Vápnik (caltrate)

RNG

Na kosti nestaci len vapnik, treba aj horcik, zinok, draslik, bor, stroncium vitamin D-3, K-2 a pripadne aj nejake zelene zdroje nukleotickych kyselin. Telo nie je skladiste, ked nedostane potrebne na absorbciu a zabudovanie vsetko naraz, po case prebytky vyhodi. Preto je dolezte brat spravne doplnky, ktore maju nielen dobru absorbovatelnu formu mineralov na kosti, ale aj ich spravny pomer plus potrebne vitaminy.Dobry priklad takejto zmesi najdete napr od Puritan.com pod menom Bone essentials. Este aj to by som odporucal brat s extra vitaminom D-3(2000 IU) a aspom gramom niecoho zeleneho, ako spirulina, chlorella alebo mlade travy.

zupet.59

Dobrý deň
Môže sa kombinovať Caltrate s Alpha D ?
Jeden lekár mi to predpísal, druhý hovorí, že sa to nemá kombinovať.

Alternativa

Tak aj ja pridam nieco z mojich vedomosti. Vstrebavanie syntetizovanych vitaminov a mineralov je pomerne nizke. Je jedno, od ktorej firmy, teda takmer jedno. Ak sa rozhodnes pre "chemiu", tak asi chelatova forma. A nie je to len o Ca. Napr. vit.D reguluje spravne vyuzitie Ca a fosforu /P/, je potrebny ich opt. pomer 2:1. Cize napr. nepi "lepive" vody typu cola, ktorymi sa zvysuje obsah P v organizme. Ak sa rozhodnes pre "chemiu", neodporucam sumive prevedenie.

71gloria

Viem čo myslíš ZDS-KYSELINA FYTOVÁ /STRUKOVINY, ORECHY, HNEDÁ RYŽA, PŠENIČNÉ OTRUBY/BLOKUJE TIEž VSTREBáVANIE VáPNIKA,ale v knihe PSYCHOTRONICKÁ PORADŇA je doporučované pri každej diagnóze, pri ktorej treba doplniť Ca, Mg, to čo som napísala..Prečo by som mala odsudzovať iný názor? Veď je to len dobré, keď má človek veľa informácií a može si vybrať

zds

hadam ma gloria nebude prilis odsudzovat za iny nazor, aj ked s tou kys. stavelovou suhlasim:
- orechy same o sebe maju dost dobreho vapnika a netreba s nimi nic ine
- ovsene vlocky, obilovinova kasa su jedla, ktoré reaguju v tele kyslo, co bude vlastne viazat na seba vapnik a jeho vyuzitue bude mensie
- okrem dobreho zlozenia potravy resp. vapniku je dolezity pohyb, inak sa Ca nezabuduje dobre do hlavnej cielovej stanice - kosti

71gloria

Aby sa tieto minerály v tele lepšie využili pred užitím tablety treba zjesť napríklad za hrsť orechov, ovsenné vločky, obilninovú kašu..Straty vápnika zvyšuje alkohol,vstrebávanie vápnika blokuje kyselina šťaveľová-špenát, čokoláda, mandle..