Chronický zápal močového mechúra - očkovanie!

Príspevok v téme: Chronický zápal močového mechúra - očkovanie!
Mysulka

Tak mile damy a slecny,
vsetky spolutrpitelky, ktore sa tocite v bludnom kruhu...co ja som sa prave nedozvedela? V Nemecku maju ockovaciu lasku STROVAC proti zapalom mocoveho mechura, na slovenskych strankach sa to neda ani vygooglit. Jedna sa o rocne ockovanie, prve sa sklada z 3 injekcii , potom sa kazdy rok treba preockovat jednou. Cena 3 injekcii dokopy je priblizne 108 eur, kedze to v Nemecku poistovna neuhradza, nemal by byt problem objednat to aj v lekarnach na SK. Teda aspon v Rakusku s tym problem nemaju a povedali, ze by to malo byt bezproblemove aj na SK. Ak nie, tak treba zonat niekoho, kto byva blizko hranic a nech vam objedna v Hainburgu an der Donau v lekarni:) Cena jednej injekcie pri preockovani je asi 40 eur. Ak si predstavim, ze ma to zbavi problemov a kolko penazi som uz investovala, bezutesne. na brusinky, urinaly akut, wobenzym, imunoglukan, urovaxom, masticky, cajiky, kupele, zabaly, drzim kazdy jeden bod spravnej stravy, oblecenia,cikania, pitny rezim, vysadila som rped rokmi kvoli tomu HAK, liecim si pelovu alergiu... toto je mala cena :)

Jedna sa o liek, ktory pozostava z viacerych kmenov rektalnych bakterii (napr. Urovaxom ma len E.coli), ktore najcastejsie napadaju zensku floru. Injekcie zeny podla for znasaju velmi zle, dopredu varujem. Treba si zobrat den, najlepsie dva dovolenky. Niektore mali symptomy chripky, ine rovno potom zapal mocoveho mechura, ale zvacsa posledny. Bolesti na mieste vpichu, horucky. Lenze takmer kazdej to zabralo. Tie, co mali kazdy mesiac aj dvakrat mali podla vypovedi zapal uz len 2x do roka, tie co menej casto, jeden alebo ziadny po cely rok. Prvu injekciu znasali zeny najhorsie, potom im uz zvyklo byt mierne lepsie. podla studii to u 5% pacientiek nezabera.

Tak...co poviete? zvazujem to, na nemeckych forach su o tom celeeee romany a vsetky zeny su spokojne az na vedlajsie ucinky pri pichani. ale vraj to stalo zato. Dufam,ze sa tu rozbehne debata, ze vas poinformujem, kedze je tu tolko zufalych uzivateliek a na nasich strankach takato informacia ani len neexistuje.

PS: Nemci este maju aj nejaku silnu prirodnu nahradu namiesto ATB,tiez na zapaly mocoveho mechura a dost dobre ohlasy, trosku horsie ako pri vakcine, vola sa to ANGOCIN Anti.infekt N
a beru sa celkom solidne davky pri akutnom zapale a znizene pri udrziavacke, 500tbl stoji asi 40-50 eur. Vacsinou vylieci zapaly bez ATB.

milustek

prosim Vas,bola som ockovana tromi davkami injekciami strovac pred necelym rokom a teraz potrebujem byt preockovana udrziavacou injekciou,ale nikto mi neodpovedal,ako sa vola ta injekcia.Ak to viete,tak mi prosim odpovedzte

marianka11

Ahojte babenky mne uz stovac cestuje z Nemecka hi misulka ako si na tom po roku?tiez neustale zapaly ale po reakciach na nete sa nato aj tesim hi peknz dnik bola bz som velmi rada ci ste sa toho zbavili ....

marianka11

Ahojte babenky mne uz stovac cestuje z Nemecka hi misulka ako si na tom po roku?tiez neustale zapaly ale po reakciach na nete sa nato aj tesim hi peknz dnik bola bz som velmi rada ci ste sa toho zbavili ....

suli

Ahojte ....ja sa chcem pripojit k teme co sa tyka Strovac......zijem v nemecku a mam casto zapal mocoveho mechura.....niekedy je to na nevydrzanie....kto to ma vie i com hovorim ....lekarka skusala vseliake Antibiotika ale tie pomohly max. Na dva tyzdne a potom to tu bolo spet.....robili mi vseliake vysetrenia s kamerou atd. ...a nakoniec mi predpisala recept na Strovac...prave nabuducy tyzden mam zobrat prvu injekciu.....neznasam injekcie ale uz spravim vselico len nech mam pokoj aspon dlhsi cas.....dufam ze mi to pomoze.....takze uvidime ako to dopade.....potom napisem.....

simona101010

Zatial jedina reakcia po pichnuti troch injekcii bola mierna bolest ramena a slaby zapal okolo miesta vpichu.Uvidime co bude dalej.Kazdy reaguje na ne inak ale ja mam zatial taketo skusenosti.

Minnie44

Mysulka este by ma zaujimalo, ze ako dlho sa musia tie vakciny brat. Viem ze asi kazdy rok jedna, ale tiez si neviem predstavit, ze to budem brat do konca zivota. Bojim sa vedlajsich priznakov. No ani nie tak tych prvych dni ako celkovo. A co pripadne tehotenstvo, o tom na strankach nepisali? Dakujem

Minnie44

Ahoj Mysulka, som vdacna za kazdu jenu novu radu v nasom trapeni. Rada by som sa ta opytala, co najcastejsie sposobuje tebe zapal mechura. Ja by som z vlastnej skusenosti povedala, ze to u mna nie je nachladnutie, ale sex. styk so stalym partnerom. Podotykam chraneny a uz aj on sa dal vysetrit, no on bol v poriadku. Takze, ze by na mna nieco prenasal je asi vylucene. Mne vacsinou zapal sposobi prave ta e-coli :-( Momentalne skusam aloe vera kuru s propolisom, tak uvidime. Vacsinou mi pomahalo, ked som isla po styku na wc, no ako sme sa zacali snazit o babo, tak som dost riskovala a na wc nechodila. A cuduj sa svete zapal bol tu :-((( No tentokrat bol dost silny, ze zabrali az 3 atb. Tak som zas na zaciatku a hladam nove moznosti ako z tohto bludneho kruhu von. Rada by som mala rodinku a zdravy sex. zivot, no momentalne je to vo hviezdach. Dakujem Minie4

Roni88

Chcela by som podakovat Mysulke za to ze som sa cez nu dozvedela o Strovacu. Zatial mam za sebou druhu inekciu a citim sa vyrazne lepsie. Predtym som mala opakovane zapali ktore bez antibiotik neustupili. A do mesiaca dvoch bol zapal spet. Pred tym ako mi pichli prvu inekciu mi uz zas zacinal zapal ale vtedy som to trochu potlacila bilinkami. Az strovac ale pomohol uplne. Aspon zatial citim vyrazne zlepsenie. Zohnala som ho inak v rakusku. Hned prva lekaren za hranicami. Bezproblemou objednali z nemecka. A po vpichu vyrazna bolest ramena ale vydrzatelna, odoznela za par dni. . Ine priznaky som nemala, len som bola ospala a viac som chodila cikat, naco som uz zvyknuta kedze sa mi opakovali zapali. Po druhom vpichu len bolest ramena ale slabsia. Urcite sem este napisem odsupom casu. Ale aj keby to len znizilo frekvenciu zapalou tak je to premna vyhra. Naozaj odporucam. Stoji to zato

27848

rmka
Mám tiež zápaľ mechúra opakovane, teda skoro každý mesiac E.coli - mukózna varianta, vyskúšala som všetko, brusnice, Uroval-manosa, čaje, sirupy, ale zabral mi už 2-krát liek Macmiror, to je síce viac-menej gynekologický liek, ale aj na močové cesty a nie je to antibiotikum. Posledné som dobrala v marci a už cítim znovu , že to začína. Nemám pálenie, ale bolesti pri sedení a zakalený moč, čo už je zle. Tiež dodržiavam pitný režim, hygienu, ale nič. No a ešte beriem uro-vaxom. Vraj pomôže savo - ako liek, prečítajte na google, dá sa to kúpiť v Blave, alebo objednať. Nie je to savo na čistenie v domácnosti. Mám známeho, čo tým vyliečil rakovinu prostaty a jeho neter zápaly mechúra, kvôli čomu nemohla ani otehotnieť a dieťaťko je už na svete. Tak neviem.

NikiKiki

Ja som sa chcela tiez zbavit opakujucich sa zapalov a chcela som vyskusat enzymoterapiu, no akurat som naletela, ked som si kupila Profizym. Brala som ho asi dva mesiace, nezaberalo, ziadne zlepsenie a az potom som sa docitala na nete, ze ho v Cechach stahovali z predaja, lebo to bol udajne podvod, nemali potvrdene studie... Skoda ze som to nevedela skor.