Pokuta za nezaočkovanie

Príspevok v téme: Pokuta za nezaočkovanie
Eva Nováková

Dobrý deň, po dnešnej gynekologickej prehliadke som bola presvedčená, že očkovanie proti vírusu HPV bude pre mňa prínosné. Následne mi lekár napísal recept na prvú dávku + podpísala som dokument (obsahoval niečo ako dohodu o očkovaní). Po prečítaní určitých štúdií som na toto očkovanie zmenila názor. Chcem sa preto opýtať, či ma za nezaočkovanie čaká finančný poplatok resp. pokuta. Ak áno, približne v akej výške.
Ďakujem:)

amanda23

ono je to tak mili zastanci ockovania, ze kym mate zdrave dieta, nemate dovod pochybovat o ucinnosti, horsie je, ze som sa v mojom blizkom okoli stretla u 2 pripadov, kde prave ockovanie u deti spravilo z dvoch zdravych babatiek postihnute deti, jedno mentalne, druhe telesne..Strasne pozerat nato. Lekari nikdy nepriznali, ze to moze byt z ockovania, vraj moze a nemusi, zaujimave je, ze tie deti babatka uz viac neockovali..Statistiky su strasne skreslujuce, moja dcera mala po ockovani vzdy vyrazne rekcie, ale lekarka to cobec nebrala na vedomie, co som jej vzdy vravela... Nech sa ockovanie nezrusi, ale nech nie je povinne, kto chce , nech sa ockuje. Dalsia vec, dcera bola ockovana povinne aj proti pneumokokom, zaujimave, ze stale ma problemy s dych. cestami, pytala som sa nato lekarky, lekarka mi vysvetlila, ze keby nebola zaockovana, malo by to horsie priebehy..Som sa ozaj "pobavila" ... Takisto aj ludia zaockovani napr. na TBC mozu tuto chorobu dostat, preco mame potom narody ustav tuberkulozy v tatrach, naco? Ved sme predsa proti tomu zaockovani..

Kvety zla

to vy myslite vazne s tym ze "vakciny neucinkuju"? ved keby neucinkovali tak su choroby, proti ktorym sa vakcinuje, neskutocne rozsirene. mal niekto z vas tuberkulozu alebo rubeolu po zaockovani? umrelo vam dieta na mumps? ockovanim sa mnoho chorob podarilo potlacit, jedna (prave kiahne) uplne eradikovat. nehovorim ze vedlajsie ucinky vakcin neexistuju, ale aspon porozmyslajte kym zacnete tvrdit ze vakcinacia neucinkuje - existuje kopec, skutocne kopec vyskumov co potvrdzuju ze funguje - hoci o takej vakcine proti chripke mozme polemizovat, ta nie je povinna.
www.immunizationinfo.org je stranka s mnozstvom odkazov na vedecke prace, kedze sa ich tu niekto dozadoval.

inac je velmi vtipne ze sa ti rodicia, ktori nedaju svoje deti zaockovat, prakticky spoliehaju na princip "herd immunity" - choroba neprepukne ak je ockovana vacsina populacie, tym padom je chranene aj to percento ktore nie je zaockovane. avsak ak sa vsetci rodicia zacnu spoliehat na herd immunity, hadajte co sa stane - deticky su nezaockovane a vypukne epidemia, vid Swansea.

knedlik

Veľa chorôb je dnes vymyslených a monohé sa zatajujú. Neverím žiadnej štatistike ktoré som sám nesfalšoval. Ak zaplatíte pokutu, priznávate vinu. Súdiť sa dá ak nezaplatíte a vyčerpáte všetky možnosti odvolania sa. V našej banánovej republike sa nemá význam súdiť.

doubledog

p.d.

na to, ci vdaka ockovaniu vymizli rozne ochorenia, maju ludia vselijake nazory.

dost ludi napr. tvrdi, ze k znizeniu chorobnosti doslo kvoli zlepseniu hygieny, vyzivy a zmene zivotneho stylu.

comu nasvedcuje aj ten fakt, ze navrat tychto chorob je velmi casto pozorovany v roznych getach ci okrajovych stvrtiach aj modernych spolocnosti, kde ziju ludia zo spodnych spolocenskych vrstiev bez spravnych hygienickych a zivotnych navykov.

GoFruit

P.d. u mna ide o to nepchat do dietata tazke kovy akko ortut ci formaldehyd a tie rozne ine svinstva. Neverim ze to v tych vakcinach musi byt....

p.d.

Ja si myslim, ze to u niektorych ide trochu do extremu. Znizovat vyznam ockovania? Vsak vdaka ockovaniu takmer uplne vymizli na zeleguli iste ochorenia. Ci sa ma nahradit ockovanie bylinkami?:)

GoFruit

Mozes zaplatit pokutu a sudit sa alebo najst doktora ktory neuznava ockovanie a sfalsuje zaznamy. Treba sa angazovat a podpisovat peticie sirit osvetu.... nwviem kebyze som na svk asi by som sa sudila a dala este predtym doktorovi podpisat papier ze vakcina je neskodnaa nehrozia ziadne vedlajsie ucinky.....a to ti nikto nepodpise

perfekto

RNG: Existujú vakcíny ktoré vedia vložiť DNA do ludskych buniek aby si sami vyrabali jed?

PS: Je fajn že si sa vykašlal na očkovanie, ešte prestaň propagovať MMS.

Patrik__

GoFruit: Aku mas moznost vyberu, ked mas zo zakona povinnost dat si svoje dieta zaockovat? Ako docielis to, ze svoje dieta zaockovat nedas?