Začínajúca chrípka, prechladnutie, aké volnopredajné lieky pomáhaju?

Príspevok v téme: Začínajúca chrípka, prechladnutie, aké volnopredajné lieky pomáhaju?
sanyka151

Potrebovala by som radu. už týžden ma trápi začínajuca chripka. Asi som prechladla. pila som theraflu, a potom som začala užívať Nurofen stop grip a na cmulanie theraflu tabletky ale necítim sa vobec lepšie...balenia mám skoro prázdne tak neviem čo dalej. k lekárke nechcem ísť lebo to nie je až také vážne a poslala by ma domov do postele dať si paralen a ležať ale kedže pracujem nemožem si to dovoliť. ked možem tak oddychujem. aké volnopredajné lieky sa vám osvedčili? nechcem vyhadzovať peniaze von oknom

spaceboy

ahoj, pit vela tekutin, mat dostatocny prisun vitaminov predovsetkym C a antioxidantov, a spravit to, co si zatial neurobila, zobrat si volno z prace a ostat doma v posteli. Kazda choroba chce svoj cas. Imunitu organizmu si mozes posilnit probiotikami alebo synbiotikami a pomoct by ti mohli aj vyzivove doplnky s vytazkom z hlivy ustricovej. K radam, ako sa vyhnut chripke alebo si pomoct z nej, pozri clanok tu www.sunpharma.sk . Zazvorovy caj s medom a citronom je tiez dobra volba.

sanyka151

Takže stačí ked si kupim šumivý celaskon a budem ho piť každú hodinu? ja by som aj ležala len som stále v práci :( pijem aj zázvorový čaj každú chvilu a jem ovocie nech to čím skôr prejde. nedávno som bola tak chorá že som musela ísť do nemocnice na infúzie a už by som to nechcela zažiť

mishita

Veľmi dobre sa osvedčili vysoké dávky vitamínu C, keď začínaš cítiť prvé príznaky prechladnutia a chrípky. Vysoké, to znamená 1000 mg céčka každú hodinu, minimálne 2. Na druhý deň je človek zdravý. Teda ak choroba ešte neprepukla.