Cirhoza a opuchnute nohy je na to riesenie prosim?

Príspevok v téme: Cirhoza a opuchnute nohy je na to riesenie prosim?
heisenberg

Zdravim otec(60) ma cirhozu pecene child-pugh B bol este 2 roky do zadu C momentalne abstinencia od alkoholu tiez 2.rok strava primerana zdravotnemu stavu dietu dodrzuje poctivo tak isto sa vyhyba sodiku a soli vseobecne mineralkam a vsetko si poctivo studuje na obsah sodiku.Pred dvoma rokmi mal ascites ktory sa riesil diuretikami a samozrejme aj odstranenim tekutiny z brusnej dutiny punkciou.Ascites uz nema ale lytka a stehna ma velmi velke a ma problemy s chodzou.Vysledky sa mu za tie dva roky zlepsili velmi vyrazne ale stale je problem s tym odvodnenim lieky uz nezaberaju a pecen nedokaze vodu z tela odstranovat a vsetka sa hromadi v nohach.Moja otazka preto znie da sa to riesit nejakym operativnym sposobom ako v pripade ascitu?Alebo nie je vobec ziadna moznost dostat takto nahromadenu tekutinu z noh?Ak viete prosim aj o nejakom sukromnom zdravotnickom zariadeni ktore by to vedelo kludne dajte vediet budem rad za akekolvek rady vopred dakujem za odpovede.

llek

Celkom som sa pobavila, po celom dni celkom vtipne. Ono s tymi bielkovinami, ked su v sere nizke hladiny albuminu vznikaju opuchy, tekutiny unikaju do tzv 3. priestoru, teda do tkaniv a kedze nohy su dolu, tak su opuchnute hlavne nohy. Su to tuhe a neprijemne opuchy. Aj ludia co maju tzv nefroticky syndrom, ked maju sice pecen v poriadku ale ich oblicky prepustaju bielkoviny a tie sa mocom stracaju, maju neprijemne tuhe opuchy a sucasne maju velmi nizke hladiny albuminu (dolezitej bielkoviny) v sere. RNG ma vzdy iny nazor a vedomosti, to uz sme si zvykli, aj to, ze jeho bye bye v skutocnosti znamena ze ja sa aj tak vratim

ni-ka

:)...viem,pravidelne ich stretam:)
tak sme to tu zas zaspamovali,pocitam ze zajtra to tu uz nebude...
ale dakujem za spolupracu:)))
pekny vecer!:)

ni-ka

kabel, tentokrat nesuhlasim...praveze ti co sa "liecia" doplnkami si este viac uskodia a do nemocnice k lekarom pridu v hodine dvanastej,takze v konecnom dosledku stoja poistovne ovela viac penazi,co musia vynalozit aby im zachranili aspon posledne kusky zdravia...
ako som tu nedavno citala,ze nejaka zena ma podozrenie na rakovinu hrubeho creva a ma aj priznaky a pyta si od rng rady ake doplnky ma uzivat...a ked samozrejme nezaberu tak nastupi klasicka liecba ktora ale pride neskoro takze efekt je nulovy a potom hrrr,nadavajme vsetci na lekarov aki su neschopni a to je este len mastenie rngho ega...a tak staaaale dokola....

kabel

sorry, ale pomylit si slovicka s opacnym vyznamom je pomerne zavazna chyba, nie chytanie za slovicka :-D
ale uz som ticho, aby si niekto nemyslel, ze sa dohadujem s niekym rovnocennym

RNG

Vdaka za opravu, ma tam byt hydrofilny nie hydrofobny.
Inac nevidim ziadny dovod, aby som zoastaval na teme, kde som svoje povedal a kde by som sa dalej len dohadoval s ludmi, co si zaumienili do mna len rypat a chytat za slovicka, dokonca za neumyselne preklepy.
Este by si niektori citatelia mohli neinformovane mysliet, ze sa jedna o diskusiu alebo marnenie casu na dohadovanie sa medzi roznocennymi. Tak to si mozete rovno z hlavy vyhodit.

kabel

hej, ona sa presuva do tem, kde mu ludia pisu oslavne ody :-D no ale je to prirodzene, tak co
kazdy ma svoj rozum a moze sa liecit ako chce, ak sa budu liecit jeho doplnkami, aspon poistovna usetri a vykaze si zisk, co prispeje k dalsiemu rozsirovaniu klasickej farmakoterapie...

ni-ka

kabel,rng neodchadza...len sa presuva do inej temy:)
uz chapem preco si rezignovala a pises len do tem nesuvisiacich so zdravim...toto je moc aj na kona:)

kabel

teraz som to precitala cele a chcem sa opytat, ze podla teba hydrofobny znamena viazuci vodu? tak to mas zmatok v zakladnych pojmoch...