím

kv

presne kvoli tomu ze miesto toho aby sa clovek snazil druheho cloveka pochopit snazi sa ho stale pretvarat k obrazu svojmu. a ked to nejde vsetku vinu hadze na druhych.
akoze dufam ze nie ale si myslim ze tiez ze ma milenku, sak je to chlap.

cherry

ďakujem za radu, skúsim to teda tak. možno sa konečne začne zamýšlať nad tým, že takto ako to jemu vyhovuje, to ozaj neni v poriadku. trápi ma to veľmi, ale moc možností ako to riešiť asi nemám

doubledog

nie, nebud ticho, to je nanic

daj mu najavo, ze si vies zit aj sama, aj ked to pre teba bude tazke.
to ho mozno nastartuje.

cherry

asi by som bola šťastnejšia, keby sme sa rozišli. táto jeho hra na mrtvého brouka je pre mna neznesitelná. neviem, ako ho mám donútiť aby sa konečne spamätal. alebo mám byť aj ja ticho a čakať, kedy vyrukuje s niečím on sám?