Derealizacia, strach

Príspevok v téme: Derealizacia, strach
nameless

Dlhsiu dobu som mala problemy s depresiami, emocionalnym napatim. Mala som dobre obdobia, kedy som sa citila bez problemov a prilis som sa depresiou nezaoberala ani ju nijako neriesila. Zacali ma vsak prepadavat uzlakustne stavy, najprv nie moc intezivne, neskor sa vsak vystpunovali. Naposledy som mala asi hodinovy zachvat paniky, picit derealizacie a strasne ma to vystrasilo. Zasla som k doktorovy a na zaklade velmi vysokeho krvneho tlkau ma hospitalizovali a spravil mnozstvo testov krvy, moci, ekg vsetko negativne. Som presvedcena, ze vysoky tlak mam kvoli zachvatu paniku a najhorsie je, ze sa yz druhy den beviem zbavit picitu nerealna sveta okolo mna. Chyta ma z toho panika a uzkodt a vobec nevuem co robit. Dokazem sa ba chvilu ukludnit, ale potom to zase pride. Citala som, ze pocit derealizacie je pri panickom zachvate bezny, ale mne to uz trva druhy den a strasne sa bojim, ze tak ostanem. Urcite je to len vsugerovane, ale nedokazem to ovladnut. Zazil toto niekto? Da sa to liecit? Strasne sa toho bojim.

lienocka2808

Ja som mala stav derealizacie bez prestavky cca 2roky. Som najprv vobec nevedela co sa deje o co ide :(. Postupne mi to same zmizlo. Keby som vedela o co ide hned tak som nemusela tieto stavy zazivat tak dlho, je to hrozny pocit :(. Urcite chod za psychiatrom/psychologom, su na to lieky a radsej ich brat ako mat tento neprijemny pocit denne.drzim palce