Neviem ľúbiť.

Príspevok v téme: Neviem ľúbiť.
Rachel3

Mám 32 rokov, som zdravá, vysokoškolsky vzdelaná inteligentná žena, ktorá výborne vyzerá. Mám veľa kamarátov, skvelú rodinu, prácu, ktorá mi dovoľuje žiť pekný živoť. Milujem šport, zábavu.

Pýtate sa - tak kde je problém? Môj problém je, že som sama. Sama medzi ľuďmi. Nemám partnera. V mojom okolí bolo a ešte stále je veľa skvelých mužov, ktorí sa o mňa zaujímajú. Môj problém je, že sa mi nik nepáči. A to nehovorím o telesnej kráse. Na tú nepozerám a som názoru, že muži majú mať iné prednosti ako krásu.

Posledných asi 5 vzťahov som mala s mužmi, ktorí spĺňali väčšinu kritérii - inteligentní, pozorní, zábavní, aktívni atď. Nemali žiadny problém, ale ja - aj keď sme boli spolu a rada som s nimi trávila čas, neľúbila som ich. Nazvala som svoju diagnózu emocionálna retardácia (hm:) neviem, či niečo také vôbec existuje).

Som pomerne zúfalá - aj keď len vnútorne - navonok sa snažím hrať rolu - veď mám ešte čas.
Chcem mať partnera, ktorého budem ľúbiť, ktorý bude som mnou tráviť dni a noci. Chcem mať deti, rodinu. Chcem sa každé ráno budiť vedľa jedného muža, ktorý bude pri mne stáť a ktorý mi bude oporou - tak isto ako ja jemu. Chcem konečne niekoho ľúbiť.

Pritom to takto so mnou nebolo vždy. Pred siedmimi rokmi som mala priateľa, ktorého som ľúbila. Všetko na svete by som pre neho urobila. Betón zubami trhala... Bohužiaľ ten vzťah nevydržal. Okrem neho som ľúbila ešte jedného muža. Ani jeden z nich mi neublížil. Myslím tým, že nemám nejakú traumu, ani sa nebojím ďalšieho sklamania a podobne - ničoho sa nebojím. Je to strašná situácia - ja už ani neviem aký je to pociť ľúbiť. Môj život by mohol byť úžasný, ale pritom bez lásky nemá zmysel...

Netrávim čas sama, lebo to mi je vždy najhoršie. Ľudia sa ma pýtajú prečo si niekoho nenájdem, ale či to vari ide \"Nájsť si len tak niekoho?\" Každý deň hľadám (samozrejme len zrakom a vo svojej hlave) niekoho, kto by mi rozumel. S kým by som mohla vytvoriť pár, byť šťastná. Skúšala som veľa vecí. Dokonca som pred pol rokom zmenila prácu. Myslela som si, že potrebujem nový okruh ľudí, zmeniť prostredie. A tak som vymenila úžasnú prácu, ktorá je snom každeho za totálnu katastrofu, kde pracujem práve teraz. Na dobrom pocite mi to samozrejme nepridalo, ale už neviem, čo viac mám urobiť. Aspon na chvíľu som sa necítila, že na dosiahnutí svojho cieľa nepracujem.

Prosím o radu... neviem ako ďalej...

okoloiduciXY

arriva, každý je iný. jak muži tak aj ženy. snáď nechceš tvrdiť že každý muž je egoista a sebec a žiadne chlpaté ženy alebo zlatokopky neexistujú? skôr mi to pripadá že opisuješ konkrétnu osobu. náčelník bose nohy to veru vystihol dobre.

Rachel3 - ja to vidím tak, že musíš proste hľadať. nikto ti tu nepovie choď tam a tam o 5 hodine 17 minúte, nenápadne hoď peňaženku na zem a ten kto ti ju podá je tvoj vysnívaný muž. možno keď zmeníš prácu (keďže ti súčasná vôbec nevyhovuje) tak niekoho stretneš. tvoji priatelia majú tiež priateľov, asi treba chodiť viac do spoločnosti a rozhadzovať siete.

arriva

Normalny chlap neexistuje. Toho sa nedockas. Môžeš sa len modliť aby ti Amor vzal zdravý rozum a aby si nevidela tie ich chyby, aby si zabudla, ze nezávislosť je dôležitejšie ako sepkanie sladkých slov do ucha. Idealni muži sú len v americkych filmoch. V tvojom usporiadanom svete chlapa ani nepotrebujes - jedine na sex. Sex ti nechýba ? Chýba, vsak, lenže chces nájsť niekoho kto je vhodný aj na vzťah. A to je ťažké, zas sme na začiatku. Otázka je, čo môžeš mužovi ponúknuť? Muž potrebuje obdiv, sex, vzrušenie, hravosť. Niektorí aj peniaze....tiež starostlivosť. Su väčšinou leniví sa sami o seba starať. Tak to nechávajú na matku ci partnerku. Nemajú radi ked ich niekto obmedzuje, sex si vedia zohnať ked treba, deti ich väčšinou trápia až ked sa "zrazu zjavia" . Naozaj chces muža ? :D jesitne, samolube, sebecke stvorenie, chlpate, potiace sa, plesivejuce...chrapajuce...

doubledog

alebo mozno potrebujes nejakeho paka, ako pise magy.

niekoho, kto ti bude robit problemy, koho budes zivit, a ty ho budes straaasne lubit a spravis si s nim deti.

doubledog

lubit vies, ved si to uz zazila.

takze asi si len nestretla vhodneho adepta a kedze ti tikaju hodiny, mas problem.

2bodka

To, ake ma clovek naroky zavisi od toho, co on sam moze druhemu ponuknut. Takze ak je niekto inteligentny nebude ho pritahovat primitivcek, a toto nie je o namyslenosti, to iba primitivni jedinci maju inteligentov za namyslenych. Uz slovo "namysleny" vo mne evokuje ludsku hlupost.
Netreba menit svoje naroky. Ak by ludstvo zacalo kresat na svojich narokoch, zili by sme stale v jaskyni.
Najdes toho praveho, ale nemozes sa sustredit na to, ze ho nemas. Vysielas zly "signal". Kazdy zazil situaciu, ze bol dlho sam a ked si konecne nasiel partnera, zacali sa o neho zaujimat ini ludia. Je to o tom, co vyzarujes a ty vyzarujes NEDOSTATOK. Pusti z hlavy to, ze nemas partnera a skus si zacat chvilu uzivat zivota bez rozmyslania nad tym, ze si sama. Potom sa aj pan P objavi :)