Je to vzajomne?

Príspevok v téme: Je to vzajomne?
AfterEight

S priatelom sme spolu 6 mesiacov. Som s nim velmi stastna, nevymenila by som ho za nic,ale trapi ma jedna vec. Po 2 mesiacoch som mu vyznala lasku. Povedala som mu,ze ho lubim. On sa tomu velmi potesil, ale neopatoval mi to. Povedal, ze on to este tak neciti, ze potrebuje cas. Tak som to respektovala a nerobila z toho dramu. Avsak odvtedy ubehlo par mesiacov, spoznala som jeho celu rodinu,chodime na rodinne stretnutia, nasi ho maju velmi radi, poznam jeho kamaratov, planujeme dovolenku, jednoducho travime spolu bezstarostne cas. Lenze mne obcas v hlave napadne myslienka, preco mi nevyjadri svoje city slovne? Citim z jeho strany lasku, neustale ma objima,da pusu, ked spolu zaspavame,tak sa prituli,ked spolu nie sme,tak mi zavola, aky som mala den. Ale slovne sa este nikdy nevyjadril, ze "mam ta rad, lubim ta"...Uz som rozmyslala,kde robim chybu,ale neviem na to prist. Ma vsetko, co potrebuje(oporu vo mne, vychadzam so vsetkymi ludmi,ktorych on ma rad,rozumieme si,ja mu neustale hovorim,ako mi na nom zalezi,ako ho mam rada,atd...). Niekedy mi pripada, ako keby nevedel, co je laska,som jeho najdlhsi vztah, lebo jeho predchadzajuce skusenosti neboli najlepsie,priatelky mu boli neverne. Ked zacnem nieco riesit ohladom citov,pride mi,ako keby to nechcel,alebo skor nevedel riesit. Lenze ja viem,ze mi veri a on sam mi to povedal. Bojim sa,ze co ked to z jeho strany nepride? Mam sa ho spytat,ci mas uz lubi,ako su na tom jeho city, alebo este cakat?kolko?...viem,ze chlapi nemaju radi tlak, alebo len naznak tlaku...ale mne chyba istota,chyba mi pocut to aspon raz za mesiac,to vyznanie lasky... A nie som tinedzerka :)

Marilynka

Zeny, tak komplikovane a vzdy hladajuce problem, domyslave...

jasne prietl ti nepovie milujem ta tak je z toho diagnoza???

Deria!!!!

neuraz sa, ale ty by si nevedela byt s chlapom co ti nepovie ustne prejav lasky, hmm podla slov sa da dedukovat ze si prilis mlada a ze vela romantickych filmov si videla...a to je teraz tvoja predstava!!!

casom zistis ze nie v slovach je caro...

ale uprimne ciny...lebo ak muz miluje tak miluje...on to nemusi riesit ako my...zeny a vykecavat o tom pri kave a rozoberat co mi kde povedal a preco nepovedal a co s tym myslel a bla bla....

Deria

samozrejme, ze to nie je celkom normalne, ze ti svoju lasku neprejavi aj slovami. neviem si totiz predstavit chlapa, ktory je do mna blazon a nepovie mi to ani pocas par mesiacov. ale je mozne, ze este nestravil tie sklamania, ktore ma za sebou a preto je opatrny s tym vyznanim lasky. co ak ju vyznaval niekomu casto a ta dotycna ho nechala padnut na dno? a co ak mu jeho byvala opakovala cely cas, ako ho miluje a vykaslala sa nanho? to by bolo este horsie. to vsetko sa moze odzrkadlovat vo vasom terajsom vztahu. tazko ti radit, to su veci....mozno by som mu nehovorila, ako ho lubim, tiez by som sa snazila mu to dokazat skutkami. ale to musis vediet ty sama. treba vychadzat zo situacie.

Marilynka

No skus sa zamysliet nad tym celym, muzi nerozmyslaju ako my zeny...
jasne my chceme pocut a vidiet vsetko podla nasich predstav a ak to tak nie je tak je zle. Nerozmyslala si nad tym ako on to vidi??? pre neho nie je asi prirodzene vyjadrovat lasku ustami, ale cinmi... vyjadruje ti ju to co robi ako sa k tebe sprava, to ti nestaci? radsej by si bola s niekym kto ti sice povie milujem ta lubim ta raz za mesiac ale bol by ku..nik?

laska sa nevyjadruje slovami ale spravanim a skutkami... nechaj tomu priestor... nechci nieco co mozna ten druhy ani nevie dat a tym padom budes trapit seba a aj jeho..lebo bude citit tlak a ze si nestastna...

ukaz mu aka si pri nom stastsna aj bez tych blbosti ako vyznavanie lasky slovami... vyznavati ju tak ako to on citi a vidi.. prejavmi.. tym ze na tebe mysli a zavola, urobi nieco pre teba, pobozska ta, obijme ta...
tebe to nestaci???
vedela by si obijmat muza, bozskavat a mysliet na neho ked ho nemilujes??? no a to iste citi aj on..keby ta nemiloval tak s tebou ani nie je...

skus to u neho akceptovat, nechaj ho prejavovat lasku po svojom, kazdy sme individualny... slova znesu vsetko.. laska sa citi a nie vidi a pocuva...

Annkaaa

Mila After..
Tak pozri sa sem ja ti ani nahodou nemienim radit, a uz duplom nie aby si sa este tymi radami mala riadit. Riadit by si sa mala predovsetkym svojim srdcom a zenskym instiktom a nie ludmi na tom fore. Ja som ti len napisala svoj nazor, pretoze ja osobne by som nevedela byt s muzom ktory by mi nedokazal vyjadrit lasku slovne, som tiez len zena ktora to potrebuje pocut od partnera. Cize ja osobne by som bola v strehu na tvojom mieste. Ale urobit si uz musis ty ako sama uznas za vhodne. Ale radu ti predsa len dam, riad sa srdcom a pocuvaj co ti hovori a to ta nikdy nesklame! Mudry clovek si vypocuje nazory aj take aj take a riadit sa bude tym ako si mysli ze je prenho to najspravnejsie... Tot vse z mojej strany....

AfterEight

keby si citala vsetky odpovede,pisali mi ludia aj take rady,ktore by nemazali med okolo usta a podakovala som za ne. Ja si vazim kazdu odpoved,len mi pride uplne zbytocne tu analyzovat moje predosle vztahy,ked sa pytam uplne na nieco ine. Pisala som,ze toto som este nezazila,aby mi niekto nevyznal lasku aj slovne, a ci je/nie je to normalne. A budem sa branit,lebo urcite medzi nami nie je kamaratstvo,alebo nieco take,zase nemam 13rokov,aby som si nedala dve a dve dokopy a sam mi povedal,ze keby to so mnou nemysli vazne,tak ma neberie domov predstavit ma svojej rodine,predomnou ziadnu nepredstavil. Pytala som sa teda na tu vec vyssie a uz som aj dostala rady od agnes a mimulusa a mienim sa nimi riadit. ale este raz dakujem za vsetky rady,aj tie menej prijemne,aby som zase nevyznela ako nevdacnica

Annkaaa

After.... Najlepsie je dojdes sem po radu a potom ked ti niekto napise co sa ti nepaci a tak potom tvrdis te necitame, tak pokial vies ako to vo vasom vztahu je ze vsetko je uplne ok normalne ako ma byt, tak naco si tu potom pytas rady a nazory ludi, ved nestracaj cas a venuj ho radsej svojmu vyvolenemu. Ale tak sama uvidis ako to je po case, tak aby potom ked zlozis ruzove okuliare aby si nezistila ze on to fakt tak stale neciti. Akoze uprimne ti to neprajem, ale bola by som v strehu.... lebo moze sa lahko stat ze pride taka do ktorej sa zamiluje hned.

AfterEight

Mala som 2 vztahy,kazdy trval 1-2roky, prvy nevysiel preto,lebo sme mali rozdielne nazory,co sa tyka buducnosti,nabozenstva atd., druhy preto,lebo som este studovala na VS a vtedajsi priatel dostal ponuku pracovat v zahranici a jednoducho sa to nedalo udrzat. takze to neboli ziadne detske dovody. Stale mam pocit,ze si necitate vsetko co som napisala. Pisala som,ze som mu vyznala lasku po 2 mesiacoch,lebo som to tak citila a nechcem si ho zastavat,ale nie kazdy musi po 2 mesiacoch citit,to iste,hlavne,ked sa sklamal v predchadzajucich vztahoch. My prezivame pekne obdobie,nemam pocit,ze ma nema rad,alebo ze mu na mne nazalezi ako na PRIATELKE! to som nikde nepovedala, preto vas prosim citajte s porozumenim. Ja som zistila dnes,ze ma problem jednoducho hovorit otvorene co citi,nie ze by mu na mne nezalezalo,alebo nas vztah nebral vazne.

ta3

Ty ze nie si pubertiacka?, prepac, ale tak zmyslas. Byvali Ti vyznavali lasku a rejme Ty im tiez a ked sa smiem spytat, kde su ti byvali teraz?, kde su Vase vztahy, kde je laska, ktoru ste si vyznavali?, tak to vyzera, ze tie Vase vyznania nestali ani za fajku dymu, nepoucila si sa, ze povedat sa da hocico a ze nie slova, ale skutky su dolezite? Keby takuto temu zalozilo 14 rocne dievca, necudovala by som sa , ale dospela zena a po niekolkych vztahoch plnych slovnych vyznani? Ak niektori muzi naozaj lubia svoje zeny a aj im to povedia este neznamena, ze to hovoria vsetci, Ty nevies, ze sme kazdy iny? Ja som isteho casu mala priatela, ktory mi vyznaval lasku niekolkokrat za den, uz sa tomu smiali aj moje deti, ked mi v priebehu 3 hodin prisli zo tri smsky, ze ma lubi a vies aky bol zaver nasho vztahu?, ani nechci vediet, ze tento muz, ktory ma tak strasne lubil a hovoril mi to tak casto ma vymenil a ani nepoviem za co. Si ako male dievcatko, nehnevaj sa, ak Ti nestacia tie vsetky jeho neslovne prejavy lasky o ktorych pises, tak ja naozaj neviem co vlastne chces, len male deti chcu modre z neba, vies?

Annkaaa

Ahoj, no vies nieje celkom normalne ze ti nevyjadril lasku slovami. A citis to spravne ze to nieje Ok, mne keby to chlap nepovedal nesla by som do vztahu, moze to medzi vami povazovat za dobre priatelstvo s ktoreho moze ale aj nemusi nieco byt, to laska este nebude, drzi za dost v napati. Vztahu a laske medzi dvoma ludmi, by malo predchadzat take to prvotne zalubenie a vtedy clovek to citi ze lubi a pod. Ale ak povie ze este to tak neciti "zatial" tak prepac ma com chces stavat vztah. A ze vela muzov to nehovori? Prepacte ale co je to za blbost totalnu??? Ano muzi to nemaju potrebu hovorit stale ako zeny romanticky ale oni to povedia raz a to proste plati a bodka a potom to dokazuju skutkami. Ale ze ti povedal ze to tak neciti este je trosku zle znamenie. Dobre ok ste spolu 6 mesiace, na tvojom mieste by este trosku pockala a ak sa neumudri, tak nacom chces stavat vztah na priatelstve? a to ze sa rodiny poznaju?...nie vztah musis staviat predovsetkym na laske!! Cize by som este pockala par mesiacov a potom sa ho na rovinu opytala ci ma lubi a ked mu to bude neprijemne a bude davat vyhybave odpovede, nechaj ho tak a ukonc to, mozno sa potom spameta a ak nie tak to nebol ten pravy. Ved prvy rok vo vztahu je prave ten najkrajsi je plny lasky, spoznavania vyznania lasky, vzrusenia a pod. potom uz skor si ty dvaja nemaju tak casto hovorit potrebu "lubim ta" lebo to uz vedia. Takze ver tomu ze normalne to nieje!