Veterina

Príspevok v téme: Veterina
Di*

Ahojte, neviem ako to tu chodí a či vôbec niekto zareaguje na môj problém, ale za pokus to stojí a vopred ďakujem všetkým, ktorý sa pripoja a poradia mi.

Takže, som študentka na Obchodnej akadémii a veľmi by som sa chcela venovať veterine. No mám taký problém, že chémiu na strednej neštudujem a na ZŠ mi vôôbec nešla, takže neviem z chémie prakticky nič, mám iba chabé základy. Mám taký pocit že s prijímačkami to bude problém. Vedel by mi niekto povedať, aké náročné sú tie skúšky a čo všetko by som si musela ne tej chémie naštudovať? Prípadne poradiť mi nejaké knižky, kde sa chémiu, ktorú tam budem potrebovať naučím? Alebo bol by niekto taký láskavý a poslal minejaké veci a testy ktoré sú potrebné? (ten kto študoval veterinu v Košiciach)
Oplatí sa mi to vôbec, kedže ku chémii nemám blízko? Bojím sa, že to proste nezvládnem.

Minnie Mae

Byť tebou, na chémii zamakám a nájdem si kvalitného doučovateľa... Nabifliť sa otázky z knižky na prijímačky je jedna vec, ale keď nemáš ani základy, bude ti to potom počas štúdia na 2 veci... V prváku je totiž celý 1. semester chémia a v 2. je už biochémia ktorá na chémiu priamo nadväzuje. Ak chceš toto zvládnuť, tak jednoducho musíš mať gymnaziálnu chémiu zmáknutú. Inak, prijímačok sa neboj, ak sa budeš svedomito pripravovať, v pohode ich zvládneš :) na veterinu totiž nie je taký nátresk, ako napr. na farmáciu či na medinu, takže konkurencia nebude bohvieaká :D

Nela41

Tak ja neviem ako sú stavané prijímačky na veterinu to je pravda, ale viem že sú podobné otázky v podkladoch ako tie naše a mne sa teda nezdalo jednoduché naučiť sa 3000 otázok. Ani som sa ich neučila zamerala som sa na iné veci a tomu, aby som tomu chápala a osvedčilo sa mi to lebo vďaka tomu som prešla aj prvý ročník bez problémov.. Je iné keď sa bavíš o tom s gymnazistom ktorý má aspoň nejaký základ aj keď maličký ale má.. ten sa môže kľudne len bifliť.. Ale dievča čo 4 roky nevidelo chémiu ani biolu z rýchlika sa to proste nemôže len tak nabifliť keď nevie ani poriadne čo je atóm.. nehovorím, že sa to naučiť nedá, dá samozrejme, ale čo z toho ona bude mať keď príde do školy a hneď na začiatku čo sú testy zo strednej neporobí? Ja chápem že tieto podladové prijímačky sú skôr o biflení ako chápaní, ale nie pre človeka z OA.. naozaj viem o čom hovorím

sisi007

a este nieco, prijimacky na veterinu su o 100 krat lahsie ako na taku veterinu, a vela ludi to zvladne, tak neviem co z toho robis taku vedu

sisi007

no neviem kto tu ma nizke sebavedomie ked sa tu niekto vyvysuje nad druheho ale ok :) dievca z OA nech si kupi knizku ak tomu chce velmi rozumiet, chemia nemusi byt len o rozumeni, vela vzorcov a veci sa tam treba doslova nabiflit, ked to tak nie je, ok ty to asi robis inak, si asi velmi inteligentna potom, biologia je tiez o nabifleni sa, tak neviem o com hovoris, cela veterina je len velka biflovacka... no som zvedava co studujes ty ked sa tu tak vehementne ohanas tym ako ty chces cloveku dobre poradit

Nela41

Haha trápnych :D vsadím sa že z nejakej soiálnej práce tu ide človek písať o tom aké je ľahké sa nabifliť tých pár otázok :D keby to bolo také jednoduché tak nie je toľko ľudí čo to nezvládlo ;)

Nela41

No tak v tom prípade si buď človek, ktorý zo seba robí génia na tomto fóre kvôli nízkemu sebavedomiu v realite alebo si nadpriemerne inteligentná, ale každopádne si asi nepodchytila podstatu témy kde tu dievčina píše že je z OA a základy z chémie nemá. Ak takémuto človeku hovoríš a radíš že sa má len "nabifliť" 3000 otázok tak neviem čo si o tebe myslieť. Ak si to tak ty urobila tak prajem veľa šťastia v štúdiu prvý rok ;)