Tehotná aj napriek MS a HAK. Ako sa s tým zmieriť, ako to oznámiť partnerovi?!

Príspevok v téme: Tehotná aj napriek MS a HAK. Ako sa s tým zmieriť, ako to oznámiť partnerovi?!
janeczz

Ahojte,
dnes som dostala "riadnu po papuli". Sama neviem či plakať či kričať od zúfalstva!

Vzhľadom k tomu že beriem HAK (4roky!) chodievam k dr. každé tri mesiace na kontrolu. Dnes som bola u dr., robila mi ultrazvuk a zrazu mi začala dávať zvláštne otázky, či mi nebývalo zle, či som nie som unavená či som nepribrala, či som brala HAK normálne, či som mala krvácanie v prestávkach. A keď som sa ňu nechápavo pozerala tak mi povedala že som na začiatku 13týždňa! Potom mi ukázala na ultrazvuku to malé stvoreniatko 5,5cm, jednoducho zažila som poriadny šok. nečakala som to.
Moj partner dlhodobo pracuje v zahraničí, vlastn som ho skoro 6tyzdnov nevidela a zrazu mu mám povedať toto? Veď si pomysli že som sa zblaźnila.

Neviem si predstaviť čo bude ďalej, som zmatena.

alibi

presne o tom hovorim "no a? potrat je v dnesnej dobe normalna vec" je to hrozne. vypnite telku, zahodte dementne casopisy a prestante trepat taketo sprostosti. uz nech je ten koniec sveta lebo toto je otras.

M 25

alibi, no a? potrat je v dnešnej dobe uplne normálna vec.. ale očividne stále nie pre každého ..
ja jej to neradím, ale je to jedna z možností, keby to dieťa nechcela, čo pravda nie je ..
tak klud, je to rozhodnutie ženy samotnej.

Slecna A.

akurat dnes sme preberali "vhodny" vek na dieta s kolegynami. Skutocne si vo veku, kedy je to vraj najvhodnejsie. Ci sa uz na to citis je otazne...Ja mam teda trosku viac ako ty a nie som este pripravena. Ale raz sa zobudim a poviem si, ze som uz "stara" a vtedy budem to moje odkladanie lutovat...Nuz, babo tu uz je. Preto ho prijmi a partnerovi to pekne vysvetli. Budu to soky na oboch stranach, aj rodicia, aj on, ale ste spolu 6 rokov, nie 6 dni, aby ste to nevedeli vyriesit....

olivienka

ber to tak, že to tak asi malo byť :) možno ste to teraz neplánovali, ale to neznamená, že je to zlé
inak súhlasím s alibi...

alibi

preboha radit dospelej osobe s dospelym priatelom v dlhodobom vztahu ist na potrat... kam smeruje myslenie nas vsetkych ked taketo veci piseme akoby o nic neslo?

chapem ze si smutna a vystrasena, ale ked zacne rast brusko a ty zacnes kupovat detske veci, budes sa tesim a zabudnes na starosti. obaja ste dospeli. vsetko je ako ma byt :) blahozelam

mango.tree

no nepotesilo by ma to, ale tak ste spolu uz dost dlho, tak zas nic take hrozne sa nedeje. a povedat mu to normalne, neviem, nikdy by som nespala s niekym komu nie som schopna taketo veci hovorit, alebo bat sa reakcie, ziadna antikoncepcia nie je 100%, to snad vies

a moja babka mala tiez menzes normalne az do 4teho mesiaca, obcas sa to stava, no si este mladucka, ale tak, aj mladsim sa pritrafi. normalne to preber s partnerom v klude