::dilema::

Príspevok v téme: ::dilema::
trc

Zdravím všetkých, ktorí mi skúsia poradiť!
Môj problém spočíva v tom, že mám veľmi vážne obavy, že bude zo mňa otecko . . . Zatiaľ tomu dosť vecí nasvedčuje a naozaj neviem, ako si s tým poradíme, ak to bude pravda.
Moje otázky:
1. Čo by ste robili na našom mieste? Nechali by ste si to dieťa, alebo sa rozhodli pre potrat? Máme 16 rokov, život pred sebou a podľa mňa, by bolo vhodnejšie riešenie ten potrat.
2. Je nutné, aby dal rodič súhlas na potrat ? Je to možné vykonať aj bez neho?
3. Koľko asi tak stojí taký potrat?
4. Riziká?

Držte prsty nech z toho naozaj nič nie je a onedlho sa nad tým len pousmejem.
Za príspevky vopred ďakujem.

trc

Tak pozrel som si tie videá. Tak myslel som si, že sa to robí trošku jemnejšie. Asi som dosť zmenil názor na potrat. Toto by som asi nedovolil, aby musela podstúpiť. Ach, aký paradox: koľko je na svete ľudí, ktorí nemôžu a veľmi chcú mať deti a na druhej strane ľudia, ktorí môžu, ale nechcú ... :((

trc

hmm no niekto napíše, že od 16tich netreba súhlas, niekto od 18tich ... No newa, aj tak si myslím, že od 18. No keď som si to nechal trošku uležať v hlave, tak asi ten potrat je naozaj zlé riešenie. Ste starši, skúsenejší, tak asi viete, o čom hovoríte... Aj by som sa pomodlil, aby ten test vyšiel negat., ale v Boha som prestal veriť, tak zostáva mi len držať prsty:)), držte aj Vy:))

LEVICA

Ja na vašom mieste by som určite riešila situáciu potratom. Veď čo by ste robili s deckom? Na potrat treba súhlas rodiča ak dievča nemá 18 r. A potrat stojí cca 6000 Sk.

dawn

Ahojky....ak je tehotna kuknite si s priatelkou: www.ceknito.sk a potom www.ceknito.sk a vyberte si..ale podla mna je lepsie to druhe nechat si baby...podla mna rodicia vas podrzia... ved by to neboli rodicia ... ak im poviete ze si ho nechate tak to pochopia...neviem si predstavit ze by matka nutila svoju dceru do potratu..ved to ako keby vravela ze ta zabije...potrat = vražda...

bzzzzzz

NO počuj môj, to ak je tvoja priateľka tehotná radim ti premysli te si dobre čo budete robiť!SI ešte mlady a preto sa divim, že si niečo taketo skusal. Ked si predstavýim že tvoja priatelka je asi 15-16 ročná...nevyzerá to dobre. Ale rozhodne sa nerozhodujte pre potrat, ako to tu už odznelo budete mat z toho obaja do životia nepekne spomienky. Ale ak ti slova nestačia a chcel by si vidiet ako by dopadlo tvoje dietatko tak si natukaj google a zadaj POTRAT VIDEO a stlač druhy stlpec od hora.Keby čosi potrat stoji okolo 6000,-Sk a od šesnástich o tom rodičia nemusia vediet, ale 16 musi mať tvoja priatelka. a potrat sa dovoluje sami zdá že len do 2 mesiacov. radim ti pozri si to. a aj ostatny ktorý o tom uvažujete. papa. Držím palce

moniqa87

no, rozhodne by som vam poradila ak vide pozitivny test, tak prosim nezabijajte svoje babatko, jednak to moze zanechat vazne nasledky na zdravi tvojej priatelky a za druhe sa s takymto krokom vacsina zien nikdy v zivote nevirovna a hlavne vstedy ak by uz nikdy nemohla potom otehotniet, lebo aj to sa stava... a ak by ste ho naozaj nechceli vychovavat, tak ho mozete dat na adopciu, alebo existuju na slovensku tie "hniezda nadeje" tusim tak sa to vola a tam moze matka anonymne odlozit svoje dieta ak ho naozaj nechce a nechce byt s nim ani nikdy spojovana, lebo je to anonymne, co adopcia rozhodne nie je... prosim nezabijajte ho....

fionkaa

ramirez potrat sa robi az do piateho mesiaca sa moze robit a stoji okolo 7000 korun suhlas rodica nepotrebujes ak by si ty mal 18 rokov inak ano drzim palceky ...

Soraja

trc, no stavaju s atake veci, len nechapem, ze ked uz sa stala nehoda a necitite sa byt este rodicmi, precos te nekupili Postinor? Rozhodnutie je na vas, to je jasne, ono v 16-tich urcite kazda baba rozmysla inak ako v neskorsom veku, ale ja yb som nikdy nepodstupila potrat uz len z dvoch dovodov. jedno je riziko ze by som nemusela nikdy viac mat deti a druhy je ten, ze by som nedokazala zit s tymi vycitkami. Ono sa na vec pozeras uplne inak teraz a inak by si sa pozeral, keby priatelka bola po potrate. Ver, ze by sa riadne zmenila, urcite aj psychicky a nemuselo by ju to nikdy v zivote prejst. Moja mama potratila 2x a nie umelo, ale proste potratila a dodnes jej zostali nasledky, ale horsie je to ked sa niekto rozhodne pre umele prerusenie tehotenstva, pocit ze som zabila vlastne dieta by som nezniesla.
A dalsia vec, ak vam vyde pozitivny test, aj tak budete musiet s pravdou von pred rodicmi, mozno s abudes cudovat ale nakoniec mozno, ked si to aj oni nechaju ulezat v hlave, tak sa rozhodnu, ze vam pomozu a priatelka bude moct aj dostudovat. Dieta este nemusi znamenat skazenu buducnot,u vas by to bola len strata mladosti, pretoze by ste sa stali rodicmi a tym padom, by ste niesli zodpovednost za dietatko. Ale ak mozem poradit, ak test bude pozitivny, pockajte na reakciu rodicov a potom sa rozhodnete. Drzim palceky

livusa

no tehotenske testy stoja rozne....od tych 50korun vyssie...ale nie su drahe...uplne bude stacit ked kupis nejaky co bude stat okolo stovky a nie su na predpis..proste prides do lekarne a vypytas si tehotensky test...pani lekarnicka/pan lekarnik ti ukaze niekolko druhov a ty si niektory vyberies.... neboj nech uz to dopadne akokolvek....drzim vam prsteky!!!

trc

milá Sorajka:)): no len problém je v tom, že naozaj sa necítime ešte na to, aby sme mali dieťa, vôbec si neviem predstaviť, kde by bolo keby sa narodilo a kopec dalších vecí ..?? Musela by nechať školu a mala by po budúcnosti a to by som fakt nezniesol a na opačnej strane ten potrat viem, že to obnáša značné riziká a bojím sa o ňu. Fakt som nikdy ani nepomyslel na to, že by sa to mohlo stať práve mne:(( No začína to vyzerať fakt beznádejne, mešká jej to, je jej zle, aj v nálade aj v jedle je trošku iná ... No o pár dni zájdem do lekárne po tehotenský test a ten by to mal rozhodnúť.(?) Koľko asi tak stojí v lekárni ?? Je myslím aj bez predpisu však?? (nekupoval som ho, takže neviem:)