Neviem, ci to mam respektovat. .

Príspevok v téme: Neviem, ci to mam respektovat. .
Laguna21

Ahojte. Mam 21r. a 2rocny vztah. . . A neviem uz, co si mam mysliet. . . Nedavno sa mi stala situacia, ze mi napisal cez net byvali k sviatku. Bola som vtedy akorat u frajera(on chce vediet taketo veci, ak mi napise nejaky chalan, pripadne aj ex, alebo ak ma niekto chce. . ), tak som mu to normalne povedala, ze mi byvali iba poprial, a ze ako sa mam, co nove. . Frajer ale hned hotovy, ze co mi pise, preco mi pise. ., ci mu idem odpisovat, ak hej, co mu idem odpisovat. . .. . Ja ex nechcem, ako to skoncilo. To sme boli este pubertiaci. . . Mame celkom dobry vztah. . .a tak som len chcela popisat . . Ze ako zije, . Normalne. . Mne by to nevadilo, keby frajer s ex dakedy pisal, ze co nove a tak(nemaju vsak dobry vztah). . . A aj som mu to povedala. . A on len. :mne je jedno, ze tebe to nevadi, mne to vadi, a povazujem to za take a take, a nechcem aby si si s nim pisala, .a hotovo. Nazor nezmenim. . Mozme sa rozist a potom si pis kolko chces. . . Taktiez som prisla o dlhorocneho dobreho kamarata, zistila som, ze ma chce/l, takze sa s nim uz nemozem bavit. . Mne by (opät) nevadilo, keby mal tuto situaciu frajer, ze ma dobru kamaratku, a nejako by zistil, ze ho chce. . Tak pokial a ak by sa jasne s kamaratkou dohodli ze budu len kamarati, a ona respektovala, ze ma vztah, tak by som mu to nebrala. . Bala by som sa trochu, ale verila by som mu. . . On mi ale na to ze:, mne je jedno, ze by to tebe nevadilo, to si ty, ale mne by to urcite vadilo a urcite by som nechcel, aby si sa stretavala s niekym kto ta chce. Tak to bud respektuj alebo. . . . .zacina mi to trochu vadit. . A ked som sa aj snazila to vysvetlit, ked sme sa o tom zhovarali, nic z toho nakoniec nebolo. . . Iba hadky. . . A to, ze ja mam debilne nazory, a ze keby sa hocijakeho jeho kamarata opytal na to, tak ze ma vysmeju. . . A ze mam blbe nazory. .ze kde na ne chodim a tak. . . Dakujem. .

jedulka

eddings...tady to je velmi tenký led...
Souhlasím,že jak tě chce někdo opravdu vlastnit,tak se seber a jdi pryč jak nejlépe.Protože takovýhle lidem to většinou přerůstá přes hlavu a za chvilku nebudeš mít ani kamarádku a to mi věř.Takhle se zachová k tobě i kamarádka s takovýhle majetnickým přístupem ke druhému.
Na druhou stranu,to jen může být strach aby tě neztratil.Ale ultimáta tak to už je moc. Ono se to těžko rozezná je si to tak podobné jako vejce vejci.Kdybych chtěla nějak svému velmi hodnému muži ublížit,tak mu to řeknu,že je to jen přání od bývalého.On by sice neřekl ani slovo,ale stáhl by se do sebe - odtáhnul by se.Nemám jediný důvod proč mu ubližovat,tak bych,bych mu zalhala.Na druhou stranu,kdyby si začal vytahovat "růžky",tak by jsem si takovou esemesku nechala zrovna na objednávku poslat.A velmi bych se z ní potěšila. Kapišto? Ne?
Souhlasím s eddingsem ! Důvěra musí být a my jsme k sobě velmi upřimní.Doslova si vyprdelíme každé slovo,kdo co říkal a tak.Bavíme se o všem a velmi otevřeně.
ALE - to zatracené ale:-)Jde o pocity...tady bych byla velmi opatrná.Řeknu to na rovinu.Když jsem si sem do fóra začala psát,můj byl rád,alespoň se vyspal,když přišel z práce domů.Pak se věnoval internetu v mobilu,aby se zabavil.Vím,protože ho dobře znám,že si ode mne i odpočinul.ALE:) po třech měsících,už si připadal jak na vedlejší koleji.Když jsem se upřimně zasmála nad nějakou vtipnou hláškou,už se šel podívat kdo a co mě tak rozveselilo.Čím dál víc se cítil mimo.Musela jsem to řešit.Musela jsem mu dát pocítit jak je pro mě důležitý. Ted když přijde z práce tak seknu s kompem a jdu se mu věnovat,posedět s ním než usne.Když usne,tak se sem zase vrátím.Když se vyspí jde si po své práci u toho nemusím být.Ale když se usadí na gauč,jdu k němu a povídáme si.Než přijde na něho spaní,počkám si až usne a pak jsem tady zase :-)))
A ted bud mudry :-)))

Sejla

nechápem ani jedného z vás - on ti dostatočne neverí a chce ťa vlastniť. Totalitný režim? huh
Ty - no s tým bývalým ešte v pohode, ale ako môžeš stretávať chlapa, tkroý ťa "chce"? Inak čo to znamená, že ťa "CHCE", to je dosť dôležitá informácia, nevieme či ťa chce pretiahnuť, chce ťa ako partnerku, alebo ťa miluje ako koňa. V každom prípade by mi to ale vadilo, s takým kamošom byť.

eddings

P.S. Stavat partnera pred vyber typu: Bud ja alebo tvoja rodina, bud ja alebo tvoji priatelia a podobne, to je chrapunstvo a sebectvo najvyssej urovne, do ziadneho vztahu to nepatri a dotycny by sa mal hlboko zamysliet.

eddings

Co tu rozoberate?? Proste pride SMS, jej nie je protivne na nu odpovedat, tak odpovie a tym to hasne. Dokonca o tom povie partnerovi, takze normalny clovek to oceni a moze jej doverovat. To iste plati o priateloch - ked mu nebude klamat kam a s kym chodi von, nie je dovod nieco riesit.
Chorobny ziarlivec riesi vo vztahu p...iny miesto podstatnych veci bude riesit to co tu polovica z vas rozobera. V normalnom vztahu s doverou medzi partnermi sa snad ani netreba dohadovat na takychto veciach. A ten jej tlk zjavne chory je, lebo hovorit: mozes chodit von s kym chces, ale s tym a tym nie, s chalanmi nie, to je dost divne nie?
A argumenty slabomyselnych typu: Ved ani ja to nerobim, tak preco by si mal ty?, to je detinske a ukazuje na nejaky majetnicky komplex. Vztah nie je o tom niekoho vlastnit...
Kto pise o opaku, vy si najdite vam podobneho partnera a budete stastni. Uviazete si okolo krku retaz, priviazete k radiatoru a kazdy rok mozete uberat jedno ocko, budete mat menej ziarlivostnych scen ak si dovolite vyjst von z bytu bez sprievodu partnera :) Hlavne ty, prezyvka55, ty sa prejavujes uplne ako jej sucasny partner :))

Laguna, si super baba, bodaj by vas bolo viac takych...vsetko robis spravne, nemusis mat pochyby ze robis chybu ty, jedinou chybou bol asi vyber sucasneho priatela :) Bud zmenit, alebo vymenit

eddings

fctv> ja nie som zena ty trubka/trubec :)))

partnerku mam a svoje city vzajomne respektujeme, o to sa ty neboj. V tom je zahrnute aj to, ze si nekecame do toho s kym sa kamaratime, s kym sa rozpravame a podobne. Vo vztahu je dovera jedna z najdolezitejsich veci. Ty o vztahoch zjavne vela nevies...asi este budes mladucky/mladucka, uz podla toho hlupeho prikladu

Prezývka55

Kludne moze tuto volbu prenechat aj na partnera staci aby mu povedala: svojho kamarata sa nevzdam, bud to budes akceptovat alebo sa rozijdeme.

No poriesili sme to celkom hravo.

winki

Však áno buď, alebo. Ona musí určiť čo je ochotná urobiť. Zostať s priateľom, ktorí ju obmedzuje, alebo bez neho.

Prezývka55

winki ak ma byt vztah v harmonii a ma byt OK tak je jedno ake smiesne alebo moralne je to a to.

Co chceme dosiahnut je to aby nikto vo vztahu nebol nasrati a vsetci sa mali OK.

Takze obidve strany si musia zvazit ze ci budu "trpiet" poziadavky partnera ktore im nevyhovuje alebo sa rozijdu.
Nech su to akekolvek veci pocnuc od zdvyhania dosky na wc po skupinovy sex.

Prakticky nie je z coho vyberat.
Bud si slecna povie ze ma pre nu vztah vysiu prioritu a kamarat a necha kamarata tak.
Alebo si pan povie ze ma pre neho vztah vyssiu prioritu ako kontrolovanie partnerky.
Alebo sa rozijdu.
Ludia by si mali uvedomit ze niekedy zlucit 2 veci jednoducho nejde a fakt v zivote natrafia na problemy kde si bude treba vybrat A alebo B.