Priprava na polmaraton - schudnem?

Príspevok v téme: Priprava na polmaraton - schudnem?
Danielka

Zdravím Vás,
Tento rok som začala behávať niekedy v apríli, potom som mala asi dvojtýždňovú pauzu a potom som behávala s tým, že začínam prípravu na polmaratón. To bolo zhruba pred tromi týždňami. Predtým som pravidelne behávala asi tri roky dozadu, ale to boli krátke trate (maximálne 5 km). Keď som začínala behať tento rok, bolo to zo zámerom schudnúť. Potom ma však priateľ začal prehovárať, aby som vyskúšala polmaratón a nejak som sa nechala prehovoriť :) Momentálne som v štádiu, že 6 kilometrov behu mi nerobí väčší problém a najviac, koľko som zabehla bolo 8,5 km. Postupne chcem svoje výkony zvyšovať. Ako vzdialenosti, tak aj sa snažiť zlepšovať si čas. Moja otázka je, či týmto spôsobom dosiahnem, aby som schudla? Meriam 163 cm a pred mesiacom a pol, kedy som sa naposledy vážila som mala 60 kg (myslím si, že teraz to je o niečo menej, možno 59-58). Chcela by som sa dostať na váhu 55 kg. Pýtam sa na to preto, lebo som čítala množstvo článkov a rôzne fóra, kde sa písalo, ako treba behať, ak chceme schudnúť a podobne. Raz sa písalo, že treba sledovať pulzovú frekvenciu (tú si vôbec nesledujem), ďalej sa písalo, že treba behať viac ako 30 minút (čo behám), inde sa písalo, že nestačí behávať stále rovnako, ale zvyšovať záťaž, (čo samozrejme zvyšujem, keďže sa chcem o dva mesiace zabehnúť 21 km), ale písalo sa aj, že sa netreba zaťažovať príliš, lebo telo potom spaľuje cukry (čo neviem, či sa preťažujem, ale snažím sa behávať vždy tak, aby som mala pocit, že som zabehla o niečo viac ako minule). Okrem toho by som mala spomenúť, že behávam niekoľkokrát do týždňa cca 6 km (mementálne, pred týždňom to bolo menej, o týždeň by to malo byť viac, aby som zvyšovala záťaž) a raz do týždňa zabehnúť dlhšiu vzdialenosť (pred dvomi týždňami to bolo 8,5 km a z týždňa na týždeň to chcem zvyšovať). Ešte, čo sa týka stravy, jem všetko, doprajem si aj trochu sladkého niekedy (nie veľmi veľa), snažím sa jesť aj veľa zeleniny. Ale celkovo jem tak normálne. Nie veľa, nie málo. Takže ak by ste mi vedeli odpovedať na otázku, či je možné, aby som týmto spôsobom schudla, bola by som vám povďačná. Respektívne, ak by ste mi dali rady, ktoré by mi pomohli v chudnutí, budem rada.