Nie som pekná

Príspevok v téme: Nie som pekná
Ifigénia356

Viem, že takýchto príspevkov je tu mnoho, ale myslím, že u mňa je predsa len pár rozdielov, pre ktoré by sa oplatilo napísať. Po prvé, nemám už 15 ani trinásť, ale dvadsať - takže meniť sa už veľmi nebudem (len vrásky budú postupne pribúdať) a takisto nemám ani pubertiacky splín (aj keď niektorí nebudú súhlasiť). Po druhé, veľa dievčat píše, že sú tučné a atď a preto nie sú spokojené. Ja som štíhla a postavu mám veľmi dobrú, vlastne ma udivuje, že aspoň toto sa na mne tak podarilo. M8m rada svoj zadok i prsia. Ale nie som spokojná - keď niekto nemá dokonalú postavu, dá sa to ľahko napraviť, ale tvár nezmeníte. Tú svoju neznášam. Po tretie - tento problém ma vždy trápil. Decká na základnej sa mi smiali, že som škaredá a neboli to len dievčatá. Celé roky mám tento problém. Priateľa mám a ten mi tvrdí, že som pekná, ale zrkadlo hovorí opak. Neteším sa zo života tak akoby som chcela, radosť mi vždy pokazí pohľad do zrkadla (a ešte horšie - na fotku.) Ja už neviem, čo mám robiť. Viem, že poviete, že je to nízke sebavedomie, že sa musím mať rada, ALE ja by som sa rada mala, len kebyže vyzerám inak. To by som život milovala. Najhoršie je, keď vidím na ulici nejakú krásnu slečnu - to chcem ísť domov plakať.

orol

Vylieč sa z "choroby" a nevedomosti a Tvoj problém nebude viac pre Teba problémom - morou ! Začni sa konečne zaoberať podstatnými vecami a nie hlúposťami!

kv

mne hovoria seci ze vyzeram jak babika :D ale neznasam seba na fotkach. uplne neznasam. vzdy na tej fotke daco najdem . a absolutne sa nikde neviem tvarit, ja som uplne bez mimiky :D

Jane_3sto18

Nemôžem len čítať, musím sa pripojiť. A tiež sa posťažovať na seba. Ale nie z hľadiska, že som škaredá pre druhých, ja som totižto škaredá len pre seba samú a veľmi sa nenávidím.
Tiež mám priateľa, ten mi veľakrát hovorí, že mám skvelú postavu /áno, ona je fakt dobrá/, ale ja, ked sa na seba pozriem do zrkadla pred sprchovaním, tak sa mi chce rovno asi spáchať samovraždu. Neznášam svoje prsia, svoj zadok a ehm svoje pohlavné orgány - hlavne tieto tri veci. Ale to asi bude tým, že moja sexualita je trošku divná a vždy som chcela byť chlapec, ale keby som aj tým chlapcom, tak sa mi to zas nepáči, mne sa proste zadky a pohlavné orgány nepáčia vôbec -_-
Ja by som mala byť bezpohlavný exot.
Tvár som mávala peknú a občas ešte aj mám, ale nepripadá mi to tak... Myslím si o sebe, že som čím dalej, tým otrasnejšia... možno to robí účes.
Jediné, čo sa mi na mne páči, je tetovanie a jazvy na rukách po atakoch žiletky! Ja tie jazvy nadovšetko milujem... a preto aj milujem svoje ruky, preto som aj posilovala /mala by som sa do tho dokopať znovu/, aby som mala pekne vytvarované ruky.
Ja vlastne koniec-koncov nie som vôbec pekná, možno ani pre okolie nie, ja som proste len strašne charizmatická, to potvrdilo už niekoľko ľudí a začala som si to postupne aj všímať.
Najhoršie je, že s takouto sebanenávisťou ide ruka v ruke aj sebapoškodzovanie a... ako by som to nazvala.. celková sebaignorácia mojich potrieb /napr. nechodím k doktorom, aj keby som mala, lebo však načo tam pôjdem, ked mi je jedno, či budem chorá a otrasná, alebo či zomriem/.
No fú, to som sa zas rozpísala. :-)

Agnes999

Boze, keby sme vsetky boli take zakomplexovane a rychlo utekali domov ked na ulici uvidime nejaku krasnu slecnu tak po tej ulici coskoro skoro nikto nechodi. A co ty, mas na sebe vela pekneho, sama to vies opisat ale co je na tebe skarede opisat ani len nevies. Mala by si so sebou nieco robit, lebo tvoj priatel ta vymeni a nie preto, ze si skareda, ale preto, ze si zakomplexovana a ani jemu sa nebude chciet vecne pocuvat tvoje fnukanie a znasat tvoj pesimizmus a stale zlu naladu.

Sejla

Ifigénia356 to máš nejakú vadu. Ale teda nie na povrchu hlavy, ale v jej vnútri. A neviem, či to nie je vlastne ešte horšie, zmeniť niečo fyziologické dokáže plastický chirurg, ale v tej kotrbičke si to musíš nejak usporiadať sama, čo je ale pre väčšinu priťažký údel:/

Ifigénia356

Netrpím žiadnou anomáliou ako veľký nos či odstávajúce uši, tvár mám vlastne obyčajnú, ale nie peknú. Neviem, čím to je, ale všimla som si, že veľa žien nie je pekných, aj keď majú napríklad normálny nos a atď. Kedysi (v 13 a tak) som si myslela, že je to kvôli akné alebo že zo "škaredosti" vyrastiem, ale nie. Mám dosť malé oči, ale neviem, či kebyže ich mám väčšie, tak som krajšia. Som vážne zúfala, lebo človek sa na seba kuká vlastne každý deň, každé ráno pri maľovaní. Stále na to myslím, stále si pozerám obrázky krásnych žien a želám si fakt len jedno - vyzerať úplne inak. :( Viem, že mi s tým nik nepomôže, len som si chcela vyliať srdce a možno vedieť, že je ešte niekto, kto je tak "posadnutý" ako ja.