Velmi citliva plet

Príspevok v téme: Velmi citliva plet
petus687

ahojte. moj problem spociva v tom ze mam strasne citlivu plet, dlho som trpela akne, teraz uz je to ok, ale ostala mi asi z tych vsetkych pripravkov alebo neviem z coho uplne citliva koza....cela som cervena resp. ruzova, ked sa vecer odlicim som chvilu uplne ako rak, potom sa to troska ukludni a rano to je najlepsie, rano mam iba par flakov po akne este, ale znova ked si vycistim a oplachnem tvar, znova som taka do cervena...velmi ma to stve, bez make-upu nevyjdem ani von tak sa chcem opytat ci mi neviete na to nieco poradit? vyskusala som par kremov co boli urcene na citlivu plet, nic nepomaha, ba este naopak mam pocit ze z tych kremov ma to este viac stipe a viac som cervena..nemate niekto nejaky domaci recept pripadne fakt nejaku kozmetiku ktora pomoze?

Danka23

Ahoj, ja mam taktiez problem s citlivou pletou. Mam ju suchu s mastnymi zonami, precitlivenu na akekolvek nezvycajne zlozky v kremoch a pokial mi nesadne krem, ocerveniem ako rak, alebo sa do rana na 100% vyhadzem. Skusala som uz vsetko mozne - drahe, lacne, liecive, na prirodnej baze a neviem co este...osobne mi ziadny z kremov: Bioderma, Vichy, Eucerin...nerobil dobre. Skusala som pletove vody, tonika, atd.atd.
Nakoniec to skoncilo tak, ze si tvar umyvam (niekto moze namietat) cistou vodou a uuuuplne najobycajnejsim najlacnjsim tekutym mydlom (naozaj najmenej drazdia pokozku) a natieram sa rano a vecer Bepanthenom pre deti. Na citlivu plet nie je nic lepsie. Vyskusaj, nic tym pokazit nemozes a prinajhorsom ho potom darujes nejakej kamaratke s babatkom :)))

dazdovka666

V ziadnom pripade si tvar neoplachuj vodou, tym ju len viac vysusis a podrazdis... Este ked mozem odporucit, od Biodermy krem Atoderm Nutritive, nie je ani velmi drahy, okolo 8-9 eur, ale na moju plet je ako balzam, dokonca aj ked som mala problem s ekzemom...

jaja5555

aj ja mam taký problém, ráno vstanem v pohode,ale už okolo obeda mam nos,líca aj bradu červenú,tak sa oplachujem studenou vodou a natriem sa,momentalne používam creme de soin od a dermy,vyskúšala som už la roche,biodermu,vichy,pyridoxine ar,laser a nič nepomaha
a to keď prídem zo zimy do tepla ako cvikla , niekedy by som aj plakala ,mňa tvár neštípe ani sa nelúpe,len ju mám dosť suchú,vie to dosť potrápiť psychiku ale aspoň vidím,že nie som sama

dazdovka666

Veru aj na 200 :) Skutocne nemyslim, ze by niektora plet mohla na nu zle zreagovat, ale zas samozrejme stat sa to moze. Skus co najmensie balenie, uz ich dostat aj v DMku a ked na nu pouzijes zolika 25percent, nebude taka draha...

dazdovka666

Micelarna voda z radu Sensibio od Biodermy. Na odlicovanie. Ja osobne ju mam odskusanu a pouzivam pravidelne - mala som podobne problemy s pletou ako Ty, tiez hned cervene flaky po celej tvari.

zajo_smejo

Myslím si, že internetové rady v kozmetickej téme sú ti platné asi tak ako mŕtvemu vkladná knižka. Nikto tvoju pleť nepozná lepšie ako ty sama a utrafenie správnej kozmetiky je zvlášť u citlivej pleti dlhodobá cesta systémom pokus-omyl. Mám rovnako citlivú pleť a nájsť niečo čo mi sadne je big problem. Mám vlastnoksichtne otestované takmer všetko, od obyčajnej moderj indulony ( mimochodom kvalita rokmi zaručená a overená ) cez vichy, LR, Ryor, Biodermu, Avene a teraz najnovšie Juvenu. Už som myslela, že u tej poslene menovanej som konečne objavila patent na teplú vodu, ale ani to nie je pravda. Nočný krém vynikajúci, z rovnakého denného som však fľakatá ako po fláme s cucflekmi od spoluchlastačov.. takže som opäť na začiatku.
Držím palce moja a kedˇ ti naozaj niečo v živote sadne, tak sa toho drž a už viac nešpekuluj :))

faidra

sidlia na adrese Heydukova 14, je tam mily personal, ktory Ti urcite rad poradi, pripadne si skus vypytat len vzorky, nech mozes vyskusat, ako bude plet reagovat