Operácia driekovej chrbtice v ÚVN Ružomberok - aké má kto skúsenosti?

Viktoria 3

misel22116
A kto ťa operoval? Ako dlho si tam bola? Najbližšia kontrola bude...?
A vysvetlili ti ako a prečo to vôbec robia práve tak ako to urobili?
Pýtam sa preto, lebo každý tu opisuje RK na 1*, a že všetko vysvetlia. Mne sa vysvetlenie nedostalo a bolo nepríjemné sa vypytovať. Vzala som to ako fakt a nepýtala som sa. Teraz ma to mrzí.

Misel2216

Ja som po operacii driekovej chrbtice v Ruzomberku 4.6.2013 a mozem zatial povedat len ze lekary,personal su naozaj dobty..operacia bola nutna inak by som skoncila na voziku..menili mi platnicky opravovali atavce a vsetko zosrobovali..Rtg ukazalo ze vsetko dopadlo vyborne..teraz je namne ako budem rehabilitovat..ja som velmi spokojna..kazdy den je mi lepsie..stoji to podla mna zato..a kazdemu odporucam nechat sa operovat v Ruzomberku

Viktoria 3

1slonik
myslíš, že mne sa do toho chce? Nemám ani našetrené, prídem o plat, o prácu zatiaľ nie. No ak sa to nezlepší, tak my to surovo hrozí.

1slonik

mna zaujima taka mozno hlupa vec, ale naozaj neviem, ze z coho clovek zije ak musi byt po operacii 9 mesiacov na PN lebo poriadne nemoze ani dlhsie sediet...? Ako sa to vobec da zvladnut ak clovek nema nasetrene peniaze, nema nikoho kto by sa o neho staral a navyse zamestnavatel by mu pri tak dlhej PN dal asi este aj vypoved?? asi by som to nemal ako prezit ked o tom tak rozmyslam... nemal by som si za co ani kupit jedlo, zaplatit inkaso, neviem ako by som sa o seba v takej situacii postaral. dost smutna predstava ochoriet v tejto dobe

Viktoria 3

ozonka
Dnes som bola v Ružomberku na konzultáciu u MUDr. Durneho. Odporúčal mi tiež operáciu spevnením šrobami. Mám už cez 3 roky bolesti pravej nohy, trpnutie... som aj po ozóne a nič. V L4/L5 foraminálna hernia vysunutá len 2,5 mm, no je tam vraj veľmi malý priestor, že to tam tak preto tlačí.
Nemohla by si mi o tom niečo bližšie povedať? Aké bolesti si mala? Ako dlho si tam bola? Operovali ťa dlho? A čo si zažila počas hospitalizácie, môže sa sedieť? Dlho si potom bola na PNke? Mne vravel, že to bude asi cca 9 mesiacov. Ďakujem ti, pomohla by si mi.

ozonka

Ja som bola operovana v okto.2012 v Ružomberku.Menili mi jednu platničku a dalšie dve platničky vystužili železom a šrobami. Mam sice este stale bolesti ale to sa neda porovnat s tou bolestou čo som mala pred operaciou.Každemu odporučam sa dat len tam operovat super primar a všetok personal.Perfektna strava pekne izby no proste bola som nad mieru spokojna.

Hakiram

Pre Luana.To je mi ľúto,že sa druhá operácia nevydarila. Operovali ťa v Ružomberku, alebo v nejakej inej nemocnici? A čo na to operatér? Ak máš väčšie bolesti než pred operáciou, tak by ťa mali poslať asi znova na MR a rozhodnúť, čo ďalej... nie?

Hakiram

Mňa nakoniec ani možno nebudú operovať... výsledok sa dozviem v máji.. Ale keď to tu tak čítam, akurát mám pochybnosti, či operácia niekedy nie je aj horšia voľba... Ale kto to má vedieť viac, než lekár? A ten často nechá rozhodnutie na pacientovi... veď to nemá logiku

luana

Po 2 operácii chrbtice sa cítim veľmi
zle,horšie ako po prvej. Teraz vôbec ľutujem, že som podstúpil operácie chrbtice pretože sa nemôžem predkloniť ani zakloniť, prekročiť prah nemôžem vôbec.Mám hrozné bolesti
neviem ako skončím.

luciano

Nie, Hakiram, nemám v chrbtici žiadne šróby. Ja som bol operovaný na herniu discu - ľudovo povedané na vyliatu platničku do miechy.