Strasna bolest zuba

Príspevok v téme: Strasna bolest zuba
bolkobojko

Ahojte. Dnes ma zacal priserne boliet zub, o pol osmej som si dala paralen, ale nejako to neuticha, trocha mi pomahaju ladove obklady. Boli to na dotyk aj bez dotyku. Ale k zubarovi nechcem ist, ja mam strasnu fobiu, lebo naposledy ked mi trhali zub, tak to velmi bolelo, zubara sa ja strasne bojim. Co mi pomoze? Nehovoriac o tom, ze doma nic take na zub nemam. Len Paralen a ten lad. Lezim v posteli a mam pri sebe lad, niekedy su aj take lepsie chvilky ale niekedy je to fakt neznesitelne... Zubara sa bojim... Co mam robit ? Velmi ma to boli :( Dakujem za kazdu jednu radu

ebi77

vieš bojko, ono to bolí tým, že nejdeš načas ku zubárovi

ak je prehnisané okolie zuba, tam injekcia neúčinkuje

čiže si to spôsobuješ sama, ku zubárovi treba chodiť načas

philips

Zober si malé zrkadielko, obhliadni si ten zub, potom ho vyvŕtaj a vyčisti. Nechaj 24 hod otvorený a potom ho uzavri dočasnou vložkou.

Alebo,
choď k zubárke. Zastávam názor, že ozajstná bolesť zubu je silnejšia ako fóbia zo zubára. Skús žuvať klinčeky a hlavne pokúšaj sa zaspať.
Poznám takéto bolesti a viem, aké sú nepríjemné, ale sama si nepomôžeš.

Držím ti palce a veľa šťastia.
philips

napochybach

nech ti pichne injekciu ...je to lepšie ...tu vydrzis a potom nic necitis,ja som mala este horsiu fobiu ako ty a teraz tam chodim normalne...vsetko musi clovek prekonat

Emicek

Ahoj. Chápem, že sa bojíš, ale nič rozumnejšie urobiť nemôžeš, lebo doma si radu nedáš a môže sa to zhoršiť. Ja som tiež mala panický strach, ale už si dávam injekciu aj k vŕtaniu a je to fajn :) Tak veľa šťastia!