Motorkari na cestach

Príspevok v téme: Motorkari na cestach
p.d.

Ja sam som motorkach a chcel by som upozornit zacinajucich motorkarov na to, aby si davali sakramentsky pozor na to, ked chcu prejst z pravej strany dolava. Odbocenie dolava je lepsie potvrdit aj rukou, aby ste sa vyhli smrtelnej nehode. Tie smerovky na motorke si vodici aut nejako velmi nevsimaju. A treba v spataku odhadnut vzdialenost, aby mal autovodic cas na reakciu a obisiel vas vpravo.
Tak prajem vela stastnych kilometrov.

hanka9

p.d.

vysoke IQ este automaticky neznamena, ze clovek je mudry "na vsetky strany"

niektori s vysokym IQ su naopak napr. v domacnosti pri roznych cinnostiach uplni babraci

karol33

co by ste chceli :-( , ked niektori slovensky vodici nevedia co su spatne zrkadla, nevedia sa zipsovat, ako jazdit v pruhoch a o takych drobnostiach ako stihanie cervenej a telefonovanie a vypnutie mozgu ani nehovorim. Co tak vidim tak 1/3 by som poslal naspat do autoskoly alebo pouzil viac civilnych policajnych aut.

p.d.

Mama mi vravela, ze jedna c...nka nevedela, ktora ruka je lava a ktora ruka je prava a vodicak spravila. Nizke IQ je podla mna ta najtazsia dusevna choroba a v ziadnom pripade nevyliecitelna:DDD

p.d.

Trosku iny pohlad na vec. Ak niekto leti na motorke 100 km, tak nema sancu registrovat takmer nic. A moze byt zdravy ako repa a mat IQ Einsteina:)

hanka9

Ked autom prechadzam cez Malatinu na Liptov, je ta uzka klukata a neprehladna ! cesta pomedzi hory a z bokov cesty same zarasty (kriky, stromy a tak). Kedze je tam VELKA HROZBA moznej nehody s inym motor. vozidlom (uzka cesta a neda sa obist ine vozidlo) resp. ze zrazim chodca jazdim tade p o m a l y a naviac VZDY pred zakrutou, ci neprehladnym terenom prerusovane zatrubim (klakson). No a minule som viezla priatela rybara - vodicak ma a povedal mi, ze preco vytrubujem :-o)))))))

hanka9

Neobjavil si nic, co uz objavene bolo davno !!

mas ale jednoznacne pravdu v tom, ze rozumny clovek ma vzdy volit sucasne aj tento sposob znamenia smeru jazdy!

bezpecnejsie je radsej dat rukou znamenie o smere jazdy, ako mat len zapnute smerovky a nedat rukou znamenie !

Jednoducho treba minimalizovat mozne rizika ohrozujuce zdravie, zivot a nespoliehat sa len na smerovky !! Tie dokonca nemusia ani v tom najdolezoitejsom okamziku fungovat, resp. spravne fungovat !!

vodička

no kazdopadne motorkari to maju na ceste tazsie. ked idem na motorke, som viac v strehu. a mas pravdu, vodici na svetla nereaguju. prave preto treba davat pozor, kto na to doplati, je vzdy ten, kto sedi na dvoch kolesach. a dost neprijemne je to pri zapchach a pomalom posune. vtedy sa snazim prebit dopredu, tu je zase motorka vo vyhode. a pomlcim radsej o jazde v dazdi plus na mokrej vozovke. treba si zvazit, kedy sadnut na motorku a kedy do auta. a tiez kedy a kde na bicykel. urcite nesadnem na bicykel v mestskej premavke. aj kvoli tomu, ze si setrim pluca. ma to byt relax a sport, nie cesta k astme.