Práca na DIČ...

Príspevok v téme: Práca na DIČ...
Leila1223

Ahojte, chcela by som sa opýtať je niečo také ako práca na DIČ?Ja som sa s takým niečím ešte nestretla až včera , vraj dotyčný nemá živnosť ale pracuje len na DIČ.
Je také niečo?
Oplatí sa to? Má to nejaké nevýhody?

Ak by sa našla nejaká dobrá duša ktorá by mi to vysvetlila bola by som velmi rada, pretože ja s týmto nemam este ziadne skúsenosti a nechcem urobiť hlúposť...

Dakujem za kazdú radu ;)

Leila1223

ale ževraj to nieje tak ze musís si sama vyhladávat nových ludí, ževraj je to práca na pobočke, ale tie premie zavisia od počtu uzavr. zmluv (pravdepodobne od klientov kt. prídu sami)

ked ja sama neviem, ci tu prácu mam vziat alebo nie

mate59

no tak to je klasika.Na túto prácu potrebuješ živn. list.Čiže nie si ich zamestnanec, nemáš nárok na dovolenku,odvody si platíš sama.
Dohodni si s nimi, že nech ta zoberú na TPP, pre teba je to určite výhodnejšie.Práca poisťováka je neľahká, musíš si nahánat ludí, ktorých budeš poisťovat,ale dnes je to ťažko niekoho nájsť.
Pre teba pracovat na ŽL nebude výhodné, radšej sa zamestnaj.

Leila1223

dakujem za odpoved

čize je to niečo ako živnost?

No je to práca v jednej poistovni a povedali mi ze plat budem mat fixný + prémie z uzavretych zmluv

a spytam sa takto, je to lepsie alebo horsie ako na TPP?

mate59

ak pracuješ na DIČ, je to vlastne práca na ŽL.Nemožeš pracovat na DIČ bez toho, aby si nebola prihlásená na DÚ,soc. poisťovni a ohlasit to treba aj na zdrav. poisť. a vyplývajú ti i dalšie povinnosti.Niektorí zamestnávatelia zamestnajú takto vlastne preto, aby nemuseli platit zanho odvody,tie si zaplatí on sám.
Ak nemieniš podnikat, je táto forma zamestnania pre teba bezpredmetná.