Na odpadnutie v praci

Lulita

alex - to akokeby som citala o sebe, presne zacnem sa dusit, vonku hoci je horuco uz tie tlaky nemam, ale tlak do uší, dusnost na hrudi, mala som pocit, ze zomriem fakt doslova, moja praca je o kontakte s ludmi, je dost narocna na pozornost, takze neviem co s tym doprcic

Lulita

otvorene okno vobec nepomaha, to je to iste, jednu chvilu na chvilocku isla klima aj to ju nastavili na 26 stupnov omg, kolegyna, co robi na druhom konci "telocvicne" tej je zase zima, im tam klima frci ale aj som v skupine, kde je pokazena, tak som uplne, ze na nervy, ale tak budem musiet vstat a chodim za tým dokolecka, lebo ja fakt nemienim skoncit na are, ale ked povedia, ze pokazeneeeeee no neviem :(((

RNG

Zamestnavatel by sa mal v prvom rade starat o to, aby bola na miestach prace spravna teplota, lebo od toho velmi zavisi produktivita prace. Nad 26 stupnov s kazdym stupnom prudkoklesa produktivita, az klesne natolko, ze sa oplati nainstalovat a hnat aj drahu klimatizaciu.
Nuz ale mnohi zamestnavatelie nevedia ratat zialbohu a chcu usetrit ako sa hovori haliere, zatial co tisice im utekaju spod ruk.
Ja sa snazim udrzovat teplotu 22 az 24 stupnov cely cas, tj cely rok, bez ohladu na to, aka teplota je vonku. Lebo to dava najvyssiu produktivitu prace. Naviac kvalitne elektretore filtre zachytia velku vacsinu kvapockovych infekcii a tym znizia prenos chorob v uzavretych priestoroch, tj je menej ludi chorych aj v strede epidemii.
To tak isto znacne zvysuje produktivitu prace.

0vecka

ventilator vzduch vobec neochladi prave naopak otepli... len sa potom trosku lepsie pot vyparuje a tym ma clovek pocit ze je chladnejsie...

inaq ja sa tym zamestnavatelom ani nedivim... robia si co xcu a nikto sa o nic nepokusi ... ale tak je to vsade napr ja osm bol jediny na vyske co sa stazoval ked bol skusajuci chuj :) alebo ked bol nejaky problem ...

nirv

Tak oni skúšajú pokiaľ si mozu dovoliť, kľudne ťa nechajú aj pri 50. Veď to vidím, z roka na rok vyššie teploty, pred pár rokmi nad 30 púšťali, teraz čo ked je nad 30 celé leto? Len vydržať.

1alex1

Ja som tiez typ, ktoremu je stale horuco. V zime na mna pozeraju ako na blazna, lebo sa "malo vrstvim". Slnenie na cerstvom vzduchu mi nerobi problem, no akonahle som v uzatvorenom priestore a je tam napr.27, je problem. Niekto to nepochopí. Obcas sa "dusím" v miestnosti aj pri 23 stupnoch. Pre niekoho nepochopitelne. Pre mna problem. Aj na skuskach v skole..napr.. plno ludi, nevetra sa, a ja mam co robit aby som neodkvecla. O autobusoch ani nehovorim. Radsej sa prejdem pesi. Uplne ta chapem. Clovek sa sporo oblecie (v ramci moznosti, aby to zas bolo prípustné a adekvátne obleceniu v práci) a aj tak trpi ako taky somar. Viem ze to asi nie je uplne naj riesenie, ale kym sa to niekam nepohne, nepomohol by ti nejaky tichy ventilator? Take stolove (nie velmi hlucne) tiez dostat kupit. I ked to je len docasne riesenie, lebo takto sa fungovat tiez dlho neda. (prievan atd)

0vecka

2 nirv ke sa clovek boji ze ho vyrazia... navyse dohodnut by som sa skusil kebyze je tam 30 stupnov ... 40 stupnov? to musi byt jasne aj idiotovi ze sa tam neda pracovat