Operácia driekovej chrbtice v ÚVN Ružomberok - aké má kto skúsenosti?

Zuzana, Prešov

Pani, ja z Prešova môžem vediet čo Vám robili? Ja som prešla presne tým istým ako Vy a v KE to skoncilo, ze len lieky mi pomozu.

Dodo 11

Dobry den. 16.9.2016 som absolvoval v Kosiciach operaciu platnicky L5/S1 bola vysunuta +pritomny seqester o velkosti 7x10 mm ktory tlacil na DV. Ako to dopadlo???? To ukaze cas momentalne sa citim dobre. Podla pokynov lekarov denne cvicim cviky ktore mam na posilnenie svalstva.

veternica

Srdečne zdravím. Potrebujem nevyhnutne operáciu chrbtice. Dostala som kontakt na MUDr. Šprocha z UVN Ružomberok. Zaujímalo by ma hodnotenie a názor od niekoho, koho pán doktor operoval. Ďakujem.

emil

ahojte..ja som 50 rocny po operacii platnicky l5/s1v ziline....12/2015
5 mesiacov poctivo cvicil 3x za den cviky co mi bili predpisane na rehabilitacii..do prace som siel po 5 mesiacoch kedze mam pracu polpracovnej smeny beham a pol sedim..takze sa mi dalo nastupit do prace...teraz v decembri idem do kupelov..zatial je to ok...kazdy den som vonku na prechadzke...cvicim kazdy den.aj rano pred pracou..poobede aj vecer..kedze som si športom odpalil platnicku tak sportom teraz si ju davam dohromady takže mi nerobi problem. cvicit..kupil som si elasticke lano a doplnujem posilovanie chrbtoveho svalstva sm-systemom..citim sa dobre..je to len o pohybe..cviceni..samozrejme v medziach..semtam zmena pocasia tak citim ale da sa ...tesim sa do kupelov kde sa isto dozviem o dalsich cvikoch na moj problem...ak chcete info odpisem..loksik@rona.sk

juraj334

Pisali ste, ze po operacii vam postupne odoznievali bolesti nervu..ako dlho to asi trvalo?Ja son 12 dni po operacii a stale ten nerv obcas zacitim (občas pichnitie v stehne, alebo horúce pocity ci na spodnej casti stehna, alebo boku lytka),hlavne pri zacati chodenia,alebo po dlhšom chodeni a naslednom lahnuti..doktor hovoril, že nerv budem ešte nejaký ten týždeň cítiť,že sa musí zregenerovat po tom co bol cca 2 mesiace utlaceny... ale tak neviem

J...Prešov

Dobrý deň,som po operácii chrbtice(hernia disku),v RK.Mala so nepretržité bolesti od 10./2015.Podstúpila som klasickú medikamentóznu liečbu,infúznu liečbu,a aj jednu dávku ozónu (lekár čo mi to v PO aplikoval bol ako"mäsiar"),po ktorej sa mi stav o dosť zhoršil.Bolesť mi vystreľovala do celej pravej nohy a tŕpol mi celý členok.Nemohla som chodiť, sedieť,ležať,spať.Bola som nútená,po dohode s neurológom začať s liečbou opiátmi.Medzitým som bola na konzultácii v KE na Europainclinics,kde ale nemali zmluvu s poisťovňou(okrem iného by som musela platiť 250 eur,no bola som ochotná obetovať tie peniaze len nech ma zbavia bolesti).Tak som hľadala rýchlu(skoršiu) alternatívu a voľba padla na RK.Na konzultácii som bola u Mudr.Slobodu.Operovali ma 24.5.2016,Mudr.Sloboda a Mudr.Koroľ(veľmi im ďakujem).Som veľmi spokojná,bolesti (nervu)odo dňa operácie postupne ustupovali,teraz je to super.Občas cítim pri zmene počasia,alebo pri dlhšom sedení bolesť v oblasti rezu,ale ináč super.Zajtra idem na kontrolu,tak sa teším.A čo sa týka starostlivosti tak klobúk dole,od lekárov,sestier,ošetrovateľov,dokonca upratovačiek.Veľmi ľudský a ochotný prístup,za čo som im veľmi vďačná.Tak ak už nie je iná možnosť(ja som sa chcela operácii všemožne vyhnúť,ale už sa nedalo vydržať),tak odporúčam ÚVN RUŽOMBEROK.

Optimista

Chcem sa pytat. Mna teraz operovali v Ruzomberku 28.6 Starostlivost super. Vymenili mi platnicku L5 S1 a poistili 4 srobami ,no po troch dnoch nas vsetkych kvoli malovaniu presuvali do spadovych nemocnic co bolo hrozne. No chcem sa spytat , po operacii v Ruzomberku som necitil ziadne bolesti. V Saci trosku sem tam prisli no ale celkom v pohode no teraz mi po trochu chodze pridu silnejsie bolesti do lavej nohy . Tak mam obavu ci sa nieco nepohlo ked som chodil na wc bez nadstavca kedze som ho este nemal a este len dojde do lekarni alebo nieco povolilo pri transporte kedze som musel lezat v sanitke len na sklopenej sedacke. Ci aj vam prisli az neskor bolesti.

sorento

Dobrý deň, ja nemam žiadne skúsenostiam ibaže komunikácia je výborná hneď na mail odpovedajú, telefonicky vysvetlila všetko na co sa opýtal, ba ešte viac. Som TZP-S (77) Chcel by som vedieť, koľko stojí laser.operácia bedrovej chrbtice, a keď veľmi boli, aj obe nohy, či možno touto metódou operovať. Ja veľmi verím iba operácie, + infúzie a iné...
Ďakujem za odpoveď.

Prajem všetkým bezbolestné dni v živote.

RUDY7

je zbytočné písat maily do RK číta to sekretárka aj odpisuje bol som dva krát na konzultácii a prednosta Rusnák mi povedal že im denne chodí 300 mailov že to nečíta. Takže keď som sa objednal na konzultáciu on o tom ani nevedel, ale na mail mi prišla odpoveď že sa mám objednať. NO BORDEL. Bol som dva krát operovaný v NZ a chovanie lekárov je na inej urovni. v RK su už veľký páni!!! ale s lepším vybavením, tak sa všade píše. Po veľkom očakávaní prišlo velké sklamanie V RK strata času maju veľa ľudí a na operáciu sa dlho čaká a tak aj preto sa zbavujú ľudí.