Nechcem padnút medzi dve stoličky

Príspevok v téme: Nechcem padnút medzi dve stoličky
zuziiiiik

som vo švajčiarsku, starám sa tu o deti, ale rada by som si našla novú prácu. Mám však dvojmesačnú výpovednú lehotu a fakt neviem ako to riešit.... rada by som robila v nejakom obchode, ale ked tam potrebujú niekoho tak hned, nie o dva mesiace...bojím sa však že ked im oznámim vopred, že do dvoch mesiacov si prácu nenájdem a čo potom....je to dost nepríjemná situácia, lebo nakoľko tu s nimi žijem tak je to celé dost blbé im to povedat, ale platia mi veľmi málo a robím nonstop...nešla som cez agentúru našla som si ich na internete. Môže nejak zakročit ak by som odišla hned ked si nájdem prácu, napr. po týždni?

xxy

jedine, co mozes, je sa s nimi slusne dohodnut.. lenze pochybujem ze ta pustia skor ako si najdu druhu aupair.. to by sa hocikto mohol zbalit z roboty hocikedy potom. a prave preto je tu ta vypovedna lehota

zuziiik

presne tak to robím, len ma zaujíma, či majú právo niečo spravit, ked zmluva má dvojmesačnú výpovednú lehotu....

Maoam

paralelne si bez ich vedomia hladaj pracu (napr. v tom obchode) a potom im jedneho krasneho dna z cista jasna oznamis, ze ides prec, lebo su podmienky u nich pre teban neunosne....

si slobodny clovek, mozes ist pracovat, kam chces a ked su podmienky u nich debilne, mas pravo odist

ale na tvojom mieste by som im nedala ani len naznakom najavo, ze planujes odist