Tehotna

Príspevok v téme: Tehotna
sabina23

mam 17 a priatel 26 som tehotna,uprimne sa bojim tehotenstva a potrebujem rady o rodicovstve aj ked mam perfektnu maminu,dietatko si vziat nechcem kedze to s casti bola aj moja vina inter interpunkciu neschvalujem ,prosim neodcudzujte ma za vek. verym tomu ze zo mna bude dobra mama len sa jednoducho obavam a nechcem vesat vsetko na nos mamine. Dakujem

Blondula

sabina...ja ta nevinim za to,len mi je trosku luto,ze si si neuzila viacej radosti zo zivota :D prvy priatel,mozno prvy sex a hned tehotna...ja mam asi 4 spoluziacky,ktore otehotneli pred dovrsenim 18 a teraz na stare kolena si uzivaju s chlapmi,co u mna pride dost nechutne...ale nevadi,mna do toho nic nie je :D
ale ked chces vediet co ta caka,napisem ti priebeh mojho tehotenstva.mavala som neuveritelne bolesti v podbrusku.asi 5 mesiacov som vkuse len vracala a namiesto priberania som schudla na ubohych 53 kilov.to som bola v zahranici a tam lekari o nicom,tak som prisla na vysetrenie k mojej lekarke a nejak som sa dala dokopy,brala som nieco aby som nevracala a konecne som priberala :P do toho mi zistili velke riziko downovho syndromu,vsetky vzorky mi ukazovali väcsie a väcsie riziko.takze do toho stresy.nemohla som spavat,lebo jak som si co i len na bok lahla,hned som mala kyselinu v zaludku :-( budila som sa na to,ako sa tou kyselinou dusim.takze do konca tehotenstva som spavala skoro v sede :D maly bol 4 kilove dieta,tak nakoniec mi robili cisarsky rez,sestonedelie sa zmenilo na vyse 2 mesiace,lebo som dostala do toho zapal a nakoniec som ani nemala mlieko,co ma z tohto vsetkeho trapilo najviac :D dufam,ze som ta nevystrasila,ale takyto priebeh tehotenstva som mala ja,nie pre kazdu je to prechadzka ruzovou zahradou a aj napriek vsetkemu by som chcela este dalsie babätko,len bohuzial nemam priatela :D

o.m.g♥♡

Ahoj ja som otehotnela v 18rokoch.tehotenstvo som zvladala velmi dobre.tiez som sa bala co bude ked porodim ale ked som porodila syna vedela som vsetko co mam robit akokeby som uz predtym mala deti.je to krasne mat dieta nemusis sa nicoho bat a prajem vela stastia

sabina23

Nie vysvetlila mi sexualnu vychovu,zial tabletky brat nechcem pretoze to je umelina a na latex som ako keby vyhadzana neznamena ze prestanem mat sex.styk tak stalo a znasam za to nasledky, ak ste mi dali takuto odpoved blondula tak zial neviem preco ludia pisu sem na forum ked si vsetko mozu dat vysvetlit u doktora ci psich. Ked sa mam obratit aj ja.

Blondula

tieto veci ti aj hlavne kvoli nizkemu veku ma vysvetlit podrobne tvoja gynekologicka...a myslim si,ze mamka by mala byt prva,ktora ti o tychto veciach porozprava viac :-) i ked trochu skoda,ze sexualnu vychovu vynechala :D ja som rodila v 30tke a moja mamka chodievala so mnou na kazde sono a kazde vysetrenie :D

Ratka

Sabina,
blahoželám k tehotenstvu a aj k tvojmu rozhodnutiu donosiť bábätko.mám troch synov, takže kľudne sa pýtaj, čo by si chcela vedieť, rada ti odpoviem z mojich skúseností...