Co ma najviac hneva na lekaroch - zdravotnictve

Príspevok v téme: Co ma najviac hneva na lekaroch - zdravotnictve
Netrebanic

Najviac ma ste ze pridem k lekarovi s bolestami alebo s problemom a ten ma objedna na vysetrenie o 10 dni alebo za 2 tyzdne.
Potom vas vysetri popripade nieco predpise a objedna o par dni na odber. Potom cakate na vysledky. Potom zas kontrola. A dokial vam nieco diagnostikuje tak prejde mesiac, pritom vsetko by sa dalo spravit 1 den. Aby clovek cakal 2 tyzdne dokial ho doktor vysetri na trapnom doppler usg to je nonsens.

Maoam

p.d. ak ma niekto psychozy, schizofreniu a pod., to su zavazne diagnozy a musia byt pod dozorom psychiatra a brat lieky, to je uplne ine kafe

ambrozia

Ľudia, čo majú prácu a nechcú o ňu prísť, určite nebudú vysedávať u lekára. Ja si myslím, že vysedávajú tam väčšinou starší ľudia a nezamestnaní. No kto si v dnešnej dobe môže dovoliť len tak ísť na maródku, ak pracuje.

p.d.

Ja som musel zacat chodit k psychiatrovi kvoli psychoze, tu nemozno len tak lahko rozchodit. Moj otec, ktory podnika, este asi ani nebol na marodke:)

Maoam

a zvlast histrioni, hysterici, labilni pacienti, lenivci, na styl je pondelok, idem na PN, nemam chut...atd

no cest vynimkam ano, ale mnohi to fakt zneuzivaju, su na PN vkuse pre kazdu debilinu, staci ze maju nadchu

a ini sa trepu s vaznymi dg do prace....

Maoam

a problem osobne vidim v tom, ze je mnoho pacientov, ktori strasne prehanaju, nejeden simuluje a vezme termin skutocne vazne choremu cloveku a ten potom caka tyzdne, mesiace na pre neho mozno zivotne dolezitu diagnostiku

no je to zlozite...

momentalne je boom vybavovat si ID na hocico

p.d.

Ja si myslim, ze vela ludi len simuluje a vysedavaju u lekara akoby islo o nejaku formu zabavky. Mali by znovu zaviest tie 20-korunove vstupne poplatky, aby mal clovek aspon sancu dostat sa k lekarovi.

Maoam

Netrebanic: v zahr. je velmi vela liekov, ktore idu vylucne na privatny recept, cize len tak si ich sam v lekarni nezakupis, ale poistovne ich nepreplacaju, tie sumy sa casto pohybuju v stovkach eur a vyssie, zvlast ak si chronicky pacient

takisto pomocny material atd., fyzikalne terapie atd.

vsetko je velmi limitovane

casto su velmi dlhe cakacie listiny, ci uz na vysetrenia, operacie alebo implantaciu dolezitych veci (bypassy, neurostimulatory), pretoze poistovne dane kliniky, ktore maju licenciu zakroky prevadzat maju rocne dany pocet pacientov, ktorym to smu urobit a ostatni musia cakat

Pan_makaron

Kazdeho nieco boli, kazdeho problem je prave najakutnejsi, kazdy chce byt osetreny hned, kazdy chce mat prednost, nikto nechce cakat, Ja, ja ja ja.

Nie si jediny a chorych ludi je vela.
Novych lekarov neprijmu nikde, kedze najst pracu pre lekara na slovensku je rarita.

Stazuj sa ministerke a legaslative.

Mozno keby nemuseli doktori tolko papierovat naslo by sa viac casu na pacientov.