Bolesť krížov a celej chrbtice

Príspevok v téme: Bolesť krížov a celej chrbtice
kajka

Mam 27r. a citim sa ako 80rocna...uz dlhu dobu cca 3 roky mam problemy s chrbticou lepsie povedane s krizami a bolest mi vzdy vystreluje do nohy raz do pravej raz do lavej ....ziadne liecenie len dookola utlmovaky a rehabky ktore mi pomahaju len na chvilku....a bolest cim dalej horsia.... tentokrat mi ta bolest ustupila z krizov a vystreluje mi pod lopatkami ..jeden den na jednej strane druhy den zase opacne..ta bolest to je ako krce ... neviete mi poradit co mam robit? alebo ako presvedcit mojho uzasneho lekara nech ma da dokopy.... som uz vycerpana aj po psych. stranke..viem ze mi zase daju utlmovaky a ja uz nevladzem tie silne lieky....aj cvicim ale ani to mi nepomaha...ja osobne si myslim ze mam zapal v tele ale nikto to neriesi... som zufala....

fnufnu

mávala som bolesti,že som sa v noci točila a hľadala si miesto polohu kde by som zaspala,no hrúza.poznám to trapenie a psych.i duš.vyčerpanie.ste zlý a podráždený.
Od môjho ortopeda som si vyžiadala ortop.pomocku kt.preplaca poisťovňa.Je to taký pás na chrbát ktorý vám drží na gume,ktorú si na suchý zips zapnete pod prsiami.
nosila som ho pod vecami.určite mi pomohol,lebo mi začalo menej zaťažovať chrbticu a dokonca som zistila i u cvičenia mi to robilo dobre.
masáže sú skvelé na doplnok ale jediný naozajstný macher a majster bol čínsky lekár,ktorý mi urobil graf keď mi meral tlak a hneď mi vravel,že mám v tele zápal.Dali sme niekoľko akupunkturnych sedení a pomohlo.
JA mám 32 rokov takže týmto mladým babenkám nezávidím,preto ak máte v blízkosti nejakého čínskeho lekára,vrele doporučujem.
Rozdiel medzi našim a čínskym odborníkom na akupunktúru môže byť veľký.Oni to majú v krvi takže filozofia je tam hlbšia.
Ak cvičíte nesprávne môžete si ešte pohoršiť a na tieto problémy je dobré pilates.Je to ťažké cvičenie ale dosť účinné.Taktiež tí čo majú pár kíl naviac,aj to môže spôsobovať problémy.
nevyliečené zápaly kolujú v tele to áno,preto keď ochorieme aj na obyčajnú chrípku,treba to liečiť a nie sa na to vykašlať.nemyslím tým len chemiu a lieky.
Myslím,že bylinky nikomu neuškodia ale naopak pomôžu.Sú tu aj ľud.liečitelia a tí sú vynikajúci.
Ja mám bolesti už len sem tam.ako kedy.aj bolí aj je to zabok.ale to už viem že sú zmeny počasia a musím sa obliekať extra pozorne aby ma neprefúklo a neozjabalo ma na nohy.

vela stastia

fnufnu

už dlho trpím bolesťami chrbta.i v krížovej časti i v časti medzi lopatkami.
prišla som na to,že je veľmi dobré určite zistiť či nemáte starý preležaný madrac,či nie je priveľmi mäkký alebo naopak,príliš tvrdý.
Chodila som na všelijaké vyšetrenia a stále ma tiež napichávali inj.ktoré povolujú spazmy.

mouz

dobry den mam problem z krizami nemozme uz ani odniest tasku i mensia vaha mi sposobi ze mi v oblasti krizov strpen chrbat a nemozme ani poriadne dychat velmi s azadycham,ked mam tieto bolesti tak sa predklonim mi popraska v chrbtici a bolest an chvilu ustupi(a taka ulava) najhorsie ej to vecer to sa citim cely dobyty vsetko ma boli lekraka mi dala lieky tie na chvilu pomohly ale nie na dlho podla rotngenu mam trochu vykrutenu panvu ale ze to je v norme len tie riadne bolesti niesu v norme.prv som zdvihal 100kg zeleza a teraz uz nezdvihnem skoro nic aj 3kg mi robia problem neviete mi prosim poradit?

martin pre djbranik

ak problémy pretrvávajú prečistiť hrubé črevo a cely traviaci trakt od hlienu a odpadu ,bolesti chrbta su len nasledok,sam žalúdok už neprijma lebo nevládze ako aj sám píšete,časť chrbta tomu zodpovedá,po psychickej stránke niečoho sa neviete zbaviť stráviť ,pomôže rano na lačno vypiť 2,5l letnej merne osolenej vody pocvičiť a dať prsty do krku a vydáviť všetku vodu von nesmie ostať v žaludku,to iste rano na lačno a počkate kýym nepojde voda von cez konečník a piť potom vodu do vtedykým nepôjde zvás čistejšia alebo čistá,pozor v obidvoch pripadoch na nábeh na stravu musí byť postupný nezaťažovať hned žalúdok ľahká strava,viac relaxovať,byť v pohode uvolnenejší nech sa vám darí

zuza

Často mám pocit chladu v krížovej časti chrbtice.Stačí ked si dám kratšiu bundu alebo si sadnem na stoličku bez podložky a už má oziabajú kríže. potom cítim bolesť a neskôr pálenie, ktoré mi vystreluje do ľavého bedrového klbu a pánvovej kosti. Keď som užívala Malotex bolesti na chvíľu prestali, ale po čase sa znova vrátili. Pomáha mi nahrievanie a masážne vyhrievacie gély.Chcem sa spýtať, čo môže spôsobovať tieto moje problémy? Občas keď mám bolesti v krížoch pociťujem tlak až do konačníka. Keď bolesť ustúpi, prestane aj ten tlak.

nicky000

pre janu:ahoj,ja mam 14 a takisto problemi s chrbticou:(zajtra sa chystym ku doktorke,dufam ze to nebude nic vazne...dost ma vydesilo to co si pisala,ze ak to clovek ratz dostane uz ho to neprejde...dufam ze to nie je celkom pravda...aspon v mojom pripade nie..,ptz ak ano sa asi zabijem!tabolest je strasna!!

pomooc sm jana

Mam len 13 rokov a trpim bolestami krizov decka doktorka mi predpisala fastum gel a prikladat teple obklady.No nic mi nezabralo ten fastum gel akurat pekne vonia a nepomaha vobec potom ma poslala na ortopediu ten ma poslal ku akejsi doktorke ktora mi ako diagnozu urcila rehabilitacne cvicenia a parafin plus elektriku nezabralo uplne nic parafin je teply obklad z vosku.Uz mam len cvicenie lebo to len 10 procedur poistovna preplaca a cvicenia mi nezaberaju necitim ziaden rozdiel mamina mi kupila aj fi toptu a nic ja uz vazne neviem co robit napiste nejaky liek ktori utlmy bolest to sa neda ani spavat len co si lahnem pocitujem taku zvlastnu bolest neda sa opisat je taka seknuta no hrozne daco.Mamina vravi ze ma ani nemaju z coho boliet ale bolia je to otrasna bolest nezelam nikomu mamina tvrdi ze som musela prechladnut a ze ked to raz chyti cloveka tak neprestane bolit a ma pravdu neobliekala sm sa najradsej kratke tricko a behanie po vonku uz sa obliekama nic ako citim sa lepsie ale nepomohlo to prosiim napiste nejake riesenie na tuto ukrutnu bolest vazne netrepem len co lahnem podkladam ruky pod krize myslite ze zmena madraca pomoze???lebo mam stari matrac ale mamina sa chysta kupit s tych okolo tritisic korun je to dobre co podla vas ma zainvestovat viac podla mna viac len ona tvrdi ze ziaden dormeo ortopedik nepomoze ja neviem.A kde najdem poradnu kde su aj doktori???
dakujem