Ulcerózna kolitída?

Príspevok v téme: Ulcerózna kolitída?
Nikoletus

Dobrý deň, mám 17 rokov a už dlhé roky problémy hádam s každým orgánom čo sa týka tráviaceho traktu. Pred 2 rokmi mi vyberali slepák, dlho som však už aj pred tým mávala problémy so žalúdkom a robili mi teda sondu cez ústa, povedali mi, že mám zúžený pažerák, že sa mi obsah žalúdka vracia často cezeň hore, čo aj často sa mi stáva, že sa napríkald zobudím a v ústach cítim včerajší obed, mávam teda pálenie záhy. Povedali mi, že mám paragrafovitý žlčník, teda, že ho mám skrútený čo mi robí tiež šarapatu. Bolesti žalúdka som 2 roky mala po každom jednom jedle. Mala som zapálený pankreas z ktorého mi to prešlo na dvanástnik, ale to by malo byť už dúfam zažehnané. No teraz, asi pred rokom sa u mňa vyskytol problém už aj s črevami. Po väčšine jedál ma hrozne, niekedy aj veľmi boelstivo nafukuje. Vkuse mi vychádzajú z brucha divné zvuky. Bola som kvôli tomu u gastroenterologičky, pretože to u mňa bolo a aj je na dennom poriadku a v spoločnosti je to naozaj nepríjemné a veľmi sa za to hanbím. Tá mi po vyšetrení povedala, že mám nešpecifikovanú ulceróznu kolitídu prvdepodobne, ale nebola si úplne istá. Predpísala mi Pentasu po ktorej mám pocit, že mám len väčšie problémy. A už neviem čo mám robiť. A hlavne neviem čo mám, teda čo môžem jesť. Máte s tým niekto súsenosti? Viete mi poradiť? Ďakujem za odpovede

RNG

Travenie je vec dostatku kyselin, enzymov, mikrovlaknin a dobre osadenych criev probiotikami. Co chyba treba dodat.
Zaludocne nafukovanie a paly su zalezitost NEDOSTATKU kyselin, takze ta Pentasa(mesalasine),to nijak neadrweuje, naviac je skodliva na steny zaludka a criev a sama o sebe moze sposobit zapaly (kolitis)a hnacky a dokonca to doviest az k vredom/ulcers
www.edusan.sk

panika

s tou diagnozou ti dali najavo, ze si chora, ale nevedia, co ti je---moja dcera ma 19, tiez ma refkux (berie nan Helicid), berie Pentasu - je na nespecifikovane zapaly v cerevach..a ma v prdeli pankreas, takze ziaden alkohol, ziadne jedla s tukom (ani minumum)--nemame to potvrdene (iba cez pristroj EAV - maju ho v centrach akupunktury), ale trpi neznbasanlivostou na lepok a laktozu ( v skratke : muka a mlieko). S vynechanim tychto potravin sa citi lepsie