Vyprázdňovanie

Príspevok v téme: Vyprázdňovanie
mackani

Ach ludia ja už si neviem rady. Vôbec sa nemôžem vyprázdniť.Dám si preháňadlo,ale tá stolica je tak tvrdá ako kameň, vždy mi to natrhne zadok až tak že si nemožem sadnúť ani lahnúť :( A ešte k tomu mám podliatiny na celom krku,pod pazuchami a ešte aj na očných viečkach, vyzerá to jak keby ma niekto škrtil , lebo ja až tak velmi tlačím,inak to nejde. Skúšala som všetko,bola som u gastroenterologa a ten ma napcháva len tabletami a sirupmi a že si mám dávať preháňadlá a furt chodiť na kontroly. Prosím prosím poradte mi, mám 17 rokov je to strašné :( Má niekto takýto problém tiež? :( Dakujem za rady :(

mackani

No hej, dodržiavam svoj jedálny lístok. Vela vody,vela vlákniny,aj slivky som skúšala aj ten olej...Velmi vela , na gastre mi dal iba tabletky Ganaton a pravidelne užívam Duphalac,ale fakt nič. Ale o mesiac idem zas na kontrolu, a veru mu poviem aj o tých podliatinách.,vyzerá to fakt hrozne...Dík Quako za ponuku lekváru :D Som z TT kraja. No ja už aj mám zničené črevá,ved furt len tie preháňadlá. Ale tú stolicu mám velmi tvrdú aj po všetkom,mám aj vela pohybu , ale ja vôbec nepociťujem žiadne nutkanie na WC.

pandorica

Vyskúšaj minerálku Zajačickú horkú, tá pomáha a mala by si jesť veľa ovocia, zeleniny a ako tu už bolo napísané, olivový olej, ráno nalačno polievkovú lyžicu.S preháňadlami opatrne, ničia črevnú mikroflóru a sú návykové.

RNG

Podliatinu znamena , ze mas prilis krehke cievy, na to ich treba cistit lecitinom od roznych usadenin, co ich robia krehkymi, brat plno vitaminu C(3 gramy ester C) a E(400 IU), a rozne bioflavonoidy, najma rutin, hesperidin a diosmin, niekolko gramov.
Pripadne aj ine antioxidanty, lebo tieto vsetky spruznuju cievy, takze nepraskaju a nevytvaraju sa ti modriny

RNG

Moja stara mama vzdy hovorila, ze si treba creva vymastit. Ked mas problemy s pritvrdou stolicou, okrem mikrovlaknin a enzymov, co na to mozu pomoct zober si lyzicu olivoveho oleja, pravidelne
Prehanadla ti po case znicia creva.

Misickaa4

A ešte som zabudla, daj si vyšetriť u nejakého gastro hemeroidy. len nie prosím ťa, u toho čo si bola, lebo to čo povedal on, tak to svedčí o tom,aký to musí byť lekár.

Misickaa4

Preboha a to u akého gastro si bola? prosím ťa už k nemu viac nechod.
samozrejme, že to závisí aj od toho čo ješ, pi veľa veľa vody, začni užívať vlákninu(kúpiš v lekárni) nestojí veľa. daj si vyšetriť krv, upozorni na tie škvrny svojho lekára, gastro vymen, dobrý je aj v nitre, ale neviem z kadiaľ si.
určite to nenechaj tak!

quako

ma napadlo,že nemusíš mať doma teraz v nočnej hodine slivky
práve varím s nich lekvár,ešte mám pár kíl v chladničke
ale asi si ďaleko:D
zatiaľ si môžeš vyprázdniť konečník teplou vodou
stačí priložiť sprchovú ružicu k ritnému otvoru a hneď sa to uvoľní..

quako

doplním,samozrejme pitný režim,stačí obyčajná voda
preháňadlá Ti zničia mikroflóru v črevách a tým aj imunitu

quako

nepoznám Tvoj jedálenský lístok
ale skús jesť len slivky alebo broskyne
minerálov a kalorií majú přiměřeně,takže žiadny problém..