Som psychologička a nemám prácu. Prečo, keď je toľko ľudí psychicky na dne?

Príspevok v téme: Som psychologička a nemám prácu. Prečo, keď je toľko ľudí psychicky na dne?
psychológ-a

Keď človek sleduje toto fórum, mohol by nadobudnúť dojem, že 90 percent populácie potrebuje psychológa. Ale pravda je taká, že veľa absolventov psychológie je bez zamestnania. Ja na tom síce nie som až tak zle, pretože zamestnanie mám, ale nepracujem vo svojom odbore. Vykonávam prácu, ktorú by pokojne mohol robiť aj absolvent základnej školy.
Prestávam tomu pomaly rozumieť. Ako je možné, že ľudia ako Albertová si môžu vyberať klientov, ba dokonca ako tu čítam na tých klientov ani nemajú čas, takže nie každý sa k nim dostane. A potom je tu plno psychológov, ktorý musia zmeniť povolanie, inak by umreli od hladu. Niekde v tom systéme musí byť chyba. Podľa mňa mladý psychológ môže dať klientovi podstatne viac než človek, ktorý vyštudoval tento odbor ešte za socíku. Oni sa učili iné postupy, je to stará škola s dávno prekonanými metódami. Neviem čo môže byť na takom starom psychológovi také výnimočné, aby sa išli ľudia pretrhnúť len aby sa k nemu dostali.
Nie som sama čo som takto dopadla, veľa mojich spolužiakov nemá robotu, alebo odišli do zahraničia, alebo robia podradnú prácu. Nechápem, prečo katedry stále berú nových študentov, keď dobre vedia, že budú raz na dlažbe.
Viem že mi na toto asi nikto nenájde odpoveď, ale aj ja som sa raz potrebovala vykecať. Aj keď to bežne nezvyknem robiť.

Súvisiaci obsah

ninnuška

ja som neisla k nej ako k cudziemu cloveku lebo som o nej uz davnejsie pocula aj od susedky jej dcera ked tu este byvala k nej chodievala. a susedka viackrat hovorila ze ona je velmi ochotny clovek a je ochotna kazdemu pomoct. takze to pre mna nebol niekto cudzi a neznamy. ja som ju osobne nepoznala ale podla fotky som videla ze je to asi ona. a dobre som to tipla. nebol to niekto koho len tak strestnes na ulici a ani netusis kto to je. to po prve. a po druhe som to od nej fakt nechcela zadarmo. a dcerka ma 4 roky ona sa o take rozhovory este nezaujima.

pandorica

Čo to vôbec bol za kravský nápad ísť otravovať neznámu ženu v kaviarni, či cukrárni, v jej voľnom čase so svojimi osobnými problémami?!To ona nemá nárok na súkromie, lebo má pomáhať ľuďom?Ja by som sa tebou ani nebavila, keď chceš poradiť, objednaj sa!

Fleur-de-lis

Ninuška,

ja som tiež názoru, že by sa dvaja mali vziať, a potom mať deti.
Ale nie je v mojej "právomoci" do toho niekoho nútiť.
Vieš, ona má možno dosť skúseností na to, aby vedela, že to enni také jednoduché, jeden rozhovor s priateľom a je to. A ešte pred očami dcérky! Také veci by ste si vy dvaja vôbec nemali riešiť pred deťmi.
A čo ak by sa tam na ňu nahneval, že sa do toho mieša? Nejaká známa mu ide hovoriť do súkromného života.
Ninnuška, ja tú Albertovú nepoznám, ale to čo si od nej chcela proste nebolo vhodné.
Ak je taký zaťatý tvoj priateľ, tak to jeden rozhovor so známou čo mu chce radiť aj keď sa jej na to nepýtal, určite nepomôže.
A ak by sa to dozvedel, že je psychologička, tak by sa nahneval, že ho manipuluješ...

ninnuška

aokrem toho ja som cely zivot tuzila po krasnej svadbe. pre mna to ma aj iny vyznam nielen ten papier. aj sestra mi stale omiela aby som na neho netlacila ze sa o nas stara tak co este chcem. lebo ze sa raz nastve a odide. ale ja stale tuzim po tej svadbe. dcerka sa vola po nom, to sme hned tak urobili, ale bez svadby sa mi to cele zda take nedokoncene.

ninnuška

no ved to mi aj albertova hovorila ze na neho nemam naliehat a ze ak sa o nas stara tak ten papier nie je az taky dolezity. ale cakala som od nej, ze kedze aj ona je zena bude mat skor taky nazor ako ja a skusi ho presvedcit. ale to nebola ochotna.

Fleur-de-lis

Ninnuška

Nemôžeš niekoho nútiť do svadby.
Aj keď je to tvoj priateľ, aj keď máte deti. Prosto to musí byť jeho slobodné rozhodnutie. Ak si ťa vezme z donútenia, môžeš za to neskôr zaplatiť.
Takže prosím nechaj takéto rozhovory s ním byť, jemu už je jasný tvoj názor, nepomôže ak mu ho budeš stále opakovať. Len ho tým nahneváš.
Áno, mali ste také veci riešiť pred tým. Nemôžeš ho obviňovať. Ty si s ním spávala dobrovoľne zo svojho rozhodnutia, teraz nesieš následky ty aj deti. To už nezmeníš. Môžeš aspoň poradiť ostatným dievčatám/ženám aby mali viac rozumu a zodpovednosti než ty.
A tiež neviem či by ti psychológ do takého niečoho hovoril. Veď rodičov dvoch má. A čo sa týka svadby, to je pre veľa ľudí dnes už len papier a je to každého osobný názor, či je tento papier potrebný. Takže možno by si ani u psychológa nepochodila.
Otázka je, či ťa tvoj priateľ ľúbi, či mu na tebe záleží, a či je zodpovedný. Ak áno, tak by si ťa chcel vziať, totiž ak vie, že pre teba je to dôležité a cítila by si sa takto bezpečnejšie vo vašom vzťahu a bolo by to istejšie prostredie pre deti. Deti milujú istotu.
Ale neviem či ti v tomto psychológ pomôže. Možno skús k nejakému ísť ty, nech ti poradí ako sa porozprávať s priateľom, ako ho neobviňovať a nenútiť...

ninnuška

ale ved mi spolu byvame a on sa tiez o malu stara. len nechce svadbu. nechce od nas odist ani nic take. ani nikoho ineho nema to viem urcite.

GoFruit

Neviem si predstavit co ine by ho mohlo presvedcit vziat si ta ked nie ty - teda tvoja osoba a deti a laska k vam. Mala by si sa zamysliet nad tym ze ak to nechce tak nie je co riesit. Na to si mala mysliet skor a poznat ho. To nie je vycitka a neodsudzujem ta. Proste pre nieco si ta nechce vziat a zrejme to bude to ze k tebe neciti dostatocnu lasku a mozno si chce nechať otvorene dvierka k rozchodu. Ten bude lahsi bez papierov.