Aknózna pleť - aký make-up?

Príspevok v téme: Aknózna pleť - aký make-up?
Catali_na

Ahojte. Mám aknóznu pleť s čiernymy bodkami. Tie bodky nejako predýcham, ale zvyknú sa mi tvoriť vyrážky a bez krytia nevídem ani na ulicu -nie žeby toho bolo nejako veľa , také 2-3 viditeľné červené vyrážky (priemerne). A ja sa na to proste nedokážem pozerať a musím ich zamaskovať. Používam make-up od značky LR (asi to je nejaká vykopávka :D ) dobre kryje ale okrem toho o tom make upe neviem nič, lebo obal je po nemecky (?). Make up však nepoužívam na celú pleť (pretože sa obávam že už ajtak by mi mohol škodiť a nechcem chodť ako maska)iba na postihnuté miesta a vklepem aj do okolia aby sa rozdiel "stratil" zjednotím púdrom a ide sa. Zaujímalo by ma, či mi taký make up snáĎ neškodí pleti. Že by skorej zostarla, sflakatela alebo tak. A aký make up (s dobrými krycím schopnosťami) by ste mi odporučili vy?

marikax

mam 29 rokov,mastnú a problematickú pleť, mne najviac vyhovuje make up dermacol-caviar stay long -1Pale, kedže mám bledú pleť, make up nie je mastný a na lepšie prekrytie vyražok používam max factor- PanStik č.12-true beige, tieto 2 make up-y sú uplne rovnako sfarbené, takže nie je vidno kde je použitý korektor Panstick, kto má bledú pleť nech skúsi túto kombináciu. Make up dermacol kaviar obsahuje v balení aj korektor,ten ja nepoužívam, nedrží na pleti a moc neprekryje dostatočne dobre a zda sa mi a niečo mastnejší a troška svetlejší od make up-u.

amanda23

ano, odni dostavaju k tej kozmetike vsetkej aj vzorky, ktore davaju gratis, treba pytat, ak maju, radi daju, pokial si to lekarnicky nerozoberu medzi sebou alebo kamoskam...vzorky su aj na cistiace gely, kremy, makeupy...

zoe23

Ahoj Catali_na

ja mam tiez vyrazky a bez mejkapu nevyjdem von :) ja ale pouzivam mejkap na celu tvar a krk taky jemnejsi, znacky menim, lebo stale hladam ten naj ale potom si este presne na vyrazky dam zeleny korektor, pretoze zelena neutralizuje červenu(vyrazku) a nasledne na to miesto este dam kryci mejkap od VICHY dermablend odtien 25 nude, len je trochu tmavsi, tak ak ty pouzivas mejkap len na vyrazky tak by si mala mat bledsi odtien.Ale cena je uz cca 20eur :( Ale velmi dlho vydrzi, pokial ho davas len na vyrazky! Tento mejkap je husty, preto dobre kryje ale na celu tvar si ho nedavam preto, aby po par hodinach nevznikol efekt tzv.masky :) A nemyslim, zeby mejkap škodil pleti, pravaze chrani plet pred vonkajsimi vplyvmi ako mraz,špinave prostredie,prach ...(ak teda nerozpravame o nejakych lacnych vodovych čo sa tvaria ako mejkap)A este su tu aj podkladove bazy pod mejkap keby si sa bala upchavania porov. Kopirujem:
Podkladova baza:
-vyrovnáva povrch pleti
-vypĺňa jemné vrásky
-zjednocuje tón pleti
-vytvára perfektný základ pre ľahšiu aplikáciu make upu
-prekrýva chyby a nedokonalosti pleti
-rozmaznáva a hydratuje pleť počas celeho dňa
-vytvára ochrannú vrstvu pre dlhšie trvanie make upu
-redukuje začervenanie pleti
-zabraňuje masteniu a lesku
-podkladové bázy s ochranným faktorom chránia pleť proti UV lúčom
-zmenšuje póry, robí ich menej viditeľné
-umožňuje pleti dýchať, keďže póry nie sú upchaté make upom.

Sama pouzivam podkladovu bazu a som spokojna, akurat sa mi minula.

Catali_na

amanda aj tebe pekne dakujem. A ako to ymslíš, že vyskúšaj vzorky? to možem si v lekárni vypýtať že chcem vzorku toho a toho a oni mi ju dajú/predajú?

amanda23

potrebujes komplet kozmetiku vr. makeupu na aknoznu plet urcenu, nie len prekryvat to vseliakymi silnymi "brizolitmi". Aspon mne kozna kedysi odporucana kozmetiku La Roche Posay, sada Effaclar, kup si aspon tu adstrigentnu pletovu vodu, krem Efaclar K - ten je na mastnu alebo Efaclar M- na menej mastnu a tiez makeup z tejto rady,je stredne kryci, vsetko som mala aj ja, v lekarni ti radi poradia, pripadne aj vyskusaj vzorky, dobre skusenosti mam aj s kremom normaderm, ale ten viac vysusuje kozu, zalezi, aku mas, na velmi mastnu je uplne super, aj vyhladi zjednoti plet a staci potom naniest makeup. Ale makeup Dermablend od Vichy na aknoznu plet nekupuj, keby ti v lekarni radili, ten je ako maska na tvari...

Catali_na

megigi dakujem že si sa spoň ty ozvala.. no pauzu mám vždy cen výkend (takmer vždy) a ak na pleti nie je čo pmaskovať )čo sa stáva veľmi málo umňa) tak si make up ani nedávam. Ok, určite vyskúšam. Napr ja používam pleť. vodu aknelot a garnier exfo brusher (tá kefka čo je na vrchu a vnútri je gél) a potom občas peeling a každý druhý deň mydlo na tvár a telo s origlame s tea tree oil. No žeby nejako špeciálne toto všetko pomohlo? neviem. možno keby som to nepoužívala by som mala ešte viac vyrážok,, fakt netuším a určite vyskúšam toho čo najviac :)

megigi

ja som pouzivala kryci ..dermacol v tej kovovej tube..zakryl aj nemozne ..vsetko ..zriedila som ho s kremom a bolo...vyrrazky mi aj dobre vysusil...ak pouzivam dlhsie licenku tak konecna !! je z oriflame takze nic take podradne ..ale aj tak sa mi upchaju pory a o den neskor mam vyrazky aj ked si dam pod licenku puder..pri najlepsom sa len upchaju pory.. no lenze donekonecna zakryvat nemozme ..ze ? tak som si vygooglila ze co s akne .no a nasla som clanok kde jedna baba opisovala ze uz jej nic nepomohlo na tvar a same zapaly dookola..a tak si zacala varit HARMANčEKOVˇy čaj. ma protzapalove uciky na telo a aj na tvar ci si ho budes varit a pit alebo sa naparovat aleo si umyvat tvar ..skusila som aj ja a nemam uz tolko toho na tvari .a mozno ti zle robi make up..vyskusaj z DM drogerie znacku ALVERDE ten an neupchava pory ..teraz ho používam.. a inak aj ked si das pauzu na par dni od make upu alebo kym si doma. a este mam z DM drogerie znčka Balea s kyselinou salicyovou plet.vodu peeling a gel na noc a fakt pomaha .. za tyzden menej vyrzok.a to som uz vyskusala asi vsetko na plet..od drahych po lacne .. a ujde aj tato rada kozmetiky. Vela stastia pri lieceni :)